Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Nők, ti hány évesen találtátok...

Nők, ti hány évesen találtátok meg a saját stílusotokat?

Figyelt kérdés
Szinte 2 évente lecserélem a ruhatáram mert szinte folyamatosan változik az ízlésem. Mindig azt érzem "na ez végre én vagyok", aztán egyszer csak teljesen más típusú ruhákba szeretek bele. Most megint van egy irány amiről azt érzem ez már tényleg én vagyok, de nem merek már ruhákat venni, mert félek, hogy egyszer csak majd megint másfelé megyek és ezek is csak porosodnak majd a szekrényben.
2020. ápr. 21. 15:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nekem több féle stílusban vannak ruháim, dokszor nem tudok dönteni, hogy aznap melyik stílust képviseljem, mert mindet imádom az elegáns kosztümös, mokaszinostól kezdve a sportos, laza öltözetig. Egyszóval én változatosan öltözködöm és nem hagyom, hogy porosodjon bármelyik is:)
2020. ápr. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Lemaradt a kor: 24L
2020. ápr. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy egy stílusú ember! :D Illetve van! De minek kategorizálnánk be magunkat egy fajta trendbe? Annak semmi értelme. A ruhatáram is mondja: sokszínű vagyok.

Régebb csak feketét hordtam, és abból az "időből" meg is maradt egy csomó cuccom. Van, hogy olyan napom van, hogy kifejezetten csak azokhoz a göncökhöz akarok nyúlni.

Most például a rózsaszínnel kísérletezek. Eddig nem volt egy ilyen színű ruhám se, mondván, hogy "lányos", de mostanában nagyon megtetszett és "miért ne" alapon az elmúlt hónapban már 4 ilyen színű göncöt is vettem. Nem skatulyázom be magam semmilyen divattendbe. Úgyis változik ahogy én is. Egy éve vettem egy fekete egyszerű kabátot elég drágán mondván, hogy nekem ez kell, ez a minimalizmus ami mindenhez illik. Most meg szerelmes vagyok egy aranyos, fehér-kék pöttyös kabátba.

Szóval ha azt vesszük én eddig 3x éreztem azt, hogy megtaláltam a hangom, de lehet egy hónap múlva megint ezt mondom egy teljesen más irányra is :)

2020. ápr. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
75%

Visszanézve a régi képeimet, évről évre teljesen máshogy néztem ki, ahogyan a személyiségem is fejlődött, úgy alakultam stílusban és megjelenésben is - viszont ami elég meglepő, hogy az alap, szívemhez legközelebb álló sémák kb. 12 éves korom óta permanensek, és a legbrutálisabb stílusváltásaim közepette sem változtak meg.

Anno éveken keresztül hozzászoktam, hogy a legáhítottabb formatervezésű ruhadarabjaimat itthon kb. lehetetlen beszerezni, anyámék a webkártyázást, a külföldi rendelést ördögtől való dolognak tartották, így éveken keresztül csak áhítoztam, és főleg olyan ruhadarabokat viseltem, amik “éppen hogy ‘tetszenek’ ”, és nem is álltak jól. Tudtam, hogy valószínűleg SOHA nem leszek jóba a kommersz, fast fashion világgal, rühellem, ha bárki pusztán az aktuális divathóbortok miatt visel valamit, utána meg a szemétbe hajítja, és újabb trendeket majmol, akár jól áll vagy tetszik neki, akár nem. Undorodom ettől az ipartól. Így már 15 évesen is viktoriánus fűzőket, hajbavalókat, historikus fazonú ruhácskákat és szoknyaféleségeket nézegettem az Amazonon. 😂 Aztán rengeteg minden történt az évek során, aminek az lett a vége, hogy ténylegesen is goth lettem. 😅 Persze, - nyilvánvaló, hogy az ehhez kapcsolódó világlátás a mérvadó és nem a felszínes külsőségek, - de érdekes, hogy ez a vonal már igen korán megmutatkozott nálam, pedig akkor még fogalmam sem volt, hol kötök ki végül.

