Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Baromi csúnya vagyok. Hogyan...

Baromi csúnya vagyok. Hogyan tegyem magam túl rajta?

Figyelt kérdés

16 (lassan 17) éves lány vagyok és ronda. Idióta fejformám van, púpos az orrom, az alsó ajkam előrébb van a másiknál ezáltal egy pitbull behatását keltem, látszanak a nevetőráncaim ami a nagyiknak szokott lenni, hordanom kellene fogszabályzót de nincs rá jelenleg pénzünk és a bőröm se valami szép, illetve szemtengely ferdülésem is van. A leírtak alapján tehát világossá vált hogy nem azért gondolom így mert éppen ilyenem van, hanem a csúnyaságom tényként kezelhető.


Az a baj hogy már eljutottam odáig hogy nincs értelme az életemnek. Nagyon ábrándozó, szerelmes típus vagyok és 13 éves korom óta vágyom egy kapcsolatra, lassan 4 éve reménykedem és azóta elfáradtam, kiégtem. Voltak kiszemeltjeim: a legelső letiltott pár mondatom után, a második csak nem akart megbántani hogy nem vagyok az esete (őt is csak én kerestem), a harmadik felé már nem is mertem nyitni. Olyan rossz látni hogy körülöttem mindenki virágzik, éli a fiatalságát, én meg úgy érzem magam a liliomok és rózsák között mint egy gaz. Egyszerűen nincs az az ember a környezetemben akiben ne látnék valami szépet. Mindenki párkapcsolatban van vagy már volt körülöttem, mindenki csókolózott már és jó pár ember már le is feküdt valakivel. Nem beszélve arról hogy anyámnak is mindig csalódást okozok, hiszen mindig kérdezi hogy van-e udvarlóm én pedig minden egyes alkalommal elkeserítem. Egy ideig csak sírtam és sírtam minden este amíg el nem aludtam de már nem tudok azt sem. A lelkemben úgy érzem nem maradt más, csak egy hatalmas űr, semmilyen érzésekkel. Eddig az tartotta bennnem a lelket hogy megtalálom életem szerelmét, ez volt a célom, de ahogy kezdek ráébredni hogy ez nem fog megvalósulni, nem marad bennem semmi ami miatt érdemes lenne élnem. Nem tudom mi tévő legyek, csak boldog szeretnék lenni.



2019. ápr. 3. 20:47
 1/8 anonim válasza:
37%

Szia! Nem tudom még mennyire aktuális a válaszom , de remélem tudok segíteni.

Nos én is ilyen helyzetben voltam kb. Utáltam magam , öngyilkos akartam lenni. De ez persze hatalmas baromság , és remélem még élsz és virulsz ahogy én is. Én úgy gondolom , hogy nem minden a külső. Tudom , hogy nagyon sok jó tulajdonságod van , amit elnyomsz azzal , hogy folyton csak a kulsod nézed. Találd meg magadban ami jó ! És azt hangsúlyozd. Ne mindig arra gondolj, hogy áá nekem úgy se lesz esélyem annál a srácnál, én vagyok a világ legcsúnyább embere. Mert ez érezhető a természeteden , és sokan ezért távolodnak el tőled. Légy mindig pozitív. Tudom , hogy baromi nehéz . De kizdueni kell. Ne add fel kérlek sose !

Az életből egy van nem kettő és nem három. Tégy jót az emberekkel , kezdj el imádkozni Istenhez. Minden megváltozik hidd el nekem ! Sok sikert !

2019. ápr. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
21%
Szia! Te úgy vagy tökéletes ahogy vagy! A külső semmit sem szàmít! Ha a belsőd szép az kihat a külsődre is! Tudod mitől leszel szép és érdekes? Ha megtanulod rlfogadni magad. csak vígan éld az életed. Mindenkinek van egy férfi az életében aki csak rá vár. Neked is szántak valakit. Akkor fog az életedbe toppanni amikor a legkevésbé számítanál rá, és vele boldogabb leszel mint legmerészebb álmaidban hitted volna. Lehetnek mellékvágányok, be nem teljesedett szerelmek, múló kapcsolatok, de ezek az életed részei. Ezekkel tanulsz meg szeretni hogy teljes odaadással fordulhass a nagy Ő felé. Aki pedig így is úgyis bekopogtat egyszer az életedbe. És hidd el a szépség sokszor átok mint áldás.. viszont ha tényleg szeretnéd a külsőd csinosítgatni nagyon nagyon szívesen adnék neked tippeket. Kérlek írj privátba ott szívesen beszélgetnék veled♥♥ és ne feledd az életed gyönyörű csak meg kell találnod a boldogság útját♥
2019. ápr. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%

