Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Industrial piercingről szeretn...

Antónia_ kérdése:

Industrial piercingről szeretnék tudni többet. Meddig tart a gyógyulás? Nagyon megvan duzzadva ez vissza fog menni?

Figyelt kérdés

Három napja csináltattam a jobb oldali fülembe de szerintem elég fentre szúrták és a felül nagyon megduzzadt és olyan mintha rálenne hajtva a bőr rész. Ez a duzzadás vissza fog menni? És akinek van industrial piercingje annak mikor gyógyult be?

Előre is köszönöm a válaszokat



2018. dec. 30. 12:08
 1/4 anonim ***** válasza:
28%

Hat ezt igy olvasva szerintem inkabb vedd ki gyógyuljon meg rendesen es szurasd ujra.

Ja es kezeld fertőtlenítővel es gyulladás csökkentő krémekkel ha elfertőződik komoly szövődmények lehetnek.

2018. dec. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
81%

Elméletileg 4-8hét a teljes gyógyulás.

Betadin neogranormon ajánlott.

2018. dec. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Industrial piercing látszólagos gyógyulási ideje 2-3 hónap, teljes gyógyulása 1-2 év. Ez ilyen ékszer, kell neki az idő.

Nem tudom, mivel kezeled, ha kezeled, mivel nem írtál róla semmit, de külső testékszereket nem kezelünk krémekkel, gélekkel, kenőcsökkel, csak folyadékokkal. Betadine jó, de jobb nála az Octenisept. Kezelése első két hónapban napi 4-5x, tiszta kézzel, tiszta fültisztító pálcika segítségével. Utána elég napi 2-3x. Ha dudor nőne valamelyik részére, akkor patikai hidrogén-peroxid oldattal kell ecsetelni napi 3x legalább 3 héten át.

Továbbiakban érdemes elkerülni mindenféle fizikai behatást (sapka, bukósisak, rántások, csavargatás, fésű...stb.), vegyszereket (hajfesték, sampon, hajhab, lakk, zselé, sminkek...stb.) és nem szabad kiáztatni (szauna, uszoda, strand, gőzfürdő, kádban áztatás), továbbá kerülni kell a szolizást legalább 1 hónapig.

Persze ebből nem minden tartható be 100%-ig, ezért, amennyiben érintkezne valamivel, úgy vízzel le kell mosni, majd száradás után a kezelőszerrel lekezelni.

Amennyiben úgy ítéled meg, hogy neked az túl magas, úgy még szúrás előtt kellett volna szólnod. Így még annyit tehet, hogy kiszeded és máskor figyelsz erre.

Ékszernek titán ékszer az optimális. Amúgy is macerás minden porcos ékszer, de ez még macerásabb a két lyuk miatt. A gyógyulási idő roppant változékony, van akinek jobban gyógyul, van akinek rosszabbul (a 2 év körüli a rosszabb, míg 9-12 hónap a legjobb teljes gyógyulás a porcszövet sajátosságai miatt). Ékszert ne cseréld ki legalább 2 hónapig, utána is csak akkor, ha alaposan lefertőtlenítetted az ékszert, majd utána érdemes lekezelni a lyukakat.

Mi többet mondhatnék? Máshol scaffold piercingnek (is) hívják. Próbálj nem azobn az oldalon aludni. Ha kihagytam volna valamit, bocsi ;)

2018. dec. 31. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem 2 hónappal a szúrás után fejeződött be a gyógyulás. Kezeld mindennap, nahyon vigyázz rá és próbáld nem birizgálni.
2019. jan. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!