Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Mivel takarjam el otthon,...

Mivel takarjam el otthon, házon belül az egyik fülemet? És az orrpiercinget?

Figyelt kérdés

Szóval szeretnék két plusz fülbevalót az egyik fülembe. Gondoltam, meg fogom csináltatni a közeljövőben, viszont a szüleim nem támogatják az ötletet. Az orrpiercingen is gondolkodom, de azzal még mindenképpen várok. Ha betöltöm a 18-at hivatalosan megcsinaltathatom, és a fülbevalókat biztosan meg fogom rögtön, de attól anyám még ugyanúgy ellenzi, és ugyan úgy, az "amíg az én házamban laksz..." duma lesz érvényben. Ezért gondoltam megcsináltatom, max ősszel, akkor többnyire úgysem vagyok otthon a kollégium miatt. Már csak az a kérdés, hogy két plusz lyukat, fülbevalóval a fülcimpámban, hogyan tudok eltakarni, hogy ne legyen gyanús? Eddig az az opció van, hogy ráengedem a hajam, csak tartok tőle, fura lenne, mivel itthon általában felkötöm. Valami megoldás erre? Ha úgy kötöm össze, hogy takarja, az stabil megoldás?

És ha megcsinálom a septum piercinget, azt hogy tudom otthon elrejteni? Azt hallottam, hogy ha patkó alakú az ékszer, akkor be lehet fordítani, és nem látszik. Ez tényleg igaz? Akkor tényleg nem lehet észrevenni?

Milyen tippjeitek vannak ezekre?



2020. júl. 16. 15:16
 1/9 anonim ***** válasza:
5%
Ha nincs benne a ket fulbevalo, a lyuk nem latszik. Miert nem veszed ki otthon a ket fulbevalot?
2020. júl. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát gyógyulási idő alatt nem vehetem ki, mert beforr, és a meglévő lyukaknál is azt tapasztaltam, hogy ha akar több óráig nincs benne, akkor kezd kissebbre összehúzódni. Ez a helyzet a babakorom óta meglévő fülbevalóval és a négy éve meglévővel is. (Amiről egyébként másfél évig győzködtem anyámat)
2020. júl. 16. 15:25
 3/9 Lena7 ***** válasza:
79%

Pedig 2 fülbevaló nem nagy ördöngösség. Amíg friss a lyuk, addig nemigen tudod eltakarni semmivel sem...


Esetleg a hajaddal tudnád eltakarni meg talán fejpánttal, viszont frissen lyukasztott fülre ezek az opciók is kivannak zárva.


Megrendezhetem, hogy hova szeretnéd azt a 2 lyukat ?


Húsba, porcba ?

2020. júl. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A fülcimpámba szeretném.
2020. júl. 16. 15:27
 5/9 anonim ***** válasza:

A frissen szúrt piercingeket nem tanácsos forgatni, mert azzal újra felszakítod a húst, nem tud gyógyulni. Ez nagyjából az egyik legfontosabb szabály, amit elmondanak a piercerek, hogy eleinte ne csináld. Akár több hónapig is eltarthat, míg annyira meggyógyulnak, hogy fájdalom/vérzés nélkül meg tudd őket forgtani, úgyhogy hiába lehet így elrejteni a patkó alakú septumot, sajnos ehhez is sok idő kellene.

Próbálj meg szerintem higgadtan beszélgetni az anyukáddal erről. A legtöbb szülő a legjobban a gyereke biztonságáért aggódik, ezért fontos szerintem ezzel kapcsolatban megnyugtatni. Én is mostanában ültem le anyukámmal megbeszélni, hogy tetoválásom lesz, és ugyan nem támogatja, és nem tetszik neki az ötlet, elfogadta, mert megerősítettem benne, hogy felnőtt vagyok, tisztában vagyok vele, hogy ez a saját döntésem a saját testemről, és vállalom a felelősséget. Megmutattam neki, hogy kinél fogom csináltatni, úgyhogy látta, hogy biztonságos, steril környezetben fog készülni, és igényes, megbízható munkát végez a tetováló. Te is szerintem próbálj meg hasonlóan eljárni. Magyarázd el, hogy elég idős vagy ahhoz, hogy magadnak meghozd ezt a döntést, és hogy jó helyre fogsz menni, és odafigyelsz az utókezelésre. Ettől függetlenül lehet, hogy nem fog tetszeni neki a piercing, de sajnos el kell fogadnia, hogy felnőtt ember vagy, és el kell engednie a kezedet.

2020. júl. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha most elkezded kiengedve hordani, akkor a szülinapodra már nem lesz gyanús
2020. júl. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy anyu még elsősorban nem is a biztonságom miatt aggódik, hanem, hogy mások mit gondolnak majd. A biztonságom csak a második érv, miután már fél óra vita ment azon, hogy engem nem érdekel mit gondolnak és nem őt szólják meg amúgy sem.
2020. júl. 18. 19:17
 8/9 anonim ***** válasza:
Te jó ég, ennyire ne parázz már rá! Megcsináltatod és kész. A te tested és azt csinálsz vele amit akarsz, nehogy már anyuci-apuci miatt stresszelj hogy hogyan rejtsd el. Ez olyan gáz... Miért érdekel ennyire higy mit gondolnak a dologról? Ha neked tetszik akkor teljesen mindegy nekik tetszik-e. Azt hiszem szerencsés vagyok, hogy az anyám minden piercingemet elfogadja.
2020. júl. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Nemtudom hogy még aktuális e, de egyik barátom éppen a napokban csináltatott egy patkó septumot, és az ő szülei is kemény diók.. Ő még a szúrás napján befordította az orrába, hogy ne vegyék észre a szülei. Szóval szerintem Megoldható, de mindenképpen óvatosan csináld. A füledet illetően, meg tényleg hord kiengedve a hajadat, az nemhiszem hogy akkora dolog lenne amit a szüleid megemlítenének,és el is takarja a füledet. Viszont azt nem ajánlom hogy kivedd az ékszert mert ahigy előttem is írták, hamar be tud forrni a helye. :)
2020. aug. 12. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!