Az eddigi válaszok elég gusztustalanok voltak, és egyértelműen fogalmuk sincs, hogy milyen lehet "csúnyaként" élni. Nekem sincs, habár nem gondolom magam különösen jóképűnek. Mindenesetre, láttam már ilyen eseteket és olvastam hasonlóról, így úgy gondolom értékesebb információval tudok szolgálni, mint az előző rózsaszín vattacukros hülyeségek, amiknek a célja csak annyi, hogy tovább fenntartsák benned a hamis reményeket.


Ha változtatni akarsz a jelenlegi helyzeteden, akkor a saját kezedbe kell venned a dolgokat. Magadra számíthatsz, és csak a saját erődből fog változás kialakulni, nem abból, hogy összetett kézzel vársz a sült galambra meg a jószerencsére.



Lényegében két dolgot tehetsz: elfogadod, vagy nem fogadod el a kinézetedet.


1. Ha elfogadod, akkor;


Érdemes lesz más életcélt kitűzni, mint a boldog családi életet, hiszen jó eséllyel ez nem fog megvalósulni. Nem kell feltétlen lemondani róla, de érdemes eléggé elfojtani, és más célokat előtérbe helyezni. Felesleges mindent beleölni abba, amiben "nem vagy jó". Tedd magad hasznossá abban, amiben jó vagy. Rajtam kívül kevesen értik jobban, hogy ez mekkora törés lehet egy nőnek, de ennek ellenére, akadnak még más értékes és jó célok az életben, amiket megéri elérned.


2. Ha nem fogadod el bármilyen okból, akkor;


Nyilvánvalóan változtatni kell rajta. Manapság már alapjaiban meg lehet változtatni valakinek a kinézetét. Itt nyilván a plasztikai sebészetre és egyéb dolgokra gondolok -- nem most, 16-17 évesen, de később ez egy nagyon is releváns opció lehet, amit szerintem érdemes fontolóra venni, ha ennyire rosszul érzed magad. Ebben semmi szégyen nincs. Viszont az árát valószínűleg neked kell majd megkeresned, az pedig nem lesz olcsó.


Továbbá el tudsz menni bőrgyógyászhoz a bőröddel. A Roaccutan és más A-vitamin származákok csodákat tesznek súlyos aknéval. Ha maradnak hegeid, azokat lézerrel el lehet távolítani (én mindkettőn átmentem). Ha rosszul állnak a fogaid, lehet felrakatni fogszabályzót. És így tovább: ma már nincs olyan szépséghiba, ami a megfelelő pénz birtokában nem kijavítható. Férfiakból csinálnak viszonylag vonzó(!) "nőket" a plasztikai sebészek, ideértve arc műtéteket is -- a te esetedben ez még annyi problémával sem járna, mint náluk.


Ezen kívül semmi nem akadályoz meg például az edzésben, illetve egy vonzó test megszerzésében. Ezen kívül egészséges is.


Ilyen értelemben a kinézeted lényegében pénz és akaraterő függvénye. Ha ezzel akár csak egy átlagos kinézetet sikerül elérned, azzal már jóval nagyobb esélyeid lesznek a pártalálásban, ha a személyiséged nem elviselhetetlen (de általában ez a csúnya embereknél nem szokott az lenni, érdekes módon).



Ha én a helyedben lennék, elkezdenék edzeni minél előbb. Ez mindig előny, akárhogy is néz ki valaki (nem, nem leszel "túl izmos", meg a többi hülyeség). Mivel még csak 16 vagy, nyaranként elkezdenék dolgozni és félretenném a pénzt a műtétekre. 18 évesen vállalnék valamilyen komolyabb munkát, és szintén félreraknám a pénzt a továbbiakra. Középiskola után akár külföldre is mehetsz a jobb bérért, különösen ha nem tervezel továbbtanulni.


