Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Lányok, szoktatok turkálóba...

Lányok, szoktatok turkálóba járni? Ha igen, nem szégyellitek? Én szeretek turizni, de valamiért mêgis szégyellek. 19/L

Figyelt kérdés

Mindig is szerettem turkálókban vásárolni, mert olyan jó márkás darabokat fogok ki...de kb 1 éve nem nagyon turizok. Inkább H&M-be, New Yorkerbe, Takkoba, Tally Weijl-be, C&A-ba járok. Mindig mielőtt betettem a lábam a turkálóba,szét néztem, hogy vajon nincs-e a közelben ismerős, osztálytárs, mert nem akartam, hogy meglássanak. Egyszer mikor pont turkáltam, megjelent 2 volt osztálytársam, én meg gyorsan elbújtam. Addig nem jöttem elő, amíg ki nem mentek. Valaki azt mondta, hogy "Én nem fogom más kidobott vackát felvenni. Én nem veszek használt ruhát"

Féltem, hogy mások szegénynek (csórónak) fognak hinni, amiért turiban vásárolok, és kinevetnek. Azonban egyik ismerősöm - akinek pénzes a családja - mondta, hogy mennyire szeret turizni. Eléggé meglepődtem, mert szokott drága butitkokban is vásárolni.



2020. szept. 1. 22:32
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Egy kis városban lakok, ahol nincsenek olyan nagy turik, mint pl a Háda.
2020. szept. 1. 22:37
 2/18 anonim ***** válasza:
86%

neha szoktam, a varosomban nincsen tul sok turi, de most fogok pestre koltozni, es inkabb ott tervezek vasarolni mint fast fashion boltokban, mert egyedibb, olcsobb es sokkal kormyezetbaratabb.

engem nem erdekel hogy masok mit gondolnak rolam, plane nem az anyagi helyzetemrol, mert semmi kozuk hozza. egyebkent ha az osztalytarsaiddal a turiban talalkoztal, valoszinuleg ok is ott vasarolnak, nem szoltak volna semmit ahhoz hogy te is ott vagy

2020. szept. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
93%
Engem egyáltalán nem érdekel, lát-e ismerős és ha igen mit gondol. Egyrészt senkinek semmi köze az én anyagi helyzetemhez, másrészt a turizás szerintem sok nőnél kikapcsolódás, lehet vadászni különleges, egyedi darabokra potom pénzért. Nekem is van amúgy olyan ismerősöm, aki soha nem tenné be a lábát turiba de az meg az ő véleménye.
2020. szept. 1. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
89%
Èn szinte csak ott vásárolok
2020. szept. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
82%
Nálam pont fordítva van, régen csak fast fashion boltokban vásároltam, kb. 2 éve tettem be a lábam először turiba. Én nem pénztárca miatt vásárolok használtat, hanem a környezet miatt. Rájöttem, hogy az előző életmódom nagyon nem fenntartható, és ezen változtattam. Én büszke vagyok erre a döntésemre, és mindenkinek büszkének kéne lennie aki secondhandet/hazai márkától vesz. Aki pedig fujjog azt szépen fel kell világosítani a divatipar hatásairól.
2020. szept. 1. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
78%
Én egyáltalán nem szégyellem. vidéki városban nőttem fel, ahol ha megjelent az a turi, ami havonta csak 1x jött, hosszú sor kígyózott az utcán, szegények és gazdagok is jártak oda és szó szerint kitépték egymás kezéből a ruhákat :D Tök jó cuccokat lehet beszerezni.
2020. szept. 1. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
88%

Nézelődni be be szoktam térni. De sokszor "sírvafakadok", vagy kicsi/nagy/sérült, amit kinéztem magamnak.

Vettem már alkalmi ruhát, mert arra a pár órára a szekrények nem akartam sokat költeni.

Illetve meleg szövetkabát miatt szoktam benézni, hátha ott találok. Eddig nem jártam sikerrel.

2020. szept. 2. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
9%
Én soha nem járok turkálóba, annál igényesebb vagyok!
2020. szept. 2. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
90%
Nem nagyon szoktam turkálóban vásárolni, de egyébként szívesen járnék és nincsen semmi bajom a koncepcióval, sőt. Viszont vidéken élek és nálunk a turkáló valahogy még mindig azt jelenti, hogy egy nagy halomba össze van dobálva a cucc, büdös, akár szakadt/foltos, a cipők kitaposva stb., szóval számomra a nagy része már nem a hordható kategória. Lehetséges, hogy azért ott is találnék jó dolgokat, de sokszor nekem gusztusom sincs hozzá vagy elmegy a kedvem. Azért van egy-két turis ruhám, de a nagyobb részét inkább fastfashion üzletekben veszem meg, mert gyorsabb és biztosabb (könnyebben találok magamnak olyat, ami tetszik, jó rám, kényelmes). Sokszor inkább csak varráshoz szoktam turkálóból vásárolni (pl. táskapánt, zipzár, anyag). Ha igényesebb lenne és minőségibb holmikat lehetne itt is kapni, akkor abszolút járnék. Felénk ez a “hullám” sajnos még nem ért el...
2020. szept. 2. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
89%

Szoktam járni, semmi ciki nincs benne, rengeteg jol kinéző ruhát lehet ott vásárolni egesz olcsón.

Mondjuk en vagy rendelek vagy ezt csinálom 😃

2020. szept. 2. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!