Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Septum piercingről szeretnék...

Septum piercingről szeretnék néhány dolgot kérdezni?

Figyelt kérdés
3 napja szurattam a septumomat az iskolába nem megengedett az ilyen ezért beforditottam na most, néhány helyen azt mondják hogy jobb ha beforditom és ugy hagyom ameddig be nem gyógyul, az alatt az idő alatt mozgassam egy kicsit vagy hagyjam? Viszont van aki csak iskolába forditja be aztán kiforditja de ugy tudom úgy nem szabad. Akkor most melyik az igaz? A másik hogy hányszor kenjem egy nap, valaki azt mondja négyszer az első napokba de utána mar csak egyszer szabad nem tudom ebből mi igaz. Köszönöm előre a válaszokat!☺️

#piercing #septum #pirszing.
2019. máj. 23. 08:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondta a piercinges, napi 3x kell fertotleniteni es mozgatni is.

Egyebkent en be se tudom forditani 😂 Orulok ha egy het utan nagyjabol ki tudom fujni az orrom

2019. máj. 23. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Jobbulj😁✌️
2019. máj. 23. 08:49
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ha porcba szúrt, akkor lassabban fog gyógyulni, míg ha csak a septum felső "hártyájába", akkor gyorsan. (A lassú 2-6 hónap, a gyors 2-6 hét). Mivel mindenkinek más-más orra van, és nem mindenkinek ugyna olyan vastag a porcszövete így nehéz megmondani előre, hogy milyen hosszú gyógyulás vár rá. Mozgatni szabad, amúgy is mozog az magától. 3 napos ékszer még amúgy is sokkal érzékenyebb. Befordítva hordani jobb is, meg nem is. Jobb, mivel nem húzza a lyukat, de rosszabb, mivel könnyebben tapad rá az orrváladék és azzal együtt a por-kosz-baci. Ha könnyen tudod befordítani, akkor nappalra hord úgy, majd este, illetve amikor kezeled, fordísd le, úgy könnyebb kezelni. Octenisept tökéletes rá. Napi 3-5 kezelés elég neki. Csak folyadék alapú kezelőszert használj. Gélt, krémek, kenőcsöt ne.

Szabadni akár ezerszer is szabad. Mármint ápolni egy nap. Nincs limitálva. Én úgy ajánlom, hogy könnyenn gyógyuló ékszereknél 3-4 hétig napi 4-5x, majd utána a további gyógyulási időre elég a 2-3x is. Elég, tehát lehet ettől még többször is, de annyira már nem igényli. Amint teljesen meggyógyult, úgy elég a cserékkor (csere előtt és után).

Remélem megválaszoltam, amit kérdeztél, ha lenne még kérdés, jöhet privátban.

2019. máj. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen amúgy nem porcba szúrt ☺️
2019. máj. 25. 10:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!