Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Miért a vékony nők a menők és...

Miért a vékony nők a menők és miért ducizzák le a normál testalkatúakat?

Figyelt kérdés

Azt senki ne akarja bebeszélni nekem, hogy biztos irigységből írom ki ezt a kérdést, és bizonyosan túlsúlyos egyén lehetek aki irigykedik a normál csinos nőkre.


Az életben is ezt tapasztalom, itt gyk-n is, hogy a nagyon vékony nőket dicsérgetik milyen szépek és csinosak, a normál, átlagos testalkatú lányokat megszólják duci, vagy akár kövérnek nevezik őket.

A vékony már lassan a normál, a normál duci, a duci kövér, a kövér nem ember.


Én objektívan normál, átlagos testalkatúnak számítok, de a modellekhez képest erősebb a testalkatom.


Az ok, fogadjam el magam, hisz úgyse tudok úgy kinézni, mint a vékony nők, a szélesebb csípőm miatt, de azzal mit kezdjek, ha körülöttem szinte mindenkinek a vékony, törékeny lányok jönnek be, azokat dicsérgetik milyen csinosak?? Azzal mit kezdjek, ha nem én vagyok az ideál, és nem is tudok így kinézni?

Főleg ha a környezet is ezt sulykolja az emberbe.


Az is döbbenet, hogy állítólag a Palvin Barbi képe alá is oda kommentelték, hogy ő duci, valaki azt is, hogy kövér. Hol duci az a nő?? Vagy kövér?? Őszintén. Szerintem sok nő szeretne ilyen ''duci'' vagy ''kövér'' lenni mint a Barbi, lehet a személyisége kifogásolható, de az alakja nem.


Csakhogy tisztázzuk a fogalmakat, mire gondolok.


Vékony, modell alkatú:


[link]


[link]


[link]


Normál testalkat:


[link]


Duci:


[link]


Kövér:


[link]



2018. jan. 15. 17:18
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
58%

Már nem azért, de "légy önmagad" cikkekkel van tele a net, ami a ducikat ajnározza. Szóval mindenki legyen önmaga, kivéve, aki vékony. Pont az előbb olvastam egy cikket, hogy milyen tulajdonsagok azok, amiket a férfiak szeretnek. Az egyik pont az volt, hogyha van egy kis pocakja a nőnek, és hozzátettek két képet, egyiken az volt a felirat, hogy vékony nő, a másikon, hogy csinos nő. Szóval egy vékony lány manapság már nem lehet csinos. Se nőies, mert csak az nőies, akin "van mit fogni".



Meg persze élőben is ugyanez a helyzet. Szerinted egy duci lányhoz hányszor mennek oda, hogy:

- Te jó ég, egy cseppet sem fogytál, mióta utoljára láttalak!

- Te mennyit szoktál enni egy nap? Csak mert ez nagyon durva, hogy így nézel ki.

- Nem gondolkodtál még azon, hogy lefogyj?

- Azta! Hihetetlen, milyen kövér vagy, rossz rád nézni...


Én vékony lányként már mindet megkaptam, csak a fogyás szót ki kell cserélni hízásra, a ducit, kövéret pedig vékonyra, soványra.



Igen, szóval tényleg nagyon jól szoktak esni ezek az "istenítések", vagy hogy is mondtad.

De gondolom, te sokkal jobban tudod, hogy egy vékony lánynak hányszor szólnak be, és az bezzeg mennyivel kevesebb:)

2018. jan. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

Én régen olvastam női magazinokat, pont az álszentségükbül lett elegem, hogy egyik oldalon azt írják, hogy ''légy önmagad'', ''fogadd el magad'', következő oldalon pedig ezer fogyókúrás recept....

Én sehol nem hallottam még, hogy a ducikat ajnározták volna, pont hogy a vékonyakat ajnározták, a ducikról és normál alkatúakról olyan megvetően beszéltek a környezetemben ''ő milyen szép vékonyka'' ''jájj ő olyan dagadt, fogynia kellene''. Én soha senkit nem hallottam arról, hogy vékonyakat bántottak volna, sokkal inkább normálakat vagy ducikat.


