Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Csak szerintem igazságtalan...

Csak szerintem igazságtalan és értelmetlen a dresscode?

Figyelt kérdés

Irodában dolgozom egy német multinál. Nálunk megkövetelik, hogy a férfiak hosszú nadrágban járjanak be dolgozni.


Mire jó ez? A nők miért hordhatnak szoknyát vagy rövidnadrágot? Ráadásul a kemény klímázás miatt ők meg fáznak és vissza kell venni, én meg rohadjak bele a fekete nadrágba. Miért "illetlen" egy sima, egyszerű farmer rövidnadrág?


Akkor tessék, itt a lehetőség, legyünk akkor egyenlőek, járjanak a nők is hosszú nadrágban, ne mutogassák a lábaikat akkor. Mert ez is illetlen, elvonja a kollégák figyelmét! Sőt, jöjjön mindenki szerzetesi csuhában...


2020. júl. 3. 10:57
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
97%

Látom csak szelektíven tudsz olvasni, de akkor leírom mégegyszer, hátha most felfogod:

És akkor mihez kezdesz a kis fantáziavilágodban a nyeszlett férfiakkal, csak mert ők is léteznek ám és garantálom neked, hogy többségük nem nehéz fizikai munkát végez, hanem szellemit.

Tudod már rég kimásztunk a barlangból így nem az izomerő dönti el, hogy ki mennyit ér.


"Lehet , sőt biztos én vagyok lemaradva, de női tűzoltót bevetésben még sosem láttam."


Valoban le vagy maradva, de legalább veismered. Vannak bevetésen is szolgálatot teljesítő tűzoltónők, olyan település is van a világon ahol nincs annyi férfi, hogy ellássák a hagyományosan férfi munkákat es ilyenkor képzeld a nők látjak el ezeket a feladatokat.


"Bányásznő talán létezik, arról mintha már hallottam volna, de hogy az “nő” lenne...."


Indiában, fekete Afrikában, Kínában, Oroszországban és még sorolhatnám a bányászok jelentős része nő (valamint sajnos sok gyerek is) rengetegen közülük még várandósan is dolgozni kénytelenek, nyugodtan nézz utána az orosz mélyszegénységnek. Megjegyzem, miért is ne lennének ők nők? Vagy akkor ennyi erővel egy óvóbácsi sem férfi, mert hagyományosan nők által végzett munkát vállalt?


"És a seregben megnézném háborúban hogyan mentené ki 100 kilós férfi bajtársát a csatatérről."


Ugyancsak megnézem, hogy egy cingárabb férfi bajtársa hogyan cipeli el, mert a seregbe bekerülni egyik nemnek sem nehéz, elég ránézni az olykor vonuló hályas vagy épp nyeszlett honvédségi tagokra (nem mind azok, de van aki az).


#Na ennyit a viccről, mármint a nők helytállásáról és térjünk vissza a kérdéshez."


Szerintem nyugodtan kijelenthető, hogy az éppeszű többség inkább téged tart egy viccnek. A kérdésre pedig továbbra is ennyi a válasz: mindkét nemet érik olyan igazságtalansagok öltözködes teren, mint amilyen a kérdésben van.


"A birkákkal lehet megtenni azt hogy nem a tudásáért alkalmazzák őket hanem a ruházkodásért."


Senkit sem a ruházkodásert vesznek fel, hacsak nem modell, szimplán elvárják tőle a dress code betartását. Ettől meg nem lesz birka a legtöbb irodista, banki stb melóban bizony van ilyen.


"Tudom fájó az igazság , és éppen ezért vannak olyan példányok mint te akik inkább lebegnek az álomvilágban mintsem kinyitnák a kis szeműket mert akkor eléjük tárúlna az igazság és a reális megközelítés."


Aki itt álomvilágban él az te vagy, nem a 10es válaszoló hiszi azt, hogy izomerő alapján dől el, hogy ki értékes és ki nem. A világlátásod minden csak nem reális.


Igen szabadon nyílváníthatsz véleményt, ahogy mi is.

