Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Aki egyáltalán nem gazdag...

Aki egyáltalán nem gazdag érdemes karóra gyűjtésébe fogni?

Figyelt kérdés

Nagyon érdekelnek az órák és jó lenne jópár különböző darab.


Viszont nagy neveket nem tudnék megvenni max Seiko ami még beleférne talán.


Ti így foglalkoznátok ezzel a hobbival?


2020. febr. 6. 08:17
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Én sem vagyok "profi", csak műkedvelő szinten szeretem nézegetni őket :)
2020. febr. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
De gyűjteményed azért van?
2020. febr. 6. 22:10
 13/18 anonim ***** válasza:
Én vagyok a -nemtudommárhányas- aki az óragarázs linket irta
2020. febr. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Valóban jól mondjátok. Ilyen téren szerintem 3 féle ember van.

- Aki szereti az órákat, hordja, gyűjti, imádja, van otthon több darab is

- Aki hord órát, de van neki egy, max kettő, de több nem kell ameddig működik.

- Aki abszolút nem hord órát


Általában az utolsó kettő típust abszolút hidegen hagyja az óra téma, és annak gyűjtése. Nem szokták érteni, mi kerül egy órában milliókba. Tipikus "15 ezres Casio is ugyanúgy mutatja az időt mint a 15 milliós Patek" hozzáállás. Velük felesleges vitatkozni.


Nekem van egy kisebb gyűjteményem. 7 óra, összértékben kb. 400-450 ezer Ft. körül. A leg drágább egy 150 ezres Doxa. És jól kombinálhatók, különböző stílusúak. Ergó viszonylag kis pénzből is lehet normális gyűjteményt összerakni, amiből már tudsz válogatni. Úgyhogy szerintem érdemes elkezdeni.


Ami a Seikot illeti. Tök jó márka. Nekem is van. De hogy 150-200 ezret nem adnék egy Seiko-ért, az tuti. Ennyiért svájci órákat is kapni már... Certina, Davosa, Tissot, Doxa, stb... És inkább költeném ezt a pénzt egy svájci órára, mint egy japánra. De nyilván a te döntésed.

2020. febr. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Alapvető gond, hogy a gyűjteményi/befektetési állapotú, régi, alap orosz órák is 50 körül vannak manapság.


Újak közül várhatóan lesz pár értékállóbb modell, ezeket ha nem viseled, csak elzárod, akkor majd lesz némi értékük, de sajnos nem sok, főleg, ha a z inflációt is nézzük. Ilyen óra pl.: Seiko Sumo 3 Ára majd 300.


Szóval nem.

2020. febr. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Hát nem elzárásra szeretném őket hanem rendesen hordani is.


Nyilván ilyen szinteken nincs befektetés. Az millióktól kezdődik de ha lenne pénzem olyan darabokra én azokat is hordanam rendszeresen.

2020. febr. 8. 13:01
 17/18 anonim ***** válasza:
Szerintem nem, hacsak nem valami nagyon különleges alkalomra veszed mementóként. Egyébkén azt az órát vedd, amit megengedhetsz magadnak és azt engedheted meg magadnak, amit bármikor megvehetsz anélkül, hogy abban a hónapba bármiről le kellene mondanod miatta.
2020. febr. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Nézd kispénzü embereknek is kell hobby ebből kifolyólag belefoghatsz. A drágább darabokkal pedig elméletben foglakozhatsz. És ha jól kevered az óráid akkor szert tehetsz drágább példányokra is.
2020. febr. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!