Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Mennyi pénzt adjak öltözködésr...

Mennyi pénzt adjak öltözködésre egy 17 évesnek?

Figyelt kérdés

A fiam szerint ő túl kevés pénzt kap erre a célra a kortársaihoz képest.

Megállapodtunk hogy ezentúl évi egy összegben adunk neki x összeget, amiből 1 évig fog gazdálkodni.

Csak nem tudjuk mennyi legyen ez az összeg...

Ti mennyit adnátok?


Szokott menni diákmunkára, és kap ünnepekre is pénzt, de azt gyüjti, önerőnek akarja majd használni, mi ezt tiszteletben is tartjuk, de nem tudjuk eldönteni hogy mégis mennyit adjunk. Eddig mindig akkor adtunk ha akart valamit venni magának.


2020. jan. 25. 17:58
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyan nő vagyok, de jellemzően minden szezon elején átnézem a ruhatáram pótolom az elhasználódottakat. Aztán még szezon végi leárazáskor járom körbe az üzleteket, hátha találok jó vételeket.

Ha tényleg mindent magának akar megvenni, az elég sok minden: fehérneműk, felsőruhák, érettségi öltöny - lassan aktuális lesz, sportruhák, cipők, kabátok, stb. Erre bőven reális az évi 3-500 ezer igénytől függően.

2020. jan. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
szerintem inkább 3 havonta adjatok neki kb 50-100 ezer ft között ruhára, amennyit megengedhettek magatoknak. Mert most nyilván téli cuccok vannak a boltokban, nyári ruhák meg nyáron vannak.
2020. jan. 25. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Végül évi 200k-ba állapodtunk meg.

Annyi hogyha öltönyt, nyakkendőt, és inget kéne venni, azt mi álljuk.

2020. jan. 26. 11:05
 14/18 anonim ***** válasza:
73%
200K csak ruhákra... Ez túl sok és hamar el fogja herdálni, főleg ha mindenképp menő, márkás ruhákat akar magának,mert a "kortársai", aka haverjai előtt fel tudjon vágni.
2020. jan. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha alap darabok megvannak olyan 100-150k elég per szezon
2020. jan. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt mondom inkább 3 havonta adjatok neki pénzt. Egész évre sokkal nehezebb beosztani.
2020. jan. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
48%

Nincs ebben felvágás, én sem vennék a fiamnak 1000 Ft-os kamu konverzt, hogy ne vágj fel fiam, ez is cipő. Egy átlag szülő a legjobbat akarja a gyerekének, nyilván az anyagi lehetőségekhez mérten, és nem elkényeztetve őt, hogy azért tudja a helyét.


De ha belefér, akkor mindenképp igényes és minőségi ruhákat vegyen. Nyilván nem pólókra gondolok ez alatt, mert arra tényleg felesleges kiadni, de cipő, nadrág, kabát, pulóver, ezek legyenek már normálisak.


Meg azért zokniból, alsóból is érdemes minőségi anyagból gyártottat venni, mert miért is akarnánk, hogy belerohadjon a lába valami jó műszálas zokniba, csak mert olcsó volt? Vagy hogy hamar kilyukadjon. Láttam már 300 Ft-os boxer alsót, amiből jött ki a cérna úgy, hogy még a boltban volt. Berakod a mosóba kétszer, hordod háromszor, és annyi volt.


Érdemes lenne végig gondolni, hogy mire van szükség, igazából ez határozza meg, hogy mennyi az annyi egy évre. Kell-e neki idén kabát, kell-e neki új téli cipő, kell új rövidnadrág, sportol-e valamit, stb. Ezt csak ő tudja, hogy mi az, amire idén biztos, hogy szüksége lesz.

2020. jan. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Szerintünk reális összeg.

Jól be tudja osztani a pénzt :)

2020. jan. 27. 19:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!