2020. júl. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 Tevenyereggyarto ***** válasza:
97%
Gondolom az 1 pipás felhasználó még életében nem látott női sportolót vagy testépítőt, ahogy nyeszlett férfit sem. Szerintem ő az a fajta ember aki szerint aki izmos s tud fát vágni, sört iszik mecsnézés közben (vagy egyáltalán szokott sört inni) és újságot olvas a wc-n az férfi, aki főz, mos, takarít, szül és nem tud kinyitni egy befőttes üveget az nő, mindegy mi van a lába közt.
2020. júl. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Hogy visszatérjünk az eredeti kérdésre, szerintem az a gáz, hogy ez egy német MULTI és berendelnek az irodába. Minden rendes multicég a COVID miatt hagyja a válság kezdete óta folyamatosan, hogy otthonról dolgozzanak az emberek, van olyan cég, aki már december végéig bejelentette, hogy marad az otthonról dolgozás. Úgyhogy rossz helyen fogjátok meg a problémát, nem a rövidnadrágért kellene kiállni, hanem azért, hogy otthonról lehessen dolgozni, és akkor nemhogy rövidnadrágban, de akár fürdőruhában vagy pizsamában is dolgozhatnál, ha épp ahhoz van kedved.
2020. júl. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
97%
Ha a nőknek szabad a rövidnadrág és nektek nem, az tényleg igazságtalan, de a szoknya az nem. Dolgoztam multinál és ott is volt dresscode, de ott senkinek se lehetett rövidnadrágot hordani, csak hosszút vagy nőknek még a szoknyát. Az viszont ugyanúgy tud elegáns lenni, így nem érzem igazságtalannak, mert nem egyenértékű a rövidnadrággal, ami tényleg nem fér bele a business casual-ba. De nyáron se hordtam mindig szoknyát, lehet venni vékonyabb anyagú nadrágot és abban már teljesen jó. Neked is ezt ajánlom.
2020. júl. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
66%

Azt az aprócska különbséget ne feledjük, hogy a nőknek (végtelen óra kínlódással egész életükben) le van szedve a szőr a lábukról, neked meg nem. Majd ha te is leszeded, akkor mutogathatod magadat. Mert a kutya nem kíváncsi rá, pláne aki még aznap ebédelni is akar. Jó, hogy nem mindjárt a hónaljkutyádat tartanád egyenesen a képébe Herr Günternek, mikor valami nyolccsilliárdos üzlet megkötése forog kockán. Mint az ötévesek...


De tudod, mit? Én tökéletesen egyet értek veled, és megértelek. Épp ezért igyekeztem úgy alakítani az életemet, hogy soha ne kelljen ilyen helyen dolgoznom. Ennyi.

2020. júl. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Az ilyen multiknál az emberek 95%-a csak egy sima excelhuszár. Az excelnek meg tényleg tök mindegy miben ülnek előtte.

15-ös

Semmiféle veszélyhelyzet nincs már, hogy amiatt kéne HO-zni. Ahol meg azt nyomják folyamatosan, igazán beszámolhatnának róla, hogy eddig miért nem tették ??

2020. júl. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
95%
Engem csak az érdekelne, hogy te tényleg hőgutát kapsz, ha nincs szabadon a lábszárad? Vagy mitől van ez a rövidnadrágfétis minden nyáron? Én már nem is emlékszem mikor volt utoljára rövidnadrág rajtam, de valahogy még életben vagyok. Azt különösen érdekesnek tartom, hogy a hosszú nadrágot farmer rövidre akarnád cserélni, miközben melegben a farmernél rosszabb anyag nem nagyon van. Tehát térd alatt teljes szabadság van, térd felett meg a vastag farmer alatt izzadsz. Oké, biztos ennek is van valami rejtett értelme.
2020. júl. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
29%

Ha órákról van szó, márpedig melóban arról, akkor bizony a rövid meg a hosszúgatya között a különbség ég és föld. A másik meg a kényelem.

Egyébként én ellennék hosszú gatyában is, de az rohadtul irritál, hogy pl nálunk - és még nagyon sok helyen - ezt klíma nélkül írják elő, plusz, hogy a nőknek meg tényleg mindent szabad a papucstól a rövid sorton át a trikóig!

2020. júl. 3. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
91%
Elmész rövid nadrágban munkahelyen meg az átveszed ennyi😀
2020. júl. 4. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Sznobság az egész dresscode. A túl hideg klíma meg káros.
2020. júl. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!