Különben is, ha egy vékony nőnek beszól egy másik nő, jajj de sovány vagy, jajj de gebe vagy, annak simán vissza lehet szólni, hogy valójában milyen irigy, meg jajj te szeretnél ilyen sovány lenni és gebe. És hogy ez az ideál, ott van pl. Gisele Bündchen, világ egyik legjobb nőjének számít, férfi ismerőseim olvadnak tőle.


De ha egy normálnak, egy ducinak, vagy egy kövérnek beszólnak, jajj de hájas vagy, le kéne fogynod, arra mit lehet reagálni? Semmit. Arra nem lehet ráfogni, hogy bárki irigységből mondaná, hisz ki akarna felesleget?? Ki akarna ellentétes lenni az ideállal??


Az nem igaz, hogy egy vékony lány nem lehet nőies, a pocak pedig igen. A pocak nem szép, helyette a lapos has a nyerő, vagy a kockahas.

A vékony az nekik olyan szép, olyan kis kecses, törékeny, védelmezhető, és az illető könnyebben felemeli, felkapja mint egy normált vagy egy ducit (ezt hallottam az érvelések között).

Szemben egy normál vagy egy duci, nem kecses, nem könnyed, dobbant, reng a combja, és nehezebb felemelni.


A címlapokon, újságokban is ők szerepelnek, mint ideál, vékony, formás, karcsú nők hosszú lábakkal, keskeny csípővel, darázsderékkal...Minden férfi rájuk vágyik, akkor is ha nem vallja be, ha normállal ha ducival van, titokban ilyet szeretne....Mindenüket oda adnák egy manöken típúsú nőért, a jelenlegit bármikor eldobnák.


Ez a van mit fogni nem állja meg a helyét, hallottam olyat is pasitól ő egy lány derekát szereti megfogni nem a háját...És nem szeretik, ha egy nő puha, és kilóg a hája.


Egyáltalán nem szeretik ha kis felesleg van rajtuk.


Olvastam egy felmérésről, ahol csak női alakok rajzait mutatták arc nélkül férfiaknak, szinte mind a vékonyat választották...Az ok hihetetlen egyszerű volt: a vékony testalkat a fiatalságot jelentette számukra, minél teltebb volt az illető a rajzokon, annál idősebbnek tippelték, a vékonyat a legfiatalabbnak.

Ugyebár amelyik fiatal az termékenyebb is, életerősebb utódokat hoz a világra mint egy idősebb.



Arról nem beszélve, itt gyk-n jópár olyan kérdés van, ahol vékony nők panaszkodnak jajj szerintetek túl vékony vagyok? És jön a rengeteg komment pasiktól, dehogy, én szeretem a vékony lányokat, ők az ideáljaim. Ha valamelyik szúrt be képet, arra azt írták, hú pont ilyen az esetem.


Ha valaki arról nyitott kérdést, jajj szerintetek kövér vagyok? Arra senki sem írta, jajj dehogy, pont jó vagy, azt írták hát ja nem ártana fogynia, és írtak tippeket mit tornázzon, hogyan fogyjon le, mit egyen, stb....


Örülj neki, ha valaki negatívan beszól, tudhatod irigységből, csak szeretne olyan lenni mint te.


És sose bántottam senkit a vékonysága miatt.


Abból van elegem, mindenki rájuk bukik, nincs olyan akinek akár normál jönne be, és már normálként az ember lánya dagadtnak számít, esélye sincs.

2018. jan. 16. 22:28
 13/25 anonim ***** válasza:
91%

Azért Európai nő ritkán szokott így kinézni, az ázsiai lányok sokkal vékonyabbak, gondolom genetika mert a ruhaméreteik is ehhez vannak szabva.

A gyakorikérdések.hu meg tele van trollokkal és idiótákkal.

