Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Magyarországon miért nincs...

Magyarországon miért nincs Chanel, Dior üzlet?

Figyelt kérdés
Tudom, drága..de lenne rá kereslet. Én is meg sok ismerősöm vásáról onnan.Kezdem unni, hogy Bécsbe kell folyton kijárni ezért. Olaszba is van meg mindenhol. Csak itt nincs...vagy nyissak egyet?

2020. márc. 24. 01:42
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
96%
Nyiss egyet drágám, végre megoldódna minden problémám.
2020. márc. 24. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim válasza:
100%
Nenyissmár.
2020. márc. 24. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
74%

Amúgy az érdekes, hogy ahhoz képest, hogy az életszínvonal növekedett például a 15 évvel ezelőtti időszakhoz képest, a ruhák szerintem kicsit háttérbe szorultak. Szerintem az az oka, hogy az emberek inkább autóra, lakásfejlesztésre, mobilokra költenek, így a minőségi ruhákat jobban hanyagolják. 15 évvel ezelőtt bementem egy Alba Plázába és ezeket láttam: Levi's, Gas, Diesel stb...na ezek már igazi márkák. Most 5 évvel ezelőtt egy olcsó Adidas bolt sem tudott megélni ott, talán ha 1 évet kihúzott. Kínai kínai hátán. C&A, H&M és hasonló vackok vannak az egész plázában. Egy értelmes márka nincs. Persze sokan ezekre is azt hiszik, hogy márkák...inkább nem folytatom, ezekről mi a véleményem.


Nyilván felméri minden cég folyamatosan, hol tudna üzletet nyitni, ezek szerint úgy gondolják nem éri meg. Aki ezeket a márkákat akarja venni, úgyis betudja szerezni.

2020. márc. 24. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
94%

"de lenne rá kereslet"

Pesten kívül sehol, mivel olyan drágák, hogy egy átlag ember számára, aki minimálbért keres nem tudná megfizetni. Pesten is csak olyanok engedhetnék meg, akik minimum fél milliót keresnek havi szinten.


De felőlem nyiss egyet, ha ez a legnagyobb problémád.

2020. márc. 24. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Mielőtt még nyitod a Dior üzletedet elmondod, hogy a kulcsszavakat mi alapján válogattad össze?
2020. márc. 24. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
26%

"Pesten kívül sehol, mivel olyan drágák, hogy egy átlag ember számára, aki minimálbért keres nem tudná megfizetni. Pesten is csak olyanok engedhetnék meg, akik minimum fél milliót keresnek havi szinten."


Nem teljesen értek egyet. Hány embert ismerek, akik nem engedhetnék meg maguknak a félmilliós telefont, az autót, azt sem tudja mennyi hitele van, és 200 ezer Ft körül van a fizetése. Gyakorlatilag megkapja a fizetését és marad neki 30 ezer Ft-ja. Azt akarom mondani, hogy mindenkinek arra van pénze, amire akarja. Persze ésszerű keretek között.

Az én példám: 50 ezer Ft-os Asus telóm van. Jó páran mondták, hogy miért csak ilyet vettem. Mondom, neked 300 ezres van, de ugyanazt csinálod rajta, mint én. Nekem nincs hitelem például. Ja és aki kérdezte ő úgy áll anyagilag, hogy tele van persze hitellel, de már azon gondolkodik, hogyha lejár, akkor milyet vegyen fel....közben fizetés után 2 héttel már nincs neki pénze. Persze nekem megtetszett fizetés előtt 3 nappal egy Ray-Ban napszemüveg, ami 50.000Ft volt és egy Diesel póló 32.000 Ft-ért és megvettem simán. Persze ez az emberke, akinek 300 ezres mobilja van, ezen fullon kiakadt :))

2020. márc. 24. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim válasza:
100%

Szerintem azért, mert a külföldi álagkeresethez képest itthon nem állunk olyan fényesen és az üzlet nem profitálna annyit, hogy érdemes legyen fenntartani egy boltot+fizetni az eladót.

Lássuk be nem túl sok ember áhítozik ilyen luxuscikkekre az átlag magyar közül.

2020. márc. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
37%
Kivonultak. Csóró hozzá a nép.
2020. márc. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
Akkor költözz Bécsbe.
2020. márc. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm a normális, észérvekkel telített válaszokat. Gondoltam, hogy ez az oka.

Többieknek :

Igen, ez a legnagyobb problémám, imádom az ilyen ruhákat, a turkáló minőségtől nagyon viszketek. :/

2020. márc. 24. 13:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!