Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Miért hord annyi nő rossz...

Miért hord annyi nő rossz méretű melltartót?

Figyelt kérdés

Lányként sok lány/nő ismerősömmel feljön ez a téma, és olyan sületlenségeket hallok, hogy az hihetetlen. Emellett nagyon sokszor látom akár ruhán keresztül is, hogy a nők nagyrésze nem megfelelő méretű melltartót hord (kibuggyan, bevág a pánt, eláll, felcsúszik a nyakukba, stb.)

Minap pont egy nagymellű barátnőmmel volt erről szó, akit ránézésre olyan 85-90F körül saccolok, hogy hát neki a mellbősége 90, és E-s a háta(!), azt hittem a székről lefordulok. Mindemellett látszik, hogy ő sem a jó méretet hordja.

Kérdésem csupán kíváncsiság, miért lehet az, hogy sok nő ennyire nincs tisztában egy ilyen fontos dologgal kapcsolatban?


24/L


2020. febr. 28. 16:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
63%
Mert sajnálják a pénzt egy fehérneműboltra, ahol egy hozzáértő ember segít megtalálni a méretet. 18 éves koromig rossz melltartókat hordtam, mondván "jó a kíanis 2000-ért", aztán édesanyám elvitt egy fehérneműboltba. Szégyelltem magam, hogy azelőtt a hátam helyett a nyakamban volt a kapocs, a kosár teteje teljesen elállt, dehát kényelmes volt, tartott. Honnan tudtam volna?
2020. febr. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%
Sokan kisebbet azért hordanak, hogy nagyobbnak mutassa, összenyomja. Nekem 75b-c van és olyat is hordok.
2020. febr. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

-Mert a fehérnemű boltban is a profit a fontos, és ha te 70K-s melltartót kellene hogy vegyél, de nekik nincs, inkább rádsózza a 95DD-t, mintsem, hogy elküldjön üres kézzel. (Tapasztalat, ha úgy mentem be hogy mérjél le, ez volt)

Ha több vásárló tudná hogy át akarják baśzni, és kikérné magának, akkor valszeg tartanának méreteket.


A melltartó méretezés egyéként totál káosz, arányok, fél méretek meg minden.

Sokan szalag centivel próbálnak űrtartalmat számolni, ami egy gimis matektudással belegondolva azért már egyértelműen fąszság. (Senkinek nem szabályos kúp vagy félgömb a melle, még implanttal se, kosárméretet csak felpróbálva lehet). Oké, a körméret lemérhető centivel, de a mellbőségemet minek nézi, abból semmit nem fog kiszámolni...csak tudományosan hat a vásárló szemében.

Egyébként az adott melltartó kialakítástól is függ a kosárméret, más szabás, pláne más gyártó, más próbaba, tök más méret kell. Az emberek legtöbb része nem fogja végig próbálgatni, különösen ha a postaköltség is ott figyel.


Az eleve nonszensz, hogy DD fölött kezdődik a plus size, amikor egy csomó nő E-F-G-H méret lenne, de a legtöbb csak tükörbe néz és elkönyveli, hogy nem létezik hogy akkora.

Nekem pl anyám totál ki volt akadva, mi az hogy nekem ekkora kell, miért kell nekem drága speciális boltban meg az interneten vásárolni, miért nem lehet az olcsóbbal beérni?

Van egyfajta előítélet az emberek fejében, hogy a nagy mell az kųrvás, vagy elhízásra utal, ergó ha ők csak D-s melltartót hordanak, az még elfogadható kategória.

2020. febr. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
95%
Mert rengetegen sajnálják a pénzt a márkás melltartótra, vagy éppenséggel nincsen rá sajnos pénzük. Amíg nem tehettem meg, hordtam a szar kínais meg H&M-es bóvli melltartókat, átok kényelmetlen volt, nem is illeszkedett egyik méret sem. Mihelyt megtehettem, beszabadultam egy Triumphba, ég és föld a különbség. Mondjunk nekem 75/A, az sem egy gyakori méret, ahogy észrevettem...
2020. febr. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
97%

Az én méretem 70/F, - mégis rengetegszer kényszerülök arra, hogy 75/E méretet vegyek magamnak, mert szökőévente egyszer találok megfelelőt számomra.

Ugyanúgy jó rám, ha a legszorosabb kapocsba csatolom.

2020. febr. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a válaszokat, ment a zöld kéz.

Utolsó, megértelek, az én méretem 70/G, ilyen méretet gyakorlatilag alig gyártanak, nagyon ritka, hogy találok ilyet sajnos. :(

2020. febr. 28. 18:36
 7/12 anonim ***** válasza:
98%
Azért mert minden fehérnemű üzlet tele van B kosárral, a legnagyobb méret a D
2020. febr. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nevetni fogtok, nekem a KIKből van olcsó melltartóm, és ez az első, ami nem vág be és nem csúszik fel.


Amúgy senki nem említette, leszek én a fura: nekem a két mellem eltérő nagyságú. Nem tudom, konkrétan mennyivel, de ha az egyik buggyan a kosárból, a másik mellett van még hely egy csomag zsepinek.


Úgyhogy ha látsz engem valahol, és vizslatod a mellem, és épp a bal mellemet nézed, akkor gondolhatod, "ez a hülye pitsa kicsi melltartót hord", de ha épp a jobbat stírölöd, azt mondod majd, "ez a hülye pitsa túl nagy kosarat hord".


A napodat mindenképp elrontja.

2020. febr. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 70H kellett, szívtam vele mint a torkosborz. 17-18 évesen már kicsi volt a DD, és mást nem lehetett kapni. Kínais 100Cből varrtam magamnak valamit, úgy ahogy jó volt, de pl az anyaga nem bírta a súlyt, kidörzsölt, minden baj volt vele.


Egyetemista koromban már kinyílt a világ, sok pénzem nem volt de szabadidőm igen. Turiból összevadásztam minden félét, az egyik F kosár volt, a másik G. Elméletben tudtam hogy hogy kéne állnia, de az volt csak amit ott kifogtam. Szerencsére a holland és angol nők bögyösebbek, így kaptam magamra valamit ami közelebb volt az igazihoz.


Dolgozó felnőttként felbátorodva Ebayről rendeltem melltartót. Leértékelve már 7-10 ezer körül kaptam magamra valamit, rosszabb esetben alig használtan másod kézből, jobb esetben kifutott outlet darabokat.


Azán felvarrattam meg kisebbítettem őket, most már kapok sokfélét 😉

2020. febr. 29. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
95%
Mi az, hogy E-s a háta? 😀 A hátán hordja a melleit? Egyébként megesik, hogy rákényszerülök a nagyobb kosárra mert sajnos nagy a körméretem és nehezen találok olyat ami kosárban is passzol.
2020. febr. 29. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!