Kezdőoldal » Szépség és divat » Modellkedés » Nem igazságtalan ez a világ,...

Nem igazságtalan ez a világ, hogy aki szépnek születik, abból pénzt csinálnak, hogy ennyire a külsőségen múlik egy ember?

Figyelt kérdés
most ilyen oldalról közelítem meg ezt a modell kérdést, filozófiailag, lehet nem ide kellett volna tennem, de máshova nem tudtam :)
2016. jan. 4. 21:03
 1/9 anonim ***** válasza:
87%

Aki okosnak születik, abból pénzt csinálnak.

Aki tehetséges művésznek születik, abból pénzt csinálnak.

Aki jó sportolónak születik, abból pénzt csinálnak.


Szerintem ettől nem igazságtalan a világ, és nyilvánvaló, hogy nem ennyire külsőségen múlik az ember. Felszínesség az, amikor valaki a modellszakmában annyit lát, hogy "jaj, csak szépnek születnek, aztán pénzt kapnak a semmire!".

2016. jan. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mert egy jó külsővel mindent el lehet adni. Ha valaki elad abból valakinek haszna van.


Szerintem nem igazságtalan, ma már ez is egy pénzkereseti lehetőség, én se vagyok szép de nem savanyú a szőlő, ha ránézek egy szép nőre.


Engem inkább az aggaszt, hogy egyes márkák mennyit érnek. Mindegy, hogy milyen tucat egy termék, hogy állatokat kínoztak érte, ha divat egyszerűen megveszik.


+Amikor valaki azért szép, mert drága órája van, divatos táskával stb... (aminek a fele lehet csak replika)-nem ez teszi az embert és lehet kevesebb pénzből is jól kinézni. Szerintem ez az elkeserítő.

2016. jan. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
4%
Csak a modelleknek kell a legkevesebbet dolgozni érte, elég ha feltárják a combjukat a főnöknek.
2016. jan. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
3-as válaszolóval egyetértek! ebben nincs munka, gyakorlatilag akinek a sors egy szép külsőt ad, annak már nem akadnak nehézségei az életben
2016. jan. 4. 21:42
 5/9 anonim ***** válasza:
96%

"3-as válaszolóval egyetértek! ebben nincs munka, gyakorlatilag akinek a sors egy szép külsőt ad, annak már nem akadnak nehézségei az életben"


- A nagy francokat. Egyrészt sokkal több a szép nő, mint a sikeres modell, és nem véletlenül. A szépség nem azonos a fotogenitással. És sokszor a lényeg csupán, hogy az az arc ÉPPEN AZ az arc legyen, amit keresnek.

Másrészt a szép külsőt karban is kell tartani. Sok pénzt kapnak, persze. És hány modell dolgozik modellként 40 évig? Illetve mit csinálsz Te, ha munka mellett terhes leszel? Elmész szülési szabadságra, a modellnek megszűnik a munkája.

Ők bizony nem kis áldozatot hoznak: sokan tanulmányaikat hagyják félbe, mások csak a magánéletről mondanak le, de mindnek munkájuk múlik azon, hogy akár a diétájukat, napirendjüket is szigorúan megszabják.


Valld be, semmit sem tudsz erről a szakmáról. És nem is ismersz jól sok szép embert, mert akkor tudnád, hogy nekik is ugyanúgy vannak nehézségeik az életben. Én még átlagos külsejűnek se mondanám magam, de sikeresebb az életem, több célt elértem, mint sok feltűnően szép ismerősöm, akár magánélet terén is.

2016. jan. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem igazságtalan hogy a dolgozó állampolgárokat kitelepítik mert nem tudnak fizetni az ingyenélőket meg támogatják?

Inkább ez az ami valós probléma.


Amúgy meg ez a te hibád is:)

Ha az emberek bojkottálnák ezt akkor nem fizetnének cégek óriási összegeket ezekért:)

2016. jan. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kérdező, te egy csúnya ember vagy hogy így gondolkodsz? Elég rosszul látod a dolgokat...
2016. jan. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát el kell mondjam, hogy szerintem sok modell egyáltalán nem szép, sőt van, aki az én szememben kifejezetten csúnya. Csak valaki meglátott benne valamit, a sok kis p*** meg benyalta, hogy ő milyen szép meg menő. Színésznőknél meg énekesnőknél is van ilyen nem egy. Az meg megint más kérdés, hogy ki mivel keresi a pénzét és mennyit, ha ezt nem közpénzből teszi. Azok tartják el, akik elhiszik, hogy csak azért mert XY modell által reklámozott márkát hordanak attól ők is milyen frankók meg menők lesznek, ez a butaság. Ráadásul egyes márkák erősen túlárazzák a cuccaikat, de a sok buta ember meg megveszi, merthát az márka, meg az minőség, meg az presztízs. Holott elmondom neked hogy még 2 méterről sem fogja senki kiszúrni, hogy pl az órád, ami tök csini meg minden és mindenki oda vissza van érte 2$ volt az aliexpressen, vagy a szoknya, ami milyen menő már meg minden 1.290,- Ft volt a Kik nevű kínai giccsparádéban.
2016. jan. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Uhh....

Istenem ne legyel mar feltekeny aki szep az szep es kesz...

Aki okos az okos...

Mert az nem igazsagtalan hogy egy okos ember tanulas nelkul full kituno...

Ilyen az elet torodj bele mint minden ember ezen a Foldon...

Bele van kenyszeritve mindenki ebbe a kenyszerbe nem tudsz vele mit csinalni nincs eleg penzed befolyasod stb...

Es az ember tobb evezredes begyoposodott tevhitet ugysem lehet megvaltoztatni egy par ember belatja es azzal annyi holnap mar el is felejti es annyi...

2016. jan. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!