Ha nem beszélsz angolul, akkor minél előbb tanulj meg és minél magasabb szinten, mivel rengeteg elképesztően hasznos információ érhető el a témában, és amúgy sem árt, ha külföldre akarsz menni majd dolgozni.



Ezen a kettőn kívül nemigen van más. Minden erre vezethető vissza: vagy elfogadod a kinézeted és tovább lépsz, vagy nem, és teszel ellene.


Bárhogy is döntesz, sok sikert, és fel a fejjel.

2019. ápr. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Ne keseredj el! Az arcformád még változhat, és ha a fogszabályzásra is meglesz az anyagi fedezet, az sokat fog javítani a helyzeten. De megnyugtatlak, valakinek hidd el, te úgy leszel tökéletes, ahogy vagy! Tudom, ezt most nehéz elhinni, de tapasztalatból beszélek. Mikor annyi idős voltam, mint Te, rettentően utáltam magam. Mit ne mondjak, nem nyernék szépségversenyt azóta sem. Az arcom himlőheges, a szemeim mélyen ülnek egy betegség miatt, az orrom nagy, ráadásul ekcémás körülötte, úgyhogy kb mindig piros. Már eltemettem magam, hiszen körülöttem mindenki megtapasztalta az első szerelmet, én meg ott álltam egyedül. Pár évvel később elkezdtem kozmetikushoz járni, befestettem a hajam, figyeltem az öltözködésemre és láss csodát, rám talált a szerelem is. Azt mondja neki én vagyok a legszebb.
2019. ápr. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Kedves 3. Válaszoló. Ismeretlenből még nem lehet ennyire biztos véleményt írni mint amit te irtál. Mi van ha ez a lány valóban szép csak rossz közegben van? Ismerős szitu
2019. ápr. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
22%
Járj el sportolni, az felvidít. Ha olyan intenzíven tudsz edzeni, ahogy picsogni, akkor jó kemény s.gged lesz.
2019. ápr. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Még csak 16 vagy, rengeteget fogsz változni...

Általános és gimi alatt elég csúnya voltam, bántottak is emiatt, volt hogy az utcán is beszolt vmi degeneralt random ember...

Csúnya volt a bőröm, nem is bírtam nem piszkálni, nekem is a fogaim előre álltak, ráncosodott a bőröm ugyanúgy mint neked, husis is voltam, az alsó allkapcsom ferde picit és kisebb is mint kéne, szvl ez így osszejott.

Aztán nem is tudom, hogy mikortol de elkezdtem csinosodni, 19 évesen kezdtem a fiuzast, még mindig nem tartom szépnek magam. Az alapok amiket leirtam még úgy ahogy fenn állnak, bár kiderult h hormonalis problemaim vannak, volt fogszabalyzom is, ami sokat segített, de alapvetően magamtol valtozott a testem és az arcformam nagyon nagyon sokat ugye ahogy idősebb lettem.

Nem tudom, hogy sportolsz e, de valamit esetleg lehet hogy kéne csinálnod, nem kell olyan keményen, youtubeon talalsz ilyen otthon tornazos videokat, kicsit formasodsz. Etrendedbe pedig próbálj meg kevesebb cukrot bevinni, kevesebb kenyeret, peksutit, több zöldség, gyümölcs, fehér husi, tojás. Sajnos manapság rengeteg borproblema származik ilyen dolgokbol, nekem szenhidratcsokkentett dietaval es mozgassal lett kizarolag jobb az arcom (nem a kremektol meg minden baromsagtol), ártani biztos nem árt, nem muszáj olyan szigorúan de ha tudsz valasztani akkor valassz inkább olyanokat amiket írtam, hátha simul kicsit a bőröd. Ja és igyál nagyon sok vizet, nekem akkor simultak a rancaim, amikor direkt egész nap próbáltam vizet inni.

