Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Nem találom a stílusomat és...

Nem találom a stílusomat és zavar hogy nem passzolnak a dolgok, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Hosszú lesz, így az olvassa el aki szeretné. :)

Eddig nem zavart, hogy miben öltözködtem vagy mi mivel passzol, de mostanában valamiért baromira zavar, hogy nem tudok dönteni ilyenben. Mint nemrég vártam a megállóban és 2 nőnek volt passzoló kabát táska kombinációja és ez engem is rávezényelt. Egyiken fehér kabát meg fehér hátizsák volt másikon meg rózsaszín kabát meg rózsaszín táska. Télen is elég rétegesen öltözök mint általában de ez most már zavar, főleg páran szóvá tették miért öltözök ennyire vastagon. Csak megszoktam. Én általában veszek egy rövid ujjú pólót rá egy szürke kardigánt, sima farmer és ennyi.Télen meg ősszel ezekre egy kabátot is amitől igen néha melegem is van. Télen elég lenne ha simán csak hosszú ujjú pólóban mennék rajta meg kabáttal? Nem vagyok fázós. Néha teljesen feketébe öltözök, fekete naci, fekete póló. Máskor meg sima kék farmer meg mintás póló. Szeretném ha ha egy közösségbe megyek vagy ahol sokáig maradok akkor ott már az öltözködésemről felismernének messziről, hogy na ott van a xy. Most ott vagyok hogy a kedvenc színem szerint próbálok kombinálni pl.rózsaszín táska, cipő, szoba stb..de ezekhez nem találok ruhastílust. Ez csak barátnőm piros szín kedvelése miatt jött rám, korábban nem zavar ha épp nem volt kedvenc színem. De van most épp 3 hátizsákom amik közül nem tudok választani és hozzá ruha stílust. Tervezek venni ilyen dark témájú koponyás, halálfejes, fekete lovas 3d pólókat amik szerintem mennének a stílusomhoz, főleg egy fekete nadrággal párosítva. Csak eddig nem ilyeneket hordtam. Valamiért írtóra elkezdett zavarni, hogy passzoljanak a dolgok és a színek, témák és stílusok. Sosem tudtam dönteni semmiben, mindig hamarkodott döntéseket hozok amiket megbánok. Most is csak sodródok az árral az életben. Hajszínemet is alig tudom eldönteni, tervben van a rózsaszín ami a kedvencem ugye, ami azért lett csak kedvenc mivel úgy gondoltam, hogy az igen nőies és elegáns, de lehet csak magamra erőltettem. Aztán meg ott van a fekete piros melíres haj ami baromira tetszik. Miért nem tudok dönteni ezekben? Szeirntetek mit csináljak? Mellesleg úgy hordanám a rózsaszín táskámat a kiválaszott kitűzőkkel csak félek hogy hülyének néznének vagy azok miatt gyerekesnek találnának, pedig nagyon jók. Japánra emlékeztetnek. Felnőtt létemre ilyenek aggódok. Tanácsok esetleg?



2020. dec. 4. 01:54
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
ja lemaradt..23L vagyok.
2020. dec. 4. 01:54
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem baromi nagy benned a megfelelési kényszer, aggódsz, hogy mit gondolnak rólad mások.


Én elsőnek az önértékelésemmel, önbizalmammal foglalkoznék a helyedben mert lerí az írásodról hogy az elég alacsony.

Nincs azzal sem baj, ha jelenleg nem rendelkezel kiforrot stílussal majd idővel úgyis letisztul a dolog meg alakúl az magától.


A dark dolgot ha csak nem hallgatsz olyan zenéket és nem tudsz érdemben kapcsolódni a szubkultúrához én nem eröltetném, a leírtak alapján valószínűleg a jelen állapotban csak feszengenél az ilyen cuccokban.


Amúgy nem muszáj hogy legyen kedvenc színed. Ha egy színre húzod rá az egész öltözködésed könnyen unalmas lehetsz

Inkább találd meg azokat a színeket amík jól állnak neked. illenek hozzád és azokat kombináld a szettjeidben.

Esetleg a szabásokkal is kisérletezhetsz az is izgalmassá tudja tenni az öltözködésed. Ha érdekesebb szabású cuccokat hordasz akkor az akár az egyszínű szettjeidet is feltudja dobni.

Amúgy én is ezt alkalmazom, mindenem fekete de különleges szabású.

Mindenféