Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Hogy tudnék csinosabban...

Hogy tudnék csinosabban öltözködni, ha fontos számomra a kényelem?

Figyelt kérdés

Huszonéves nő vagyok. Leginkább farmer-póló-sportcipőben mászkálok.

Szeretnék kicsit elegánsabban, nőiesebben, csinosabban öltözködni, viszont akárhányszor megpróbálom, nap végére teljesen ki vagyok készülve, mert az összes ilyen "gönc" hihetetlenül kényelmetlen számomra...

- A magassarkú valamiféle kínzóeszköz - telitalpút is próbáltam már, soha nem veszek túl magas sarkút, olyat választok ami stabilan áll a lábamon (tehát nem papucsot, vagy 1-2 pántos szandált), mindig rakok bele zselés talpbetétet, maga a cipő mindig kényelmes, nem nyom, nem dörzsöl, viszont önmagában az hogy a lábujjaim vissza vannak hajtva, és hogy az alapértelmezettnél nagyobb nyomást kap a talpam eleje, elviselhetetlen számomra, nap végén mindig utálkozva rúgom be a sarokba a cipőt és fogadkozok, hogy soha többé nem veszem fel. Ehhez a ponthoz tartozik még az is, hogy elég sokat gyalogolok minden nap, gyakran kell futnom is, és a lakhelyemen sok az aszfaltozatlan utca, így el is süllyednék a sárban egy szép magassarkúban. (Eleve bármilyen cipő van rajtam, folyamatosan jó sáros lesz, tehát csak könnyen takarítható anyag jöhet szóba.)

- A galléros blúzokat nagyon szeretem egészen addig a pillanatig, amíg nem kell fölé venni valamit. Ősszel, télen és tavasszal elviselhetetlen, amint ráveszek egy kabátot vagy pulóvert vagy blézert, a gallér életre kelt rémálommá változik - egyrészt szúr, csikiz és útban van, másrészt mire leveszem a felső öltözéket, addigra (a ruhadarab többi részével együtt) úgy néz ki, mintha a kutya szájából rángattam volna ki.

- A szoknya rettenetesen zavaró jelenség szerintem, egyszerűen idegesít, harisnyával "beszippantja" a lábam, begyűrődik a két combom közé, de vastag, sötét színű, átlátszatlan harisnya nélkül pedig nem vagyok hajlandó felvenni, eddig mindig bugyivillantás lett a vége, felfújja a szél, felhúzza a táska, alám bámulnak a lépcsőn, stb, úgy érzem mintha pucéran flangálnék az utcán, nagyon kellemetlenül érzem magam.


Néha rosszul érzem magam, amiért nem vagyok elég nőies és "csini", szóval relatíve gyakran próbálkozok egy-egy elegánsabb szettel, de a nap végére borzalmasan érzem magam, alig várom hogy hazaérjek és lehámozzam magamról, és utána látni se akarok ilyen ruhákat egy darabig.


Van arra valami mód, hogy csinosabban öltözhessek anélkül, hogy elrontaná az egész napomat és kényelmetlen tortúra lenne?

Akik minden nap elegáns blúzban, magassarkúban, ilyesmikben járnak, azok hogy csinálják? Hogy lehet ezt megszokni?


2019. nov. 29. 09:02
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Elég rossz ha azt hiszed csinosan csak akkor lehet öltözködni ha magassarkú meg blúz van az emberen...

Én farmerben is tudok csinos lenni. Nyilván kell hozzá kisugárzás is meg az hogy tudd hordani az ilyen ruhákat.

Linkelek neked egy szettet ami csinos és kényelmes is.

Ez csak egy példa:

[link]

[link]

[link]

[link]

2019. nov. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

#11

Írtam, hogy SZERINTEM aztán lehet elegáns egy lapostalpú cipő is, vagy egy nadrág, de EGYBEHANGZÓ visszajelzések alapján úgy tűnik, hogy mások (munkatársak, partnerek, család, barátok, volt iskolatársak, stb.) szerint nem az.

Amiket linkeltél, azokat nem is igazán látom különösebben elegánsnak, (kivéve a cipőt, de annak meg megint csak magas a sarka).


