Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Mennyi pénzt adjak öltözködésr...

Mennyi pénzt adjak öltözködésre egy 17 évesnek?

Figyelt kérdés

A fiam szerint ő túl kevés pénzt kap erre a célra a kortársaihoz képest.

Megállapodtunk hogy ezentúl évi egy összegben adunk neki x összeget, amiből 1 évig fog gazdálkodni.

Csak nem tudjuk mennyi legyen ez az összeg...

Ti mennyit adnátok?


Szokott menni diákmunkára, és kap ünnepekre is pénzt, de azt gyüjti, önerőnek akarja majd használni, mi ezt tiszteletben is tartjuk, de nem tudjuk eldönteni hogy mégis mennyit adjunk. Eddig mindig akkor adtunk ha akart valamit venni magának.


2020. jan. 25. 17:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Egybe kicsit nagy összeg lenne. Pl ha kell egy jó bakancs és 2 edzőcipő akkor már ez 50ezer. Télikabát, 20körül. Nadragok is 8-10ezer körül vannak, pólók 3-6ezer, pulcsi 6-9ezer. Ha kb semmije nincs akkor ez egy kész vagyon. Ha van minden csak egy-két dolgot akar leselejtezni az már sokkal barátibb, akár 30ezerből is ki lehet hozni.
2020. jan. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Megegyeztünk hogy előre odaadjuk egy évre.

Tudom hogy mi mennyibe kerül, de akkor is.


A kérdés az hogy szerintetek mennyi lenne reális?

2020. jan. 25. 18:07
 3/18 anonim ***** válasza:
28%
Ha csak a ruházkodását kell megoldania belőle, akkor kb 450-500 ezer
2020. jan. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
42%

Szóval megy diákmunkára, kap pénzt ünnepekre és még adjatok neki évente? Kicsit röhejes.

Én egy forintot nem kaptam anyáméktól ruhára... Amit kaptak karácsonyra, szülinapra meg elmentem diákmunkázni abból minden kijött. A hétvégi buli, a ruha, sőt a számítógép is...

Ha olyan nagyfiú, hogy neki önerőre kell akkor mondjon le most is valamiről, hogy később több pénze legyen...


Nem sokkal vagyok idősebb a fiadnál...

2020. jan. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
75%
Ha diákmelózik, akkor nem kell neki pénz adni, van saját bevétele, abból boldugoljon, ha vásárolgatni akar. Ha pedig ennyi pénzelni akarjátok, akkor adjatok neki havi 10K-t, ez még nem olyan sok, de nem is kevés egy tizenévesnek.
2020. jan. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Mire van neki szüksége évente?

17éves korom óta sem magasságom, sem a lábam nem nőtt...

Jól összerakott szekrénnyel, csak a tönkrement holmit kell cserélni. Kabát évekig kitart, persze nem az aktuális divat lila tigris csíkját kell megvenni, egy normális sötét férfi kabát is megteszi(2db), nadrág 3-7db, pulcsi 8db, poló sok...

Ha flac, meg "drága" kell neki, akkor viszont lesz kedves magának megvenni.

Érdekes én nőként nem vásárolok csak évente egyszer magamra, más meg havonta is

2020. jan. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Azért jár diákmunkára h félre bírja tenni.

Már legalább 10 éve spórol.

Minden állma hogy megvegye a szomszéd házat, amit várhatóan pár éven belül árulni fognak.

2020. jan. 25. 20:36
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Havi 30 ezer szerintem. En nagyjabol ennyit koltok ruhara, de en gyakran szeretem ujitani a ruhataramat.


F/24

2020. jan. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
100%

Sajnos erre a kerdesre senki nem valaszolhat rajtatok kivul, meghozza leginkabb azert, mert fogalmunk sincs az anyagi helyzetetekrol.

Nem tudjuk, mennyi a beveteletek, nyilvan ha 1-200ezreket kerestek fejenkent, akkor nem azt mondjuk hogy adjatok neki 500ezret, hogy vehessen havonta ck pulcsit meg egy 50ezres cipőt

2020. jan. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Vállalkozók vagyunk mindketten.

Rendkívül kiszámíthatatlan nyereséggel.

-3 milliótól, + 5 millióig szokott lenni havonta.

Átlagosan kb 8-900ezerre jön ki.

Természetesen a nyereségből nem csak a megélhetésre költünk, hanem befektetünk ingatlanokba.

2020. jan. 25. 21:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!