Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Lányok, szoktatok turkálóba...

Lányok, szoktatok turkálóba járni? Ha igen, nem szégyellitek? Én szeretek turizni, de valamiért mêgis szégyellek. 19/L

Figyelt kérdés

Mindig is szerettem turkálókban vásárolni, mert olyan jó márkás darabokat fogok ki...de kb 1 éve nem nagyon turizok. Inkább H&M-be, New Yorkerbe, Takkoba, Tally Weijl-be, C&A-ba járok. Mindig mielőtt betettem a lábam a turkálóba,szét néztem, hogy vajon nincs-e a közelben ismerős, osztálytárs, mert nem akartam, hogy meglássanak. Egyszer mikor pont turkáltam, megjelent 2 volt osztálytársam, én meg gyorsan elbújtam. Addig nem jöttem elő, amíg ki nem mentek. Valaki azt mondta, hogy "Én nem fogom más kidobott vackát felvenni. Én nem veszek használt ruhát"

Féltem, hogy mások szegénynek (csórónak) fognak hinni, amiért turiban vásárolok, és kinevetnek. Azonban egyik ismerősöm - akinek pénzes a családja - mondta, hogy mennyire szeret turizni. Eléggé meglepődtem, mert szokott drága butitkokban is vásárolni.



2020. szept. 1. 22:32
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
73%

Nem voltam még turkálóban, az elmúlt 1-2 évben nem vettem ruhát*, és ez alatt az időszak alatt tudtam meg elég sokat a fast fashion-ről.... Ha legközelebb ruha kell, tuti használtat veszek, mára már a H&M-et és társait érezném inkább "cikinek" a magam részéről. :/

Amúgy nem értem, ha ismerőseid is a turiban voltak, akkor előttük miért lenne gáz hogy turiba jársz? Hiszen ők is... :D


Már csak találnom kell 1-2 jó használt ruhást. :)


(*: kivéve alsónemű, de azt nem vennék használtan, abból marad az új, az az évi 2 pár zokni legyen a legnagyobb baj)

2020. szept. 2. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
59%

Régen jártam turkaloba de már nem járok. Akkor nem szégyelltem, mostanra megtehetem magamnak 🙏 hogy újakat vásárolják.

A Turiban az a jó hogy sosem

az van ami kell, minden meglepi. :)

2020. szept. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
82%

Múltkor voltam a Hádában. Vettem egy felsőt, három blézert és egy szoknyát. 3600 Forintért. Mind márkás volt.

Ennyi pénzért nagyon nem érdekel, hogy mások mit gondolnak rólam. :D Ugyan ezt a szettet 30 alatt nem úsztam volna meg egy HM-ben, vagy egy Tallyban. Nem vagyok a saját pénztárcám ellennsége. :D

2020. szept. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
42%
Én is szoktam járni de nem reklámozom mivel én is szégyellem azért sokan lenezik ennél kisebb dolgok miatt is az embert. Közben meg sok ruhanak semmi baja amit ott találsz. Múltkor is 300 ft-ert vettem egy Holisteres bombert. Én már futottam össze egyszer egy barátnőmmel akivel nem is tudtuk egymásról hogy mind a 2-en szoktunk járni. Nem volt ciki igazából inkább akkor lenne az ha valaki aki eliteli ezt látja meg hogy bemegyek /kijovok.
2020. szept. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
85%
Elég gáz, hogy az ország még ott tart, hogy egy csomóan szégyellik, és a """tehetősnek""" mutatkozás menőbb, mint az etikus vásárlás. Nem mintha egy H&M-es ruhától nagyon tehetősnek látszana bárki is, és nem mintha a hasznalt ruhát vásárlók szegények lennének. Használt ruhát ugyanúgy lehet drágán is kapni, csak azt nem turinak, hanem second hand boltnak hívják. Ajánlom a turit lenézőknek, egyezer kukkantsanak be mondjuk a Ludovikába, és nézzek meg az árakat, meg a minőséget. Használt ruha nem egyenlő az igenytenséggel, sőt pont ellenkezőleg. Sokkal igénytelenebb dolog fast fashiont vásárolni, ami tömeggyártott, és az előállítása teszi tönkre a bolygót. Nem mellesleg sokkal gagyibb minőségű, mint azok, amiket egy jó second hand boltban kapni.
2020. szept. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
84%

Én alapból nem járok túl sokat vásárolni, baromi kevésszer iktatok be új ruhát, és akkor is keveset.

Viszont pont az utamba esik minden nap egy tök jó kis turi, és ott a legolcsóbb napokon nagyritkán be szoktam ugrani, és nem egy teljesen jó minőségű ruhát vettem már ott. Ezer forintból öt tök jó felsőt is tudok venni, máshol meg ugyanennyiért egy darab hajgumit, nekem ez azért jobban tetszikxD

2020. szept. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
58%
Nem szégyenlem, javarészt onnan öltözködöm. Van egy bejáratott turink és oda szoktunk menni, elég jó cuccokat is kifogtam már. Kabátom és cipőm is van, nem tesznek ki már ótvar,szakadt ruhákat. Egyedül nadrágot nem találtam még, de az nálam eleve külön történet. Simán ki merem mondani, hogy turiból van amúgy, szerintem menő és nem látszik rajta.
2020. szept. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek :)
2020. szept. 7. 21:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!