Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Az amerikaiak nem szoktak...

Az amerikaiak nem szoktak este fürödni?

Figyelt kérdés

Sok videót nézek youtubeon és ha nézek night time routine-t kb 2x láttam hogy valaki fürödne este:D

azaz hazaér kaja sminklemosás más ruha chill és alvás:D ez igy megy vagy nemtudom... Meg a morning routineban majdnem mindig fürdenek reggel

btw igen beszélem az angolt értem amit a videó alatt mondanak:D:)


2016. nov. 27. 21:17
 1/8 anonim ***** válasza:
15%
Nem jellemző és a nyugati meg északi népekre se. Hetente 3-4szer fürdenek. És amugy ez az egészséges! Nem tesz jót a bőrnek ha mindennap zuhanyzol. Anno 10napig voltam egy angol családnál és néztek hogy miert megyek mindennap zuhanyozni. Őket meg csak néhányszor láttam a fürdőben
2016. nov. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Sunshinedoll ***** válasza:
42%
Fúj :D Egészséges nem fürödni? Akkor a pestis miért terjedt el európában, és nem azokon a területeken (kközel-kelet, ázsia, afrika), ahol az emberek rendszeresen fürödtek? :D
2016. nov. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
72%
Nekem nem az az egészséges ha melótól/edzéstől leizzadva valaki bevágja magát az ágyba, de hát kinek mi.
2016. nov. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
59%

Amúgy ez tényleg így van, csak ránk jellemző a mindennapi fürdés, sőt, a mindennapi tiszta bugyi/alsónemű/ruha is.

A nők sok országban csak a tisztasági betétet cserélik.

Undi, de ez van. :/

2016. nov. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Metionin ***** válasza:
94%
Reggel szoktak. Tavaly volt amerikai szomszédom (koliszobában) és ő is furán nézte, amikor este mindenki zuhanyozni indult (bár ez nem Mo-n volt de este (is) fürdenek. Meg is indokolta: este, amikor már nem mész úgysem sehová, minek fürödni? Reggel kell, amikor előtted a nap és emberek közé mész. Mondtuk neki, hogy szerintünk este koszosan lefeküdni nem túl jó és reggelig nem igazán koszolódunk össze az ágyban az alvástól. Ugyanilyen vita volt a házban való cipőlehúzásból is.
2016. nov. 27. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
91%
#5 attól kapok még agyfaszt, hogy az amcsi filmekben folyton cipőben fekszenek az ágyra - nem tudom a valóságban ez mennyire van így.
2016. nov. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

ez most komoly? ez nagyon fura pl edzésből este hazaérsz büdösen vagy nehéz fizikai munkából és hát nemtom..

Én minden este talán 1x volt amikor nem tavaj nyáron mert 4napot csak otthon kockultam 0-24ben pizsamában lol

meg pl ha megvan reggel is fürdök mert tisztaság...

2016. nov. 28. 20:23
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként ha nem vagy retkes (fizikai meló, edzés) akkor nem indokolt minden nap megfürden, 2 naponta elég lenne, a bőrnek is jobb.


Igen, én is sok ilyen videóban látom, hogy ott reggel fürdenek, megy is a vita a kommentekben az európaiak és az amcsik közt. :) Ez a tipikus "jobb retkesen lefeküdni" vagy "jobb ágyba izzadt testre felvenni a tiszta ruhát"?


Én is este zuhanyzom általában, mert reggel nincs időm rá, főleg, ha hajat is mosok. Nekik a reggel lassabb, mert általában később kezdik az iskolát, 9 körül - bár nem mindenhol, nem tudom pontosan. Plusz, az olyan emberek ,akiknek fent vannak ezek a videóik gyakran otthonról dolgoznak, arra van idejük, amire akarják.


De sok különbség van egyébként a kultúráink közt, pl. hogy ki mikor eszik főtt, meleg ételt. Mi ebédre, az amerikaiak meg vacsorára, ebédidőben bedobnak egy szenyát. Ez persze nem csak rájuk jellemző, most Dániában élek és itt ebédre általában salátát, halféléket esznek vagy egy szenyát a tipikus nagyon sötét, zsíros kenyerükkel. :) De nekem jobban esik ebédre a laktató, meleg, magyaros (hoztam paprikát otthonról...) étel, mert estére túl sok lenne. Hozzátenném azért, hogy míg az amcsik vacsorái tényleg nagyon megterhelőek, a dánok étrendjét simán bírná a gyomrom, hisz nekik a vacsora is elég egészséges, halak, sovány húsok, sok zöldség.

2016. nov. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!