Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Ti jártok turkálóba? Ha igen,...

Ti jártok turkálóba? Ha igen, mért és milyen gyakran? Ha nem, mért nem?

Figyelt kérdés

2019. nov. 15. 17:28
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
85%

Én elég gyakran járok. A ruhatáram fele turiból van. Szeretem, hogy nagyon kedvező áron vásárolhatok egész jó ruhákat és valamilyen szinten ezzel még a környezet is védem.


Ettől függetlenül vannak olyan dolgok amiket nem szívesen vennék használtan. (cipő, fehérnemű stb. )

2019. nov. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
83%
Nagyon rég nem voltam. Hádába jártam, viszonylag gyakran. De egy idő után nagyon drága lett, így inkább elkezdtem netről vásárolgatni.
2019. nov. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
25%

Jártam, de ritkán láttam olyat, ami tetszik.

Sok üzletben az alapdarabok vagy akciós ruhák olcsóbbak, mint a használt ruhák. Akkor minek vegyek használtat?

2019. nov. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
93%
igen, de ritkan, mert nincs szuksegem annyi uj ruhara
2019. nov. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
66%
Járok, de a jobbféle turikba, ahol nem rongyokat árunak. Pl kilós Háda. Ezekben az üzletekben ki lehet fogni jobb minőségű holmikat olcsóbban mint ujonnan valamit, ami silány minőségre is.
2019. nov. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem járok.

Farmer-t inkább veszek drágábban és több évig jó, agyonhasznált ingeket nem fogok venni, mert annak a jellege emiatt tűnne el. Sima pólókat meg 1000 forintért is megkapok, ettől egy turkáló se jóval olcsóbb.

2019. nov. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
53%
Az alkalmi ruháim mind onnan vannak. Újak, címkések vagy újak, melyek azért nem kerültek forgalomba, mert címke nélküliek. Hogy miért? Mert 5-6 ezérért megvannak a 200-300 dolláros ruhák, de van 10 ezerért vett 1000 dolláros ruhám is onnan. :D Csak türelem, szerencse, idő kifogni őket, gyakran be kell nézni, nyilván nem minden vásárlásnál bukkanok ilyen kincsekre.
2019. nov. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
47%
De hasonlóképp vettem minden márkásabb, hétköznapi dolgomat is egyébként, pl. most télre Michael Kors kabátot.
2019. nov. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
94%

Járok. Én az olcsóbbakat szeretem, nagyobb az öröm ha találsz valamit ami tényleg jó és filléreket fizetsz érte. De van, hogy előre kell kicsit gondolkozni és vásárolni. Nyáron simán otthagynak pulcsikat, kabátokat mások, míg télen a nyári ruhákat mellőzi mindenki. Hádát nem szeretem, drága. Az ottani árakon plázában is vásárolhatok. Darabárasban többször láttunk basic h&m, primark darabokat drágábban mint a rendes üzletben.

Hetente benézek, van hogy hetekig nem találok semmit, máskor több dologgal térek haza.

Netes vásárlást is szeretem, de leginkább magáneladóktól. Alkalmi ruhákat nagyon jó áron kilehet fogni, az eredeti töredékéért és azoknál szinte biztos, hogy az előző tulaj is csak 1-2 alkalommal viselte.

2019. nov. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
80%
Igen, szoktam járni (kb 1-2 havonta), bár nadrágot pl. nem találtam még ami tetszett volna. De nagyon sokszor kincsekre lehet bukkanni. Én mióta láttam a true cost című dokumentumfilmet, azóta nem nagyon járok fast fashion üzletekbe, egyszerűen rosszul érzem magam tőle. Nem szeretném a forintjaimmal támogatni az éhbérért dolgoztató, iszanyotos hulladékkal járó és környezetszennyező fastfashion cégeket. Szerintem ezt ma már minden embernek számításba kéne vennie, akit kicsit is érdekel, hogy milyen bolygón fog élni 20/30/40 év múlva.
2019. nov. 15. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!