Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Előfordult mással is hogy a...

Előfordult mással is hogy a szülei valamilyen frizurát gyerekként ráeröltettek? Mondjuk valakinek a hosszút vagy a nagyon rövidet?

Figyelt kérdés
Nekem ilyen középen elválasztott kb 6-10 centis hajat kellett viselnem.

2019. júl. 15. 15:41
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
87%

Rám a hosszú haj lett erőltetve ovis koromtól kb 10 éves koromig. Most így visszanézve a képeket tényleg szép volt, erős, fényes hajam volt kicsinek is, de én gyűlöltem. Irigykedtem a vállig érő hajú lányokra, sírtam is, amiért anyukám nem engedte levágatni.

Később aztán levágattam váll fölé érőre, na mondanom se kell, akkor meg azt utáltam, azóta csak hosszú hajam van, mostmár nekem is tetszik:D de ovisként ki nem állhattam

2019. aug. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim válasza:
100%
Oviban először gomba, ami anyu szerint rém jól állt, szerintem meg nem.:D Utána felgépeltették fiúsra, tüsi lettem, utáltam, sírni tudtam volna, azóta is viszolygok a rövid hajtól.
2019. aug. 18. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:
Utolsó! Hány éves korodig volt fiús? Anyukád is rövidhajú volt?
2019. aug. 21. 09:38
 24/32 anonim ***** válasza:
100%

Tesómnak nem engedték, hogy levágja a haját, de ő megoldotta, az egyik barátnője levágta neki a wc-ben és haza már ilyen kis fruskásan jött, kezében a legalább 15 centi levágott hajjal. Annyira imádom :DD

Mondjuk anya azóta is húzza a száját, de legalább rájött, hogy nem mindig ő dirigál.

2019. aug. 27. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
100%

Rám nem volt kényszerítve ugyan semmi, de 6 évesen nagyanyám kb lukat beszélt a hasamba, hogy a derékig érő hajam mennyire csúnya, nem áll jól nekem egyáltalán, de bezzeg ha levágatnánk. Hát levágattuk. Az államig sem ért, kb 6-7 centis volt, undorítóan néztem ki vele, az elsős diákigazolványképemtől a mai napig rosszul vagyok. Nagyon sokat csúfoltak is ezért az oviban, elsőben. Ezen kívül egyszer volt még kb áll alá kicsivel érő hajam, mikor anyám dühében levágta, mert az osztályban tetűjárvány volt és én is elkaptam, ő meg nem vette észre időben (én 7 évesen csak annyit érzékeltem, hogy nagyon sokat viszket a fejem). Rettegtem utána bemenni a suliba és persze ott is csúfoltak. A grátisz, hogy anyám az akciója után kb 2 nappal elment a fodrászunkhoz, aki adott egy profi szert és azzal néhány alkalom alatt eltűnt minden bogár. Sosem bocsátom ezt meg neki, iszonyú megalázó volt, ahogy nekiesett a hajamnak, ami az egyetlen dolog volt rajtam akkoriban, amit szépnek tartottak még a csúfolódó osztálytársaim is. Nem tudom megérteni, hogy miért nem volt hajlandó rögtön a fodrászunktól segítséget kérni a többi okos anyuka helyett, akiknek hála hetekig mosta a fejem ecettel, tojással, citrommal. Soha többet nem akarok rövid hajat, csakis rossz emlékeim vannak róla.


Másik eset: unokahúgom most 9 éves, a haja majdnem térdig ér, kevés és nagyon vékony szálú, törik, neki már tiszta nyűg az egész. Sógornőm viszont nem engedi levágatni, mert hát egy kislány hogy nézne már ki “rövid” hajjal (ezek szerint neki a tüsihaj és a térdcsiklandozó lobonc közt nem létezik átmenet).

2019. szept. 3. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:

Nem erőltettek rám semmit. Önszántamból vágattam rövid, frufrus, Kleopátra-szerű hajat 5 és 8 éves korom között, mert a zongoratanárnő nem is ilyen volt, és “Márpedig én olyan hajat akarok, mint az XY nénié” 😂.

Viszont az egyik kiskori barátnőmnek az apja 4 éves kora óta nem engedte levágatni a haját, majdnem a térdéig (!😳) leért már gyerekként is, mert volt egy olyan rigolyája, hogy “a lányoknak csak hosszú haja lehet”.

Mivel évekig egyáltalán nem vágatott belőle, nagyon durván elvékonyodó lett neki. Az anyukájával is ez volt. A feje tetején pont ezért lettek látványos kopasz részek, mert egyszerűen nem bírta el ezt a nagy hajtömeget a fejbőr.

Mindenki arra hivatkozik, hogy mennyire gyönyörű a nagyon hosszú haj. Hát, - erre csak azt tudom mondani, hogy nem minden esetben egészséges, mindennek van határa, - pláne, ha mellé erős szálú és sűrű.

2020. jún. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
100%
14 éves koromig nagyon rövid, fiús hajam volt. Utaltam, volt hogy rosszul is lettem nyírás közben
2020. jún. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:
27-es! Kinek az ötlete volt hogy olyan legyen és miért?
2020. jún. 23. 14:07
 29/32 anonim ***** válasza:
73%
A szüleim ötlete volt és praktikusnak tartották. 6 hetente jól megnyírtak és egy ideig nem volt gond.
2020. jún. 23. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 A kérdező kommentje:
Otthon nyírtak vagy a fodrász csinálta?
2020. jún. 24. 14:27
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!