Kezdőoldal » Szépség és divat » Modellkedés » Tudnátok segíteni?

Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
Sziasztok, ma voltam egy Castingon, ahol nagyon megtetszettem nekik, és modellt, szépségversenyt, és a sorozat szereplést jelölték be nekem, és azt mondták hogy rátermedt vagyok ezekre, majd jött egy szerződés, amit átolvastam aláírtam, majd haza jövet elgondolkodtam egy kicsit, hogy a szerződésben benne volt hogy 60 ezer forint előleget kell fizetni, így már nem szeretném ezt, mert nekem kellene fizetnem mindenért?, vagy nem is tudom mi ez az előleg, a lényeg hogy ha aláírtam a szerződést kötelességem kifizetni a pénzt?, vagy vissza mondhatom.?
2021. dec. 28. 13:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A szerződés egy közös jognyilatkozat, így minden szerződő félnél kell lennie egy-egy mindenki által aláírt példánynak. Nézd meg a saját példányodban az elállási, felmondási lehetőségeket. Mindenesetre az, hogy elolvastál egy szerződést, értelmezted a tartalmát majd jóváhagyólag aláírtad, nem neked kedvez a kitáncolás lehetősége. Főleg ha meg van fűszerezve egy kis kötbérrel vagy szankciós elállással, amit az fizet, aki kezdeményezi a kilépést a szerződésből.


Mindenesetre amikor a sztoriban eljut az olvasó a 60 ezer forintig, majd újra elolvassa az első mondatot, eléggé az jön le belőle, mintha az összes balek jelentkezőnek elő lenne adva a mézes-mázos léleksimogató sztárcsináló körülrajongás (amitől rögtön elhiszi hogy a következő állomás már Hollywood, miután leszáll a rózsaszín köd), majd ennek hatására az orra alá nyomják a szerződést aminek a végén ő fizet.

Nem egy ilyen utcán leszólítós "modellügynökséges" lehúzás van, aminél az áldozat elhiszi, hogy ő is Palvin Barbi szituációba került, aztán a végén kiderül hogy nem a kifutóra hívták, hanem modelliskolába meg mindenféle tanfolyamra. Aztán csak a pénzt pumpálják ki az ilyen emberekből, modellkedés meg sehol nincs. Nekem ez ugrott be a kérdésről, mert hogy neked is minden szép és jót mondtak, és mégis te fizetsz.


Te ott rontottad el, hogy egy szó nélkül aláírsz egy szerződést (még rosszabb, hogy olyan kötelmet vállaltál amiről fogalmad sincs mi az, és nem kértél/hagytál időt vagy lehetőséget ennek értelmezésére, tisztázására), ami onnantól kezdve mindkét felet kötelezi az abban foglaltakra, vállaltakra.


"Ptk. 6:278. § [Felmondás]

(1) A szerződést bármelyik fél felmondhatja.

(2) A megbízó felmondása esetén a megbízó köteles megtéríteni a megbízottnak a felmondással okozott kárt, kivéve, ha a felmondásra a megbízott szerződésszegése miatt került sor. [...]"

2021. dec. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát te tudod mit írtál alá, mi van pontosan leírva benne. De igen, fizetned kell. A felmondás részletei is szerintem a szerződés részét képezik és biztos meg van bonyolítva hogy ne legyen egyszerű felmondani.

Mivel előlegről van szó nem tartom kizártnak hogy ez a 60k csak a töredéke annak amit majd ki kell fizetned.

2021. dec. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem a mézes-mázos szöveget adtál elő, hanem konkrétan megmondták mi a véleményük velem kapcsolatában, igazi modellügynökség volt csak egy volt a fő probléma, hogy ez fizetős volt, vannak olyan ügynökségek ahol nem kell, de itt kellett, és sajnos a nagy izgalmamba nem gondolkoztam logikusan.
2021. dec. 28. 18:11
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Lehúzás. Egy profi ügynökség nem kér előre pénzt, hanem a felmerülő költségeket a későbbi munkabérből vonja majd le. Innen lehet megkülönböztetni a kamus cégeket a jóktól.

Mindenképp megpróbálnám felmondani, pláne, hogy ez a 60 csak előleg. Nyilván még többet le akarnak majd gombolni rólad. De te tudod, hogy a konkrét szerződésben mi volt. Te nem kaptál egy példányt?

2021. dec. 30. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!