Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Egy átlagos cipőnek kb mennyin...

Egy átlagos cipőnek kb mennyinek kellene lenni az élettartamának?

Figyelt kérdés

A téli bakancsom már pár éve jól bírja, csak fűzőt kellett cserélni.

A sport cipőm a heti 4-5 tesi mellett kb 1,5-2 év alatt kopott el.

Az utcai cipőim viszont egy évet is alig bírnak ki. Bár kb minden nap használom.



2020. okt. 2. 17:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Néhány év

Minőség függő.

2020. okt. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Lena7 ***** válasza:
81%

Ez nagyon sok mindentől függ.


Például mennyire vigyázol rá, mennyit vagy benne (pl utai cipő, egész héten abban vagy, vagy néha váltogatod, mert ez sem mind1)

Milyen anyagból van. Vannak olyan anyagok, amik sokkal jobban bírják a gyűrődést.

A márkája sem mind1.

Egy olcsóbb cipő nem biztos, hogy annyira jól fogja bírni, mint mondjuk egy nagyobb árkategóriás.

(A nagyobb árkategóriás alattnem a Balenciaga cipőkre meg egyéb méregdrága márkákra gondolok. Szerintem egy 10-20 ezer ft-os Nike cipő is eléggé jól bírja)


Nekem a sportcipőim 2 évig bírják. A 2. év után veszek újjat, a régiek meg mennek edző cipőnek.

(Van olyan Nike cipőm ami már majdnem 6! éve megvan. Piszok sokat volt használva és még mindig majdnem tökéletes állapotban van.)


Csizmákból nem szoktam annyira minőségit venni, azok általában 1-2 telet bírnak ki. Utánna is használom őket, csak mondjuk nem iskolába járós csizmák lesznek, hanem otthoni/boltba leugrós.

2020. okt. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Attól is függ mennyit hordod, én pl évekig 25 fok alatt MINDEN NAP ugyanazt a bakancsot hordtam, 3 évet bírt.

Nekem az a szabályom hogy minden kifizetett 10.000 forintért 1 évet bírjon, szóval a kínai 6 ezres cipőtől nem várok sokat de egy 20-30-40 ezres cipőtől azért elvárok pár évet.

2020. okt. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A Gabor cipőm meg van két és fél éve,még jó pár évig kibírja.Van 5000ft-ért vett bőr lasoczki balerina az is több,mint két éves,semmi baja.Szandaljaim is évekig bírják.
2020. okt. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Laylah ***** válasza:
100%
Én nem tudom, de van egy olcsó, kínais téli csizmám, hordtam vagy 3 télen át, annyi baja van, hogy belül a szőrme varrása elvált a cipzárnál. Egy pár öltés és kész. Mai napig megvan még, pedig vagy 10 éve vettem. :D
2020. okt. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!