Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen autót vegyek ha fontos...

Milyen autót vegyek ha fontos szempont, hogy 500-1000 km-es utakat kényelmesen tudjak vele utazni?

Figyelt kérdés

Előző kérdében kiírtam, hogy 18-19 éves autómban levezetve 500-1000 km-t az út után gyakorlatilag élő halottként szállok ki az autóból.:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__96..

Előbb utóbb le kell majd cserélni az autót, és olyat akarok majd venni amiben relatíve kényelmesen lehet sokat vezetni és nem pusztulok el 700 km után.


Milyen autót ajánlanátok ha ez egy fontos szempont?



2018. dec. 16. 07:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Ahogy ott is írták 18 évvel ezelőtt is voltak kifejezetten utazó autók és ma is. Azaz ne valami városi kisautót vegyél, ha gyakran és rendszeresen jársz ilyen utakon!

Biztos, hogy csak az autó hibája hogy "elpusztulsz" 700km-en? Van aki jobban, van aki kevésbé tűri a hosszabb monoton utakat. Utóbbi esetben ajánlatos gyakrabban megállni, még ha csak 2 percre is, kinyújtani a lábadat, sétálni egy kicsit.

2018. dec. 16. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Árkategória??

Én ezeket venném magamnak:

1-2m:Skoda superb 1.9tdi 131le

2-3m:Renault laguna 2.0dCi 173le

3-4m:Vw passat 2.0tdi 170le

4-5m:Peugeot 508 2.0hdi 163le

5-7m:Ennyiből már kiférhet egy használt talisman

2018. dec. 16. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Árketegória mondjuk 5-10 ezer Euro
2018. dec. 16. 08:05
 4/15 A kérdező kommentje:
1.: Nem biztos, hogy csak az autó hibája, mostanában kezdtem ilyen hoszzú túrákba, eddig soha nem mentem ennyit. Való igaz nem vagyok hozzászokva.
2018. dec. 16. 08:07
 5/15 anonim ***** válasza:

En mindenkepp valami Renault neznek.

Kollegamnak 2002-es Scenicje van 2 eve azzal jarunk ki nemetbe. Egyszeruen meg se erzem hohy 1300 kmt megyunk annyira kenyelmes. A sok “francia az szar”-ral ne foglalkozz. Ha gondos gazdaja vagy sose lesz semmi baja kopo alkatreszeken kivul soha nem kellett semmi miatt aggodnia pedig mar lassan 300 ezer van a kicsikeben

2018. dec. 16. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%
Magas legyen, Zafira,Senic,Multipla,Galaxy,Sharan,Alhambra, én a Swiftet untam meg hosszú távon és 550 -ért vettem egy fűthető szélvédős, ülés fütéses , tdi Alhambrát tempomattal, utóbbi nem működik, de nem köt le, piszok kényelmes és fel sem tűnik sok száz km, eddig minden bajom volt, szemembe világítottak este, nem láttam előre, most ilyen nincs, és ugyan úgy 5 liter a fogyasztás. Most lesz holnap a "nagy szervíz" kicsit várom a számlát. :) Swiftnél a szervíz 30 ezer évente. :D
2018. dec. 16. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

#5 eddig nem mertem a renault-t eröltetni hogy ne törjön ki miatta itt kisebb "háború".Nagyon meg vagyok elégedve a márkával, jelenleg a harmadik renaultomat hajtom és egyik sem hagyott cserben.

Ha nem viszed nyaralni a családot akkor egy megane 1.6dCi lenne az ideális.(nekem grand scenic 1.6dCi volt.Hogy 7l felé vigyed a fogyasztását ahoz tehetség kell, és eléggé prémiumalázó volt gyorsulásra felszereltségre,és kinézetre is.)

2018. dec. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Vagy csak a 18 év alatt szétszakadtak az ülés szivacsok, elszakadt néhány merevítő szál a háttámlába....

Vidd el az üléseket kárpitoshoz, az összeragasztja a szivacsot, valamint megerősít. Ha a drót vázzal van baj arra is vannak megoldásai. Én a 15 éves kocsimmal játszottam ezt el az ősszel, nagyon meglepő volt az eredmény pozitív értelembe. Előtte már 1.5 óránál zsibbadtam, most 3-4 órát meg sem érzek

2018. dec. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

8.: Ez egy igen jó ötlet, ez még nem jutott eszembe!

Thank you!

2018. dec. 16. 11:22
 10/15 anonim ***** válasza:
Vagy Renault, vagy Volvo
2018. dec. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!