2020. ápr. 21. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

Nem tudom, én mindig azt hordtam, amihez kedvem volt, sose izgultam azon, hogy mi a "stílusom", vásárlás terén meg mindig igyekszek olyan dolgokat venni, ami időt álló és az épp aktuális divatból mindig megválogatom, hogy melyikre ugrok rá, melyik az, ami illik hozzám.

Szerintem nincs azzal semmi baj, ha az embernek változik az ízlése, csak vásárolni okosan kell, és nem kell mindent megvenni, ami divatba jön éppen.

Ha jól átnézed a ruhatárad biztosan ki tudod használni, nem hinném, hogy ki kellene dobni az egészet, csak mert más stílus tetszik. Vegyél fel hozzá más kiegészítőket, vagy másfajta cipőt, szerezz be 2-3 új darabot és azzal nagyon sok mindent lehet kezdeni és nem dobsz el rá vagyonokat.


És legközelebb vásárolj olyan dolgokat, amiket sokféleképpen tudsz viselni, és akkor nem kerülsz ilyen helyzetbe. Én pl. mielőtt új dolgot veszek, mindig meggondolom, hogy a már meglévő ruháimmal hogy nézne ki, mivel tudnám felvenni és hová. Ha csak 1-2 outfitbe tudnám beletenni, akkor nem veszem meg. Ha csak esküvőre tudnám felvenni, sehová máshová, akkor nem veszem meg. stb.

Nekem is tetszik sok extra dolog, de nem látom értelmét megvenni, ha az egész ruhatáramat le kéne cserélni, hogy hordani tudjam.

2020. ápr. 21. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem mondanám hogy kifejezetten stílust találtam, inkább azt, hogy milyen ruhákat preferálok mostanában. 25 évesen kezdtem el egy multinál dolgozni. Nem volt kifejezetten dresscode, de láttam hogy a kolléganőim ruhákat, szoknyákat hordanak télen és nyáron is. Így elkezdtem én is azt hordani. Kényelmesnek találtam, praktikusnak (pláne az egybe ruhákat) így azóta szinte azt hordok csak, munkában és hétköznap is. Üzleti konferenciára persze van igényes nadrágkosztümöm is, de ahol lehet, ott egyszínű vagy mintás egyberuhákat, szoknyákat viselek. 28N.
2020. ápr. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

18 éves korom körül. Nagyon szeretem a nőies, romantikus mégis letisztult, visszafogott ruhákat.

Ezek 20 évesen még viccesen néztek ki rajtam amikor mindenki haspólóban meg forró naciban szaladgált körülöttem.

Most 30 évesen, 1 gyerekkel érzem azt, hogy "megértem" erre a stílusra.

2020. ápr. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Természetesen nem dobok ki én sem semmit és igyekszem kombinálni. Bennem is azért merült fel a kérdés mert a kollégáimat nézem. Évek óta meg van szinte mindenkinek a stílusa és nem is nagyon változik. Én meg elinte csak nadrágot hordtam, aztán kifejezetten szoknyás, nőcisebb ruhákat, letisztult vonalon most meg abszolút a mintás vidám, szeleburdi vonal jött be nálam. Minddel teljes mértékben tudtam azonosulni.
2020. ápr. 21. 21:53
 9/13 Metionin ***** válasza:
100%
Pontosan nem tudom, mert egész kicsi koromtól megvolt a prferenciám hogy mit szeretek (fekete, minta nélküli, nem fodros, nem cifra) de amíg a szüleim pénzén öltöztettek, addig nem szólhattam bele. 16 évesen az első saját pénzemből vettem nekem tetsző ruhákat, azzal kihúztam a gimit majd egyetemistaként városba költözve már volt lehetőségem úgy vásárolni, hogy a hozzám lehető legközelebb álló dolgokat vegyem. Szóval az alap ízlésem 8 évesen is megvolt de csak 20 évesen tudtam kiteljesíteni anyagi okokból.
2020. ápr. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én már 12 évesen tudtam hogy mi az a stílus ami nekem tetszik.Én soha nem lázadoztam ruha terén pl nem akartam se punk se emo lenni.En mindig egy farmert egy márkás cipőt és ilyen bő pulcsikat hordtam.Vagy ha nem ezt akkor fekete ruhákat es pulcsit rá és láncokat az övemre
2020. ápr. 22. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!