Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Hogy tudnék csinosabban...

Hogy tudnék csinosabban öltözködni, ha fontos számomra a kényelem?

Figyelt kérdés

Huszonéves nő vagyok. Leginkább farmer-póló-sportcipőben mászkálok.

Szeretnék kicsit elegánsabban, nőiesebben, csinosabban öltözködni, viszont akárhányszor megpróbálom, nap végére teljesen ki vagyok készülve, mert az összes ilyen "gönc" hihetetlenül kényelmetlen számomra...

- A magassarkú valamiféle kínzóeszköz - telitalpút is próbáltam már, soha nem veszek túl magas sarkút, olyat választok ami stabilan áll a lábamon (tehát nem papucsot, vagy 1-2 pántos szandált), mindig rakok bele zselés talpbetétet, maga a cipő mindig kényelmes, nem nyom, nem dörzsöl, viszont önmagában az hogy a lábujjaim vissza vannak hajtva, és hogy az alapértelmezettnél nagyobb nyomást kap a talpam eleje, elviselhetetlen számomra, nap végén mindig utálkozva rúgom be a sarokba a cipőt és fogadkozok, hogy soha többé nem veszem fel. Ehhez a ponthoz tartozik még az is, hogy elég sokat gyalogolok minden nap, gyakran kell futnom is, és a lakhelyemen sok az aszfaltozatlan utca, így el is süllyednék a sárban egy szép magassarkúban. (Eleve bármilyen cipő van rajtam, folyamatosan jó sáros lesz, tehát csak könnyen takarítható anyag jöhet szóba.)

- A galléros blúzokat nagyon szeretem egészen addig a pillanatig, amíg nem kell fölé venni valamit. Ősszel, télen és tavasszal elviselhetetlen, amint ráveszek egy kabátot vagy pulóvert vagy blézert, a gallér életre kelt rémálommá változik - egyrészt szúr, csikiz és útban van, másrészt mire leveszem a felső öltözéket, addigra (a ruhadarab többi részével együtt) úgy néz ki, mintha a kutya szájából rángattam volna ki.

- A szoknya rettenetesen zavaró jelenség szerintem, egyszerűen idegesít, harisnyával "beszippantja" a lábam, begyűrődik a két combom közé, de vastag, sötét színű, átlátszatlan harisnya nélkül pedig nem vagyok hajlandó felvenni, eddig mindig bugyivillantás lett a vége, felfújja a szél, felhúzza a táska, alám bámulnak a lépcsőn, stb, úgy érzem mintha pucéran flangálnék az utcán, nagyon kellemetlenül érzem magam.


Néha rosszul érzem magam, amiért nem vagyok elég nőies és "csini", szóval relatíve gyakran próbálkozok egy-egy elegánsabb szettel, de a nap végére borzalmasan érzem magam, alig várom hogy hazaérjek és lehámozzam magamról, és utána látni se akarok ilyen ruhákat egy darabig.


Van arra valami mód, hogy csinosabban öltözhessek anélkül, hogy elrontaná az egész napomat és kényelmetlen tortúra lenne?

Akik minden nap elegáns blúzban, magassarkúban, ilyesmikben járnak, azok hogy csinálják? Hogy lehet ezt megszokni?


2019. nov. 29. 09:02
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
22%

Te nem szoktál butikákba járni, annak is a női szekcióján? Komolyan, úgy csinálsz, mintha most ébredtél volna fel.

Bemész a boltba, szétnézel, hogy mi az aktuális kínálat, most ünnepek közeledtével szerintem sokkal szebbek a választékok is és kiválasztod a számodra megfelelő felsőt.

Vannak egyberuhák, térdig érő szoknyák, léteznek vastag pamut harisnyák és lapos talpú boka/ vagy hagyományos csizmák.

Pl. ez egy szimpla hétköznapi ruha: [link] Felveszel hozzá egy pamut fekete harisnyát és egy lapos talpú csizmát.

2019. nov. 29. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
jav: butikokba
2019. nov. 29. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Butikokba nem nagyon szoktam, kicsinek találom a választékot. Gyűlölök vásárolni, inkább egy nagyobb boltba megyek be és minél hamarabb letudom.

Ott meg nem igazán találok ilyeneket, van 2 hasonló pamut ruhám, azokat imádom, de többet nem találok mert mindenhol műszálas borzalmak vannak, illetve nem nagyon tudom mivel felvenni, itt cipőre gondolok... vettem már lapostalpú cipőt ami szerintem elegáns volt, de csak negatív visszajelzést kaptam rá másoktól, hogy a lapostalpú sose lehet igazán elegáns, így elbizonytalanodtam.

2019. nov. 29. 09:54
 4/22 A kérdező kommentje:

Plusz még mindig ott van az a probléma, hogy "beszippantja" a harisnya a szoknyát.

Az ellen mit lehet csinálni? Másokon látok szoknyát úgy, hogy nem akar visszabújni a fenekükbe... ennek van valami trükkje, vagy mi?

2019. nov. 29. 10:15
 5/22 anonim ***** válasza:
Most ezek az elegáns nadrágok nagyon mennek. Van belőlük színes és mintás is, azokat egy sima egyszerű felsővel is lehet hordani. En azt javaslom pinteresten keress olyan összeállítást ami tetszik és kényelmesnek is tűnik, aztán próbálj beszerezni egy-két darabot és kiderül, hogy tényleg jók e
2019. nov. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Jézusom, NEM KÉREK TÖBB BUNDÁS PRIVÁTOT! Se bundát, se bőrkesztyűt, se hasonlót nem akarok hordani!


Utolsó, köszi, szétnézek majd...

2019. nov. 29. 12:07
 7/22 anonim ***** válasza:
0%

"Plusz még mindig ott van az a probléma, hogy "beszippantja" a harisnya a szoknyát."


Nem kell sz..r nejlonos szoknyát venni. Ha nejlon harisnyát veszel fel, akkor ne vegyél fel rá nejlon alsószoknyás szoknyát. Érdekes, nekem még soha nem volt ilyen problémám. Igaz, én farmerszoknyát, kötött egyberuhát és olyan ruhát hordok, mint amit linkeltem.

2019. nov. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
95%
A privát küldősek rólam is leszállhatnának. T...karodjatok dolgozni, ne a fétiseteket éljétek ki.
2019. nov. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Mint írtam, nem vagyok hajlandó se nejlonharisnyát, se műszálas szoknyát hordani.

A "beszippantós" probléma épp a tegnapi napomat tette tönkre, rendezvény miatt "csinosban" kellett megjelenni munkában, egy fekete pamutharisnyát és egy szürke pamut anyagú szoknyát választottam, és egész nap húzgálnom kellett a combjaim közül a szoknyát, nagyon kínos volt... :(

2019. nov. 29. 12:39
 10/22 anonim ***** válasza:

Lehet nem is a ruhatárad kellene átalakítani. Engem egy klassz frizura, egy visszafogott smink újjávarázsol. Fel nem vennék számomra kényelmetlen ruhadarabokat. Amiket szeretni szoktam azok a lazább akár mintás, kockás ingek kigombolva. Hozzá egy klassz farmer meg egy sima egyszerű póló, és tök jól érzem benne magam. Közel a harminchoz is szerintem belefér. Sokat számít a szín is.

A lényeg hogy az alapdarabjaiddal is elégedett legyél, én nem is vágyom ennél csinosabb megjelenésre. Mellé sportolok, szóval nekem az összhatás így megfelel.

2019. nov. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!