Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Aki egyáltalán nem gazdag...

Aki egyáltalán nem gazdag érdemes karóra gyűjtésébe fogni?

Figyelt kérdés

Nagyon érdekelnek az órák és jó lenne jópár különböző darab.


Viszont nagy neveket nem tudnék megvenni max Seiko ami még beleférne talán.


Ti így foglalkoznátok ezzel a hobbival?


2020. febr. 6. 08:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
96%
A Seiko is mutatja az időt, nem? Ha ezt a tulajdonságát praktikusnak találod, akkor érdemes megvenni. Ha nem találod praktikusnak, akkor nagyobb névre úgyse érné meg több pénzt kidobni.
2020. febr. 6. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha neked ez örömet okoz, miért ne? Mi annak idején szalvétákat gyűjtöttünk :D
2020. febr. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
90%
Keress még élő, felszabadító szovjet katonákat, ők konkrét választ tudnak adni.
2020. febr. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Te milyen elmebeteg dolgot magyarázol itt hármas?
2020. febr. 6. 11:08
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, #3 nem elmebeteg dolgot magyaráz, csak neked nincs meg eszerint a háttérismereted, hogy értsed a poénját.

A II. világháborúban Magyarország, mint mindig, Kelet és Nyugat ütközőpontjává vált. Hol német megszálló, hol orosz "felszabaditó" katonák foglalták el.

Sajnos mindkét oldaloról rengeteg erőszakot, fosztogatást, háborús bűnt követtek el a lakosságon, bár normális, emberséges külföldi katonák is voltak köztük, akik barátságosak voltak, és nem egyszer összebarátkoztak a családdal, akikhez beszállásolták őket.


Ám az oroszok akár fosztogattak, akár barátságosak voltak, volt egy gyengepontjuk, hogy olyanok voltak, mint a szarka, jellemzően minden tetszett nekik, ami fénylik, értékétől függetlenül.

Az órák is. Akár erőszakkal vették el, akár cserebere útján.


Ők nincstelen baka létükre gyűjtötték az órákat. Erre utalt a poén.


Amúgy a kérdésedre a válasz. Én sem vagyok gazdag, ennek ellenére közel 10 darab órám van. Van köztük gagyi, 1000 forintos, van 5000 forintos divatóra, van 25-45 ezer közötti, és van egy nagyon értékes is, amihez egy olyan webáruházban jutottam hozzá, ahol időnként "készletkisöprés" cimén 80-90% árengedményt adnak az amúgy 100, 150 ezres órákra! Ezek az akciók csak egyetlen napig tartanak, és kiszámithatatlan, hogy mikor melyik termék esik bele, de ha szemfüles vagy, szerencséd lehet.


De én nem az áruk miatt gyűjtöm az órákat, vagy hogy villogjak velük, hanem mert szépnek, esztétikusnak tartom őket. Az 1000 forintosomnak például, amit vándor árusoknál vettem, gyönyörű a szija.


A webshop, amiről irtam:

[link]

2020. febr. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
#1 szép számmal vannak "órab@ zi" férfiak, akik szinte bele szerelemesednek egy-egy szép karórába. Én is ilyen vagyok, szerintem a kérdező is. Ha nem vagy ilyen, nem értheted a dolgot, és neked az óra csak egy időmérő eszköz.
2020. febr. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Köszi!
2020. febr. 6. 18:48
 8/18 A kérdező kommentje:

Vannak jó elgondolások itt.


Igen, aki csak úgy néz egy órára, hogy mutatja az időt, oszt jólvan, nyilván az más kategória. Erre jó egy 2000Ft-os aliexpress óra, az is menni fog évekig.



Én szeretem a stílust, azt hogy hogyan áll a kezemen, a különböző szíjakat, a számlap kinézetét, a megmunkálást.


Na persze több tízezer forintos óráknál sajnos nem lehet élvezni a mechanikát nagyon, kvarc órák vannak, de itt is lehet jászani az ízléssel, ami néha változik az embernek.



Régóta gondolkozom az óragyűjtésen, csak hát ugye ki ne szeretné inkább Rolexből, Breitlingből összeállítani a pakkját...


Ha gazdag leszek egyszer, tuti nem egy darabot, hanem többet is beszerzek, és egyáltalán nem nagyzolásból, meg sem fordulna ilyen a fejemben.


Amúgy ahogy néztem a 100-150 ezer közötti Seiko-kal már nagyon szépen lehet "játszani", és elég komoly darabok vannak, és erre lehet gyűjteni lelkesen.


Persze azt is megértem, ha valaki úgy tekint az órára, mint egy kezén lévő felesleges súlyra... Mert bizony sok ilyen férfi van.


De sokan pl. okosórát hordanak, na ezt soha semmi pénzért nem tenném meg, ki is ráz a hideg tőle :)) Kicsit ezt olyan az órák megcsúfolásának érzem ezt...


Jöhetnek még kommentek, hogy ki milyen gyűjteménnyel rendelkezik esetleg így az olcsóbb kategóriában.

2020. febr. 6. 19:18
 9/18 anonim ***** válasza:
Én szivesen órab@ zulok veled bármikor, kérdező :D
2020. febr. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Köszi, bár én még nagyon kezdő vagyok.


Privátban írhatnál milyen darabokkal rendelkezel, hátha ad egy kis iránymutatást :)

2020. febr. 6. 22:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!