Ezek jutottak eszembe, amiket jelenleg magadért tehetsz, ha nem is látsz azonnal változást, akkor is változni fog a tested idővel, de legalább addig szépen vigyázol rá, próbálj ki új dolgokat, sose tudhatod mi válik be, smink, pakolasok, akármi amit látsz a neten vagy akarhol.

És a legfontosabb, mindig lesz olyan ember, akinek tetszel!!! Erre jöttem rá az utóbbi időben, nyilván nem mindenkinek, es nem fogod mindig észrevenni. Csak nem találkozol vele, még nagyon fiatal vagy ehhez, az iskolai légkör meg nem mérvadó...

Szóval ne add fel, ilyen dilemmázásokon én is keresztül mentem, naná hogy lehetsz nagyon szerelmes valakibe és együtt is lehettek. Még mindig nem tartom valami szépnek magam, vannak jó pillanataim de hát na...attól még valamiért akadnak emberek akiket érdeklek, és szerintem a 20 pluszos korban sokkal kevésbé számít a külső mint így gimi alatt meg ilyenek, egyetem vagyok és tök más. Semmiről nem maradsz le, ha később kezded a fiúzást, ne keseredj el, álmodozz nyugodtan és csinálj olyat amit szeretsz, eljon a te időd előbb utóbb.

2019. ápr. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Kedves Kérdező :)

Szomorúan olvastam azt, hogy miként gondolkodsz önmagadról. Depresszióba estél, mert úgy gondolod hogy csúnya vagy, rosszul érzed magad, mert a külsőségekre figyelsz és nem az értékeidre.

Először is tisztázni akarom, hogy a külső, csak hús!!! Lehet durván hangzik, de amit lát az ember, csak hús és vér, egy csomagolás, amiben rejtőzik valami. Viszont amit nem lát az ember, ami a csomagolásban van, az az érték! Teljesen együtt érzek veled, szeretetre és törődésre vágysz. Úgy érzed, nagy a nyomás körülötted, hisz fáj azt látnod, hogy más embereknek van párja, már csókolózott és tálán le is feküdtek egymással + anyukád, aki lassan-lassan elvárja, hogy legyen valakid...

Mit szólnál ahhoz, hogy amire vágysz, saját magadnak is meg tudod adni? Ha a külsőre figyelsz, akkor állandóan csak azt fogod látni, hogy ilyen vagy, de hol vannak a tálentumaid?

Fontos hogy légy önmagaddal jóban, fontos hogy szeresd magad, szeresd az életed, hiszen már önmagadban érték vagy, a létezésed jogán. Felhívnám a figyelmed, hogy aki nem szereti önmagát, az másokat sem tud szeretni, hiszen aki másokat szeret, önmagát szereti! Úgy kell elképzelned magad a jelen helyzetedben, mint aki a földön van elesetten és arra vár, hogy valaki felsegítse, majd egymásba kapaszkodva menjenek tovább. Kapcsolat lenne az vagy csak támaszkodás? Arra bíztatnálak, hogy kelj fel és indulj el a saját utadot, jó célokat kitűzve! Amíg így gondolkodsz magadról, addig mindig ott leszel ahol vagy, amíg a külsőségekre figyelsz, csak ott fogsz heverni a földön. És ami még a veszélye ennek, hogy amíg így gondolkodsz, csak olyan társat fogsz magadnak találni, aki hasonlóan gondolkodik, mert csak a hasonlóságok vonzzák egymást, abból meg kialakulna egy vak vezet világtalant kapcsolat. Kérdezd meg saját magadtól, hogy jelen pillanatban járnál-e saját magaddal? Ki tele van félelmekkel, aki depressziós, aki lehangolt, aki öngyilkos akar lenni stb...? Mit üzennél saját magadnak? Min változtasson? Fedezd fel önmagad, fedezd fel a tálentumaidat és műveld azokat, aztán csak előre!!

Anyuddal kapcsolatban pedig, közölni kell vele, hogy neked saját életed van, nem az ő életét éled. Hogy nem büszke rád ilyen téren, ez fájdalmas neked, de ne neki felelj meg, hanem saját magadnak!

Nekem ennyi lenne a véleményem. Az élet szép, az élet mindig is olyan lesz, amilyen te vagy belül.

2019. ápr. 7. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!