Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Miért nem fogadja el, hogy...

Miért nem fogadja el, hogy amiért neki "én vagyok a legszebb", mások nem így gondolják és én sem vagyok elégedett magammal? Miért akar így beleszólni abba, hogy nézzek ki?

Figyelt kérdés

Anyukám még most, a negyvenes évei közepén is nagyon szép nő. Csinos, fiatalos, gyönyörű smink nélkül is. Pl. semmi arcápoló terméket nem használ így direktbe, egyetlen hidratálókrémje van+testápoló. Ezzel szemben nekem már 17 évesen egy egész fióknyi termékem volt az arcápolási rutinomhoz, mert a bőröm problémás a mai napig. Nincsenek durva pattanásaim, viszont kombinált a bőröm, egyszerre tud nagyon zsíros és száraz is lenni, ha nincs megfelelően kordában tartva. Az arcom oldala könnyen kipirosodik, a szemeim alatt sötétlila a bőröm korrektor nélkül. Akkoris problémás volt, ha csak natúrkozmetikumokat használtam, akkoris, amikor semmit és most érzem azt az utóbbi fél-1 évben, hogy kezd teljesen jó lenni. De ő mindig azzal jön, hogy a sok kence miatt rossz a bőröm. A sport, étkezés körül ugyanez van. Ő bármit eszik, nem hízik, sosem sportolt. Én ha csak ránézek egy pizzára, az azonnal +2 kg... Személyi edzőhöz járok, figyelek az étkezésemre, diétázok, szóval elég nehéz néha, mondjuk egy nagyobb családi összejövetelen. Ilyenkor anya rákezdi, hogy jaj ő világ életében fehérkenyeret evett tejföllel és kakaóval, ha megéhezett az éjszaka közepén, mégsincs rajta plusz kiló és hogy szerinte hülyeség, amit én csinálok, igenis egyem magam tele azzal, amit éppen megkívánok, ő is így csinálja és egy cseppet sem aggódik a kinézete miatt.



Tavaly megcsináltattam a melleimet, előtte az orromat, most szeretnék majd az arcomon egy kisebb beavatkozást (nem műtét). Erre kiakadt, hogy neki én így is a legszebb vagyok, meg akinek nem kellek így, azzal ne is foglalkozzak. De ez nem más miatt van, én nem szeretem azt, amit a tükörben látok és úgy érzem, hogy amíg én nem tudom szeretni magam, addig más sem fog.


2019. jan. 5. 22:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
13%

Attól tart, ha "kikupálod" magad, akkor elvisz valaki más.

Úgy nevezik, hogy féltékenység.

A magam részéről sosem tartottam rossz tulajdonságnak. Ebből látszik, hogy szeret.

2019. jan. 5. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
65%

Szerintem aggódik...

Ne tedd ezt magaddal kérlek...en is lányos anyuka vagyok, és nagyon megijednék, ha a lányom ilyesmiket csinálna magával, mert akkor lehet valamit nagyon elrontottam mint szülő...vagy vmi olyan helyre, társaságba keveredett, ahol rossz önképe van magáról...

Inkább pszichológust, és vmi önismereti csoportot keress, és a lelked tedd rendbe, akkor már nem lesz szükség szépészeti beavatkozásra...biztos vagyok benne, ha megtalálod önmagad, és a társadat, vagy 1-2 igaz jó barátot akkor jobban fogod magad érezni, és nem érzed szükségét ilyesminek...

Ezek a külső dolgok nem fontosak, ha belül jól vagy, az sugárzik kifelé...de ezeket te is tudod...

Az étkezésre hogy odafigyelsz, és a sport kell, és igazad van, fontos dolgok...

2019. jan. 5. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
74%
A hízással kapcsolatosan nézzél utána, mert van egy-két vitamin és nyomelem, melyek hiánya egyszerűen nem engedi , hogy fogyásba kezdj.
2019. jan. 5. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
13%
Nálunk a sima tisztálkodás is bün volt mert h másoknak csináljuk,apám egy samponért tusfürdőért ordibált velünk...
2019. jan. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

2-es voltam.

Bocsi, azt hittem, hogy a párod akadt ki, de most látom, hogy jóanyád. Hiányosan olvastam.

2019. jan. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
64%
Mintha a hugomat olvasnám!!! Szóról -szóra. Nem vagyok elfogult , tényleg szép lány, sok udvaroja is van meg volt is viszont sírt a tükör előtt... addig nem nyugodott meg a cicijét meg nem csináltatta, és az arcát lezer kezeltette (hegekre ) . De azóta megbékélt magával, nincs elszállva nem kell félreérteni de szereti magát. Neki ez kellett ahhoz hogy jól erezze magát a bőrébe , ugy gondolom te is igy vagy vele . Kritikus vagy magaddal szemben , nem biztos hogy elfogult anyukád csak te nem látod. De magyarázd el neki neked miért fontos , biztos támogatni fog .
2019. jan. 5. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
69%

Aggódik érted.

Egyébként ez az elfogadás dolog fejben dől el.

Az eddigi beavatkozások sem hozták meg ezt az eredményt, a következők sem fogják.

Ez önbizalomhiány, kisebbségi komplexussal, amit nem old meg semmiféle külső beavatkozás.

A lelkedet tedd rendbe!

2019. jan. 5. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
84%
7-esnek igaza van, hiába a lepontozas: belülről kellene rendejonnod.
2019. jan. 6. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért akar beleszólni, mert jót akar, arra szeretne biztatni, hogy ne görcsölj a külsődön, élj lazán, boldogan, mert ő így él, és gondolom jól érzi magát a bőrében. Nem hiszem, hogy attól érzi jól magát, mert abszolút tökéletesnek látja magát, hanem azért, mert elfogadta, megszerette a külsejét, és megtanulta “viselni” azt az évek alatt.
2019. jan. 6. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
De igen, a már elvégzett beavatkozásoknak lett eredménye, nem is akármilyen. Egyre inkább érzem, hogy elégedettebb vagyok magammal, már csak az arcom alsó része van, ami ilyen beavatkozás jellegű, és kész. De nyilván ezek nem olcsó dolgok, tehát idő, mire a szükséges pénzt összeszedem hozzá.
2019. jan. 6. 11:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!