Olyasmikre gondolok, mint amiket akkor kapsz, ha rákeresel hogy "womens office wear" vagy "womens business casual".

Nagyon tetszenek kinézetre azok a szettek, de fogalmam sincs, hogy lehet elviselni hosszú távon (vagy akár csak rövid távon szenvedés nélkül).

2019. nov. 29. 14:12
 13/22 anonim ***** válasza:

Annak a cipőnek abszolút nem magas a sarja. Szerintem annyi tényleg kell és hordható. Amúgy meg, nem kell feltétlenül tűsarkú cipőben lenni. Mi van a vastagabb és stabilabb sarkakkal. Ha már a cipő a téma. Én pl a szoknya méretét és megnézném a helyedben. Nekem pl csak a térdig érő fazonok állnak jól. Ezért rövidebb nincsen. És nem is érzem magam meztelenül.

Valamint a kiegészítő is sokat tud dobni a latba. Van olyan cuccom amit ha akarok elegánsan ha akarok akkor sportos összeállításban veszek fel a lényeg, hogy milyen táska, kabát stb megy mellé.

2019. nov. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Az ebben levő szettek például nagyon-nagyon tetszenek:


[link]


Csak kezdésnek ott a magassarkú.

Aztán ott van az, hogy számomra rejtély, hogy hogy kell úgy "ráöltözni" galléros blúzra, hogy ne úgy nézzen ki a végeredmény, mintha mentem volna egy kört a betonkeverőben. (Meg úgy eleve a nem rugalmas anyagú ruháktól nagyon hamar rosszul érzem magam.)

Plusz ott a szoknya rejtélye.

:(

2019. nov. 29. 14:20
 15/22 A kérdező kommentje:

"Annak a cipőnek abszolút nem magas a sarja."

Nézd, én őszintén elhiszem, hogy mások számára nem magas, éppen ez a kérdés, hogy mi a trükkje ennek? Másoknak ez hogy kényelmes? Nemrég egy ilyesmit vettem, és azt hittem négykézláb megyek haza....


"Mi van a vastagabb és stabilabb sarkakkal."

Csak olyat vettem eddig mindig.


Én pl a szoknya méretét és megnézném a helyedben. Nekem pl csak a térdig érő fazonok állnak jól. Ezért rövidebb nincsen. És nem is érzem magam meztelenül."

Hát én se gondoltam, hogy miniszoknyát hordanék "elegáns" jeligére, minimum térdig érő szoknyákra gondoltam "szoknya" alatt. :)

2019. nov. 29. 14:22
 16/22 anonim ***** válasza:
Akkor a fazon a nem megfelelő. A ceruza szoknya elképzelhető, hogy felcsúszik, de a linkelt A vonalú , nem testhez simuló szoknyák is? Ha már mindenképpen a szoknya ténye zavar, illetve akkor télen a galléros blúzt is hanyagolhatod. Egy szép csipkével ellátott pulóver pl nagyon is elegáns tud lenni.
2019. nov. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
44%
Hát akkor te rohadtul nem vagy tisztában a csinos fogalmával. Sajnálom ha nem lehet neked tippeket se adni.
2019. nov. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Miért, az általam linkelt ruhák miért nem csinosak vagy elegánsak?


A ceruzaszoknya pont nem akar felcsúszni, az csak beszippantódik. Az összes többi szoknya csúszik fel, amint megrezdül egy kis szellő, vagy megmozdul a táskám.

2019. nov. 29. 14:52
 19/22 A kérdező kommentje:

Ja, volt már hogy valahol írtam a magassarkúról és rákérdeztek: NEM vagyok túlsúlyos (sőt, kicsit fel kéne szednem ami azt illeti :D ), szóval nem ez okozza a fájdalmat.

Egyszerűen elöl a "párnácskák" sajogni kezdenek nagyon hamar, a lábujjaim pedig rosszul viselik a "megtört" pózt, hogy ugye mintha felfele hajolnának a lábfejhez képest.. :(

2019. nov. 29. 15:11
 20/22 anonim ***** válasza:
Nem értem ezt a szoknya dolgot. Lehet a méret nem jó? Hogy tud beszippantódni ha harisnya van rajtad?
2019. nov. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!