Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Miért van az, hogy férfi...

Miért van az, hogy férfi vizilabdázók fecskében vannak, míg úszók ilyen térd fölé érő tapadó fürdőnadrágban ? Elvégre mindkettő vizi sport

Figyelt kérdés
Szóval arra lennék kiváncsi, hogy az úszóknak miért kell olyan hosszú szárú nadrág, a vizilabdázók pedig miért nem lehetnek esetleg olyan boxer szerűben vagy olyanban mint az úszók, esetleg szabadon választhatóban. Mi ebben a logika?

2020. szept. 6. 13:11
 1/4 anonim ***** válasza:
93%
Az úszóknál a sebesség a lényeg, ezt pedig lehet fokozni azzal, ha simább a testfelületük (ezért szőrtelenítenek is, vagy húznak még egy sapkát a szemüveg gumijára, stb.) Vízilabdában nem annyira lényeges a sebesség. Hogy miért nincs hosszabb szárú nadrág azt nem tudom, talán hagyomány és marketing a női nézőknek.
2020. szept. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%
A vizilabdázók azért vannak fecskében mert a víz alatt általában a gatyára nyul rá az ellenfeled és ha hosszabb lenne a gatya nyilván könnyebb lenne megfogni/lehuzni amivel megállitod az ellenfeled
2020. szept. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
de azt akkor sem értem, hogy miért nem fecskében úsznak az úszók, elvégre az kisebb felületű mint az a térdig érő testhez tapadó nadrág amiben jelenleg vannak.
2022. febr. 13. 16:45
 4/4 anonim ***** válasza:

1-es vagyok

A mesterséges, sima felületű anyagnak kisebb az ellenállása, mint a szőrös, "rücskös" emberi bőrnek. Azaz könnyebben siklasz, nagyobb sebességet érhetsz el. Ha a szabályok engednék overallban úsznának.

2022. febr. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!