Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Miért nem tudok dönteni...

Miért nem tudok dönteni stílusban és zavar ha nem passzolnak a dolgok?

Figyelt kérdés

Helló.

Lehet fura kérdés, de manapság be kerültem egy olyan körbe ahol valamiért egy adott stílus megtetszik. Most az esztétika, a rocker, rózsaszín stílus fogott meg. Rózsaszín oké nem stílus de van egy szép pinkes táskám amit páran megdícsértek a színe miatt is, ezért függtem rá, hogy rózsaszín kiegészítőkkel tömjem tele. De mikor magamon viseltem sok rózsaszín dolgot mint szájmaszk, kistáska akkor már nem éreztem magam kényelmesen és kissé gyerekesnek találtam. Aztán ott jött az esztétika ami azért ragadott magával, mert imádom ha valami rendezett és elegáns. Sok szoba ötletnél is leginkább fehér falak voltak képekkel és egyéb esztétikus dolgokkal. Van is egy nagyon szép fehér esztétikus hátizsákom ami passzolna az esztétikus stílussal. De erre unalmasnak tartom az általam öszeállított szettet ami sima farmer és csini pólók. Régóta szerelmes vagyok a rocker/gót stílusba amiben ugye fekete cuccok vannak általában, koponyás kiegészítőkkel, dark és egyéb mintás pólókkal. Szerintem nekem ez a saját stílusom, mert ebben érzem magam kényelmesen, imádom az ilyen darkos, koponyás cuccokat. Ehhez van is egy szép átlagos fekete hátizsákom. Csak valamiért nem tudok dönteni jelenleg. Nekem fontos, hogy passzoljanak a dolgok, különben idegesít. Párszor ismerőseim már lepecsételtek ilyen rocker csajszinak a stílusom miatt ami még suliban volt, amit nagyon kedveltem. Manapság már dolgozom, de szerencsére nem nézik azt, hogy miben vagyok és emiatt néznének le. Mit csináljak, hogy tudjak dönteni? Hiába mentem mindegyikben valamiért nem tudok dönteni, hogy melyiket hordjam igazán. Vegyíteni nem akarom, mert attól frászt kapok. Mást is kapott el ilyen divathullám? :D. 23L vagyok.



2020. okt. 27. 01:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem legyen ilyen is, olyan is, aztán végső soron úgyis alkalomhoz illően öltözködünk. Ahol lehet, ott kedved szerint felveszel amit szeretnél, ahol 'dress code' van, oda meg azt, amit illik. Aztán majd kialakul mit szeretsz inkább, folyton változik az ember ízlése. Azért még csak elég fiatal vagy.

Annyit még hozzátennék, hogy olyan stílusban öltözködj, amilyen benyomást szeretnél kelteni. Ha pl. egy szubkultúra stílusa szerint öltözöl, akkor persze, hogy pl. punknak fognak gondolni. Egyébként vannak olyan stílusok, amit nem lehet harmonikusan keverni, gondolok itt mondjuk az elegáns, nőies ruhákra rocker stílusú cuccokkal vegyítve. Ez természetes, hogy 'bántja' az ember szépérzékét, ezért zavar.

2020. okt. 27. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem muszáj szerintem minden nap ugyan olyannak lenned. Csinálhatod azt is hogy egyik nap ilyen a másik nap olyan ruhákban mész.

Amúgy sem a ruhaid mondják el, hogy ki vagy.



Azt viszont tud hogy a gothság nemcsak az öltözködésről szól

Egy szubkultúra saját irodalommal esztétikával (majd ennek a szónak is néz utána mert nem csak az aesthetic stílus mgyarosítása hanem egy külön fogalom) zenével és élet felfogással.

A zenéje pedig nem egyenlő a HIM Nigthwish és egyéb sokszor gothnak titulált zenekarokkal. Hanem inkább 80-as évek post punkja gothic rockja és new waveja sorolható ide. Persze most is vannak tök jó előadók még akik ebben a stílusban nyomják.


A lényeg az ha gothkéntvagy rockerként öltözködsz legyen mögötte tartalom különben csak egy üres pózt veszel magadra.

Meg itt is fontos az egyediség. A goth és rocker öltözködésen belül is sokan az egyediségre törekszenek meg van egy halom almúfaj is ami nagyon különbözik egymástól.

Pl van a nu-goth irány. Az sokkal hétköznapibb mint egy romantic vagy egy tradgoth megjelenése, de van aki pl azt szereti ha pl úgy néz ki mint egy pagan papnő. Szóval nagyon változó

Ugyan akkor a haaznált szimbólumokkal sem árt majd tisztában lenned amiket felveszel ugyanis ez a szubkúltúra előszerettetel akalmaz különféle szimbólumokat.

2020. okt. 27. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
61%

Ugye rock/metál zenèt is hallgatsz ès nem csak magadra aggatod a "rocker stílust"?

Mert engem pl rockerkènt nagyon irritál mikor meglátok valakit talpig rockernek/punknak/gothnak öltözve, de fogalma sincs mi fán terem a rock, mert azt hiszi, ez csak egy stílus.

Ez nem egy stílus, ez egy szubkultúra, egy èletèrzès ès nem abból áll, hogy a Julcsika beöltözik ès akkor 'mától ő rocker.

23/N

2020. okt. 27. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

köszii

természetesen tudom hogy a got vagy rockerként nemcsak a ruha számit, sok rock zenét is hallgatok ám :)

2020. okt. 27. 09:33
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem az legyen az első hogy megtettszik egy ruha és azt olyan cuccokkal hord amik illenek hozzá,

Ne aggódj azon hogy az mennyire passzol a (pl) rocker stílushoz,

így ki fog alakulni a saját stílusod

2020. okt. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!