Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Meddig fog fájni a septum...

Meddig fog fájni a septum piercing szúrás után? És kéne-e mozgatnom?

Figyelt kérdés
Két napja szúrattam egy septumot, a szúrás nem volt vészes, egy 10/2 volt, de most így utána rendesen már fájdalmas, mosolyogni sem tudok. Ez meddig fog tartani? Illetve a piercinges azt mondta, hogy mozgassam, de utánaolvasva azt láttam, hogy nem kéne, mert feltépi a szövetet. Akkor mozgassam vagy ne?

2018. okt. 13. 23:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenkinél más, de azért leírom a tapasztalataimat, hátha segít valamennyitm. Nekem például egyáltalán nem fájt utána sem. Meg is lepődtem, mert az összes eddigi piercingemmel (nostril, helix, tragus) hónapokat szevedtem. Nagyjából 1 hétig éreztem, hogy kellemetlen, ha hozzányúlok, de 1 hónap alatt szinte teljesen be is gyógyult. Pont abban az időben fáztam meg és fújtam az orromat folyamatosan, de már akkor sem fájt. Mozgattam az elejétől kezdve. Lefertőtlenítettem, bekentem Tetrannal és körbeforgattam, az első hetekben napi 3-4 alkalommal, aztán később már csak 1-2-szer.
2018. okt. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha érzed, hogy varosodik a sebszélnél, ne nagyon mozgatsd az első pár napban, mert behúzhatod a gyógyuló sebbe a darabjait, és akkor nehezebben jön rendbe. Ugyanolyan, mint amikor felkaparod a vart egy sebről, akkor megint megnyílik, és új vart kell képeznie, azaz lassul a gyógyulása. Én octeniseptes fültisztítóval kenegettem az első pár napban, utána, mivel már nem volt duzzadt, békén is hagytam. Összesen kb egy hétig volt érzékeny, de két hét múlva már gyógyultnak lehetett mondani.
2018. okt. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Octenisept! Par het es jobb lesz. A raszaradt cuccot aztasd le mert ha belenyomod rohadtul faj ( kis poharba melegviz es szoszerint logasd bele az orrod es fujjd ki a levegot)

Ne mozgasd.

2018. okt. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Szia, végül mennyi idő alatt gyógyult be? Nekem is most szúrták pár napja, és elég kellemetlen ha nevetek vagy mosolygok.
2022. jún. 19. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!