Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Túlságosan is agresszív lenne...

Túlságosan is agresszív lenne a stílusom?

Figyelt kérdés
30-as éveiben járó kopasz férfi vagyok, 87 kg, és hát ugye mivel még eléggé hűvös van ezért egy fekete bőrdzsekit szoktam hordani egy sötétszürke póló fölött, fekete szaggatott farmerral, és fekete bőrcipővel. Ékszerek tekintetében csak egy acélgyűrűm van. Nem vagyok divatszakértő, de egyik barátom szerint túl agresszíven öltözködök. Nem vagyok beszédes típus, sőt inkább kerülöm a társalgást a szorongásom miatt, de észrevettem többször is hogy például amikor útban vagyok (pl boltban) akkor sokan nem mernek hozzám szólni hogy menjek odébb, illetve lehet érezni néhány pénztárosnál is hogy nagyon visszafogottan beszélnek hozzám. Aki előttem volt arra mosolygott, hangosan beszélt hozzá, de amikor én kerültem sorra akkor inkább halkan szólt hozzám és kerülte a szemkontaktust. Amúgy véleményem szerint nem vagyok arcra ronda, inkább átlagos.

2020. febr. 29. 18:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A sötét öltözék önmagában ehhez kevés (lehet nagyon elegáns is), de stílustól függően és egyéb jellemzőkkel együtt lehet ilyen hatása, hogy barátságtalanabbnak tűnik az összkép. A kopaszság pl nem feltétlenül választott dolog, meg szerintem nincs is vele semmi baj, de rossz beidegződések miatt sokaknál kivált egy instant tartózkodó reakciót.


Az is lehet, hogy akár a szorongásod, akár más miatt a kisugárzásodban van valami negatív. Pl az arckifejezésben, testbeszédben, metakommunikációban.

2020. febr. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem nem ezzel lesz a gond. Èn is állandóan feketèben járok, csak lány vagyok
2020. febr. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
76%

Ez a baj, hogy külső alapján ítél mindenki. Azért mert kopasz vagy és ilyen ruhákat szeretsz lehetsz rendes ember. Bizonyísd be mindnekinek, hogy az vagy (:


Egyébként szerintem az öltözködés nem agresszív, max a kopasz hajjal kombinálva egy kicsit hűvös.

2020. febr. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Előítéletek. Nem a kinézeteddel van baj, hanem az emberek felfogásával. Mondjuk az is igaz hogy sok agresszív ember van, akik hasonlóan néznek ki, mert ez elég férfias amúgy, meg ilyenek. Nekem mondjuk szimpi lennél szerintem :D én se vagyok egy tipikus virágszál, de ez tetszik is.
2020. febr. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!