Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Philtrum piercing tapasztalatok?

Philtrum piercing tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Nagyon gondolkozom rajta,hogy majd Szeptember környékén akarok philtrum piercing-et,és érdekelne a tapasztalatotok(mennyire fáj,mennyire szeretitek,gyógyulási idő,mivel kezelitek stb..)


A másik kérdésem pedig az lenne hogy mi van akkor ha véletlen bármelyik pc-t rosszul szúrják ? Mi lehet a legrosszabb ami történik?



#PC #tapasztalat #olyanszep.
2019. febr. 15. 12:26
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A szúrás maga nem vészes. Megkönnyezheted, de semmi extra. Kicsit vérezhet, de az is normális.

Kezelni belülről Corsodyl oldattal való öblögetés, vagy betadine oldattal való öblögetés, míg kívülről octenisept folyadékkal való ápolás.

Első két-három héten napi 4-5x, majd utána napi 3x.

Elsőnek érdemes titán száras ékszerrel szúratni, majd a gyógyulási idő után mindenképpen nem fém talpas ékszerre cserélni, hogy ne kezdje ki az ínyt. Még emiatt érdemes talán jobban figyelni a szájhigiénére, hogy ne sorvassze el az ínyt, illetve hogy a szár kellőlépp rövid legyen a gyógyulás után.

Első egy-két hétben kerüld a tejtermékeket (első pár napban mindegyiket, utána a folyékonyakat), hogy azon ne okozzanak bonyodalmat.

Teljes gyógyulási idő 1-2 hónap, olykor 3.

Lehetőleg minél többet kell pihentetni, ne érje kozmetikum, vegyszer, ne ázzon ki (szauna, szoli, strand, uszoda stb elhagyása legalább 1 hónapra).

Olyan szalonban csináltasd, ahol tényleg értenek hozzá. Könnyű a száj körüli ékszereket elrontani. Sokan abba a hiába esnek, hogy a külső bőrre nézik a merőlegest, holott pont a belső oldalra kell a talpnak felfeküdnie. Ha a talp kicsit ferdén áll, akkor könnyen kikezdi a a felső ajkat belülről, mellé karcolva a felső ínyt.

Lehetőleg kerüld a pláza szalonokat.


A másik kérdésed.. hát... a legrosszabb a teljes bénulás, utána a halál (vagy fordítva, kinek melyik rosszabb), majd a vakság. Ezek nagyon extrém esetekre vonatkoznak, nem általános piercingekre.

Felszíni ékszereknél (szemöldök, köldök, bridge, microdermal, egyéb) kiszakadás, vadhús, kilökődés csúnya utóheggel.

Fülékszerek esetén kiszakadás, keloid és vadhús, porcelhalás, porcdeformálódás.

Orális ékszereknél vadhús/keloid szerű kinövések, íztévesztés, enyhe, fokozott, erős, vagy teljes ízvesztés, érzékvesztés.

Intim ékszereknél kiszakadás, deformitás, túlzott ingererősödés vagy ingervesztés, keloid és vadhús.

Rossz testékszeranyag esetén enyhe allergiás bőrpír, közepes erősségű bőrviszketés, a bőr hólyagosodása, kifakadása, erős gennyeddzés, allergiás sokk, ami akár halált is okozhat, de idegkárosító hatás is felléphet.

Szennyezett eszköz használat: vírusos (HPV - hepatitis; HIV, stb.), bakteriális, gombás fertőzés és szövődményeid, vérmérgezés és ezeknek következményeképp szintén lehet halál vagy bénulás.

Hozzá nem értés: esztétikai hibák, vagy komoly sérülés. "Hoppá, ez a tű, de csúszik..."


Rá lehet keresni angol, német, vagy akár magyar szavakkal is képekre google-n, kidob sok csúfságot.


Akkor mi a lényeg?

Hogy aki testékszert akar, az profi, hozzáértőhöz menjen, aki egyszerhasználatos tűvel, tiszta, kellően hihiénikus helyen dolgozik. Hogy aki akar, tisztában legyen azzal, ha fémallergiája van és amennyibenn tud róla, JELEZZE!!! Hogy aki akar, az fogadja el, hogy ápolni, kezelni kell az ékszereket és vigyázni rájuk.

Ha ezt a hármat elfogadja, akkor is kijöhetnek dolgok, de azok nem vészesek. Nem minden testékszer örök. Bizonyos ékszereknek vannak rossz tulajdonságaik, amikkel együtt kell élni, vagy legalábbis megtanulni együtt élni vele, vagy akkor nélküle.

Aki nem fogadja el, hogy ha megunja és kiszedi, lesz egy kicsi helye, az ne csináltasson. Divatból megint ne. Csak magadért.

Persze, nem egy tetoválás, mert ki lehet szedni, DE, a tetoválást egyszer kell jól kezelni és ott marad, addig a piercing bele-bele tud akadni dolgokba és begyulladhat, és újra kell kezelni (jó-jó, a tetoválást is védeni, ápolni célszerű, hogy szép maradjon, de akkor is többet kell a testékszerekkel törődni).

Akinek nem inge, ne vegye magára.


Párválasztásnál előny, hátrány és egyik sem, mindezeket egyszerre. Mindig lesznek, akiknek nem tetszik, sőt undorodnak tőle. Mindig lesznek, akiket izgat, és nagyon beleszeretnek. Mindig lesznek olyanok is, akiket nem izgat, csak elfogadják.

Nagyjából ennyi.

2019. febr. 18. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Hu,köszönöm szépen,ebben minden benne van amit tudni akartam :D

Igazából orr pc-m és tetoválásom is van,a Philtrum pc-n gondolkodtam nagyon,és azzal tisztában vagyok hogy mindegyikkel foglalkozni kell,de "nagyon kényes" pc-t sem akarok,mert volt már a fülemben a porba füli is szurva,és azt pl nem bírtam pedig mindig helyesen kezeltem,sajnos kidobta magából. Viszont ha rosszul szúrják vagy ideget szúrnak,ugye azt én bánom meg,ezért kérdeztem hogy mennyire veszélyes ez a dolog..lehet még alszok rá egy párat :D

2019. márc. 9. 15:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!