Fent vagy funnyjunkon (egy elég furcsa oldal, mindenfélét posztolnak, ha olitikailag inkorrekt akkor főleg) de ott mindenki kifejti a véleményét ilyenkor és azt vettem észre pont a "thicc" lányok nagyon népszerűek, konkrétan a fél banda arra izgul most hogy milyen szexi ha a combfix kicsit benyomja a combot. Persze ott is van akinek a vékony lányok tetszenek vagy épp a kigyúrt csajok de mindenkinek lehet egyéni véleménye.

2018. jan. 17. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
38%
A legtöbb lúzer pasi azért mondja hogy neki a kövér nők tetszenek mert más úgysem jutna neki. :)
2018. jan. 17. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
89%

Manapság inkább ez a divat:


[link]


Viszonylag sportos test, hatalmas segg, nagy mellek.

Ez elég ritka, mégis ilyen testalkattal adnak el szinte mindent. Gondoljunk zene klippekre, reklámokra stb.

2018. jan. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim válasza:
38%

Még az utolsó képen az első sem kövér.

Mellesleg azok a sovány nők BMI-ja tuti átlagon aluli. Sajnos most sok férfinek ilyen karcsú nők kellenek akik idejük 90%át a külsejükre fordítják és semmi személyiségük nincs.Csak az jár a fejükben, hogy fogyni fogyni, fogyni...

Ma ez a női ideál és így mindenkit lekövérezünk aki nem úgy néz ki.


Én személy szerint a dagibb nőket szeretem. De mindenkinek más az ízlése.


Remélem segítettem!

2018. jan. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
80%

Előző válszoló is példáu sztereotipikusan áll a vékony lányokhoz: mindig csak fogyni, fogyni, nulla agy. Miért lenne ez így? Akit ismerek és vékony, az másra sem gondol, csak arra, hogy hízni, hízni, hízni! Mert ugye elegük van a beszólogatásokból. És a testalkat hogy függ össze az intelligenciával? Ha valaki meghízik, jobb ember lesz?

De nem azt mondom, ez ugyanolyan, mint amikor azt mondják, hogy valaki azért kövér, mert lusta és csak zabál. De igenis van a vékony nőkkel is ugyanez, csak az senkit nem érdekel.

2018. jan. 18. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
50%

Ez nem sztereotípia és nem a média sulykolja az emberekbe, hogy ilyen vékonynak kell lenned stb.

Egyszerűen praktikusabb a vékony testalkat. Ha a neandervölgyi nő kövér lett volna, akkor hogy fut el mászik fára a rá vadászó barlangi oroszlán elől? Egyszerűen ha vékony, akkor tovább él, több utódot tud a világra hozni stb. A duciságnak, kövérségnek semmilyen előnye nincs. A nőstény hátulról nézve (mert a történelem előtt még valószínűleg úgy történt a párzás) akkor is kerek seggű, ha vékony vagy átlagos, a csípője úgy szélesebbnek látszik. Ez ösztön, nem a média hatása. Viszont szex közben egy kövér nő nehezebben mozog, mint egy vékony-átlagos.

Ha nem tunyul el, akkor nem lesz kövér, ergo egy kövér nő jó eséllyel tunya is. Megint csak nem előnyös.

2018. jan. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

#18 az ősember pont nem jó példa erre, az összes őskori nőábrázolás kövérnek ábrázolja őket, méghozzá azért mert kevés a kaja, nehéz szerezni és a soványság tápanyaghiányhoz vezethet, ha egy ősember azt látja hogy egy nőnek van zsírja az azt jelenti elég táplálékhoz jut hogy még raktározni is tudjon, ergo nem éhezik, nem szenved hiányt ergo egészséges utódokat szül.

Na persze az akkori kövér és a mostani kövér nem pont ugyanaz.

2018. jan. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
77%

Ez valóban érdekes egyébként, hogy különböző történelmi kotokban mi volt az ideál.

Igazából most szertjük a vékonyságot a médiára fogni, de ha megnézzük, az egyiptomi piramisokban lévő rajzokon is vékony emberek szerepelnek, Nofertiti arca is kifejezetten vékony, a hellászi szobrok is azok - meg izmosak -, és a fűzőt sem véletlenül találták ki.

2018. jan. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!