Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Tablófotózásra haj, póz, smink?

Tablófotózásra haj, póz, smink?

Figyelt kérdés

Most lesz a tablófotózásunk. Szerintetek melyik a legelőnyösebb “póz”? A kivasalt hosszú haj, az nagyon snassz? Sminket nem raknék, mert elvileg szoktak retusálni.

Köszi a válaszokat!



2019. jan. 4. 12:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell ezt túlkombinálni. Én is csak szimplán kivasaltam a hajamat és tettem fel egy enyhe sminket. Nálunk fekete-fehér volt a kép, tehát még ez se igen látszódott.

De ha szeretnél, akkor menj fodrászhoz és csináltasd meg a hajad. :)

2019. jan. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
89%

Póz:a fotogénebb oldalad, de nekünk a fotós mondta, hogy erre meg arra dőljünk, fordítsuk a fejünket stb.

Haj: a vasalt haj jó, nekem is az volt, de tőled is függ, lehet jobban illik a hullámos vagy a göndör

Smink:nekem csak korrektor, szempillaspirál, ajakápoló és púder volt, a fotósunk nem retusált, pedig kértük (emberfüggő)

16/L

2019. jan. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%
A hajadat olyanra állítsd be, ahogy neked a legjobban tetszik. Minket annak idején külön sminkeltek a fotózás előtt, mert a képekhez másmilyen sminket kell alkalmazni, mint amilyet egyébként hordanál. Pózokon ne nagyon gondolkozz, a fotós majd úgyis mondja, hogy mit csinálj.
2019. jan. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%
A tablóképek általában szörnyűek, fogadd el.
2019. jan. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
69%

A pózt a fotós fogja megmondani, előre mondom baromi kényelmetlenek lesznek és úgyis borzalmas lesz a kép.

Szerintem nagyon gáz mikor valaki esküvői hajkoronát csináltat egy tablófotózásra, 10 kg vakolatot felken. Most erre még jön a retusálás és olyan lesz mint egy porcelánbaba akit egy félvak bácsi készített...

Úgy csináld a hajad, ahogy szereted, ahogy szerinted a legjobban áll. Sminket is annyit amennyit szoktál.

2019. jan. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
84%
mondjuk minket ugy kiretusaltak, hogy az arckonturom el is veszett es ilyen feher tepsi feje volt mindenkinek, hiaba sikerult amugy egesz jol a kepem
2019. jan. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nem voltam rajtam smink, a hajam kivasaltam, a fotós magyarázott, a képek szörnyűek!😂

Köszönöm a segítséget😀

2019. jan. 4. 17:46
 8/9 anonim válasza:
68%

Pár tablót csináltam.Nehéz dolog,sok buktatóval.Egy tablónak egységesnek kellene lenni,de különböző karakterű

más és más egyéniségű embereket kell fotózni.Van aki a Vo-

gue cimlapját veszi mintának,van aki egyszerübb és van aki

unja és utálja ha fényképezik.Már itt van a retus is! Mi-

lyen,mennyi.Van fotós,aki egyenként gondosan végig retu-

sálja ,meghagyva az arc karakterét, van aki egy retus-

programmal intézi el az egészet.Én mikor csináltam 5-6

különböző beálltást fotóztam.Milyen legyen a fotó karak-

ter?Kemény,konsztraktos vagy lágy finom? Meg még rengeteg kérdés.

2019. jan. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
84%

a szolgáltatásokat és azok minőségét leginkább az befolyásolja, hogy mit rendelnek meg és fizetnek ki a fotósnak. megállapodás függő szokott lenni például, hogy az árban van-e retusálás, ha igen, akkor mennyire alapos, vagy épp csak a nagyon durván zavaró dolgokat szedik le (és ugye személyenként nagyon el tud térni, hogy kinek mi mennyire zavaró), de amúgy nem nyúlnak a képhez, ha nem muszáj illetve, hogy visz-e magával még asszisztenst, fodrászt, sminkest, stylistot, egyebet.

persze az sem mindegy, hogy milyen szempontok alapján és kit kérnek fel a munkára, az illetőnek milyenek a képességei, igényessége és a feladat mennyire motiválja, vagy mennyire csak túllenni akar rajta.


akár egy tabló fotózás is lehetne jó minőségű, csak ritkán lesz tényleg az mivel 20-30 embert zsinórban és minél gyorsabban kell végigfotózni, mert ők is unják, eleve nem hisznek benne, hogy jó is lehet, sokan nem is, vagy nem jól próbálnak tenni érte és ezen csak időigényesen lehetne sokat változtatni, viszont egy ilyen tömeges fotózásnál pont arra van a legkevésbé idő, hogy mindenkiből egyesével kihozza a fotós a mélyen rejtőző fotogenitást.

aztán az osztályonként 20-30 emberről készült fejenként 3-10 képeket még át kell válogatni, feldolgozni, retusálni is. természeténél fogva eléggé futószalag jellegű munka, amibe nehéz nem belefásulni és elfelületesedni vele.


ráadásul még árverseny is van, így eléggé determinálódik, hogy pláne pörgetni kell azért is, hogy a fotóalanyok se unják teljesen szét magukat, meg az időbe is bele kell férni, mert a fotósnak is meg kell érnie. a fix ár mellett neki sem mindegy, hogy mennyi időt tölt el vele. persze lehet azt mondani, hogy megfizettétek az idejét, csak itt jön be az, hogy mennyi időt és mennyi szolgáltatást is fizettetek meg és azért a pénzért mennyi dolog is jár?

mivel mindenki minél olcsóbban és gyorsabban akarja megúszni, a megrendelők is hajlamosak inkább csak árak és mennyiség alapján választani, nem annyira a minőséget nézni, illetve ha valami feláras, akkor azt már nem kérni, hiába jobb tőle az eredmény, inkább olcsón legyünk túl rajta, minthogy jobb lesz-e vagy sem. a másik oldalról meg a fotós is pont ugyanígy nézi a dolgot, hogy ha csak ennyi szolgáltatást kérnek/fizetnek meg, akkor csak ennyi fér bele, több már nem. hiába lehetne mégtöbb, mégjobb, mégigényesebb, mert az már több időt, energiát igényelne és az már nincs feltétlenül benne az alap árban, amit kifizettél.

persze sajnos vannak olyan fotósok is, akik eleve nem is képesek többre, jobbra és még csak az sem garantált, hogy az árakban tükröződik, hogy ki mire képes és mire nem, vagy hogy mit tud/akar nyújtani.


annyi biztos, hogy hiába lehetne akár jól is csinálni, az ilyen tömeges fotózások ritkán szoktak jó minőséget és elégedettséget hozni - többnyire sem a fotósnak, sem a megrendelőnek, mert mindenki elégedetlen marad a végén...

2019. jan. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!