Kezdőoldal » Szépség és divat » Modellkedés » Modellkedés Budapesten?

Modellkedés Budapesten?

Figyelt kérdés

Legelőször is az lenne a kérdésem, hogy létezik-e olyan, hogy valaki csak kifutómodell vagy csak fotómodell? És ha igen, melyik keres többet?

Nagyon érdekel már egészen kiskorom óta a divat világa, jelenleg 18 éves lány vagyok, 178 cm magas, vékony testalkatú, ősztől kezdem az egyetemet Pesten, és az lenne a kérdésem, hogy tudtok-e olyan divatmárkát, divattervezőt ajánlani, ahol/akinél esetleg be lehet mutatni bizonyos alkalmanként kollekciókat. Egyetem mellett szívesen foglalkoznék ilyesmivel, csak nem tudom, hogy egyáltalán lenne-e rá lehetőség, és hogy kapnék-e érte valamennyi pénzt?

Köszönöm a válaszokat előre is!



2023. júl. 30. 16:31
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez nem így megy.

K*rv@ drágán elvégzel egy modell tanfolyamot, csináltatsz magadról jó pénzért portfóliót (legalább 2-3 témában különböző fotósokkal) és elmész egy modell ügynökséghez, aki közvetít. Ez legalább fél millió, de inkább másfél.

Ha szerencséd van hamar kapsz munkát, de szigorúan alkalmit.

A kifutó modellkedést felejtsd el kezdőként. Oda profik mennek.

2023. júl. 31. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
48%

Előző kommentre az lenne a válaszom, hogy bullshit. Rengeteg jó fotós van Budapesten, akik portfólió bővítés céljából TFCD alapon (teljesen ingyen, képekért cserébe vállalják a fotózást). Az ilyen jellegű fotózásokból lehet építkezni, és ha sok referencia anyag összegyűlik, előbb-utóbb pénzt is kérni érte. Ez a freelancer irány. Ügynökséghez való jelentkezéshez nem is feltétlen kellenek profi/fotós által készített képek, (persze nem árt ha vannak) csak az elvárásoknak megfelelő egyszerű polaroidok. Ha látják benned a lehetőséget úgy is vissza fognak hívni, de érdemes több helyre jelentkezni. Ahol viszont pénzt kérnek tőled, oda semmiképp nem szabad menni, mert az esetek 98%-ában lehúzás. Ha sikerül bekerülnöd egy ügynökséghez (akikkel szerződést kell kötnöd) ők tudnak neked munkákat ajánlani beleértve a runwayt, amihez a magasságod egyébként több mint tökéletes. Abban pedig rengeteg pénz van. A bökkenő ebben csak annyi, hogy el kell köteleződnöd és nem tudhatod előre, hogy milyen és mennyi munkát fogsz kapni. Szóval jól át kell gondolnod és óvatosnak kell lenned. Én nagyon szurkolok neked és remélem meg tudod majd valósítani a terved<33

- egy freelancer modell

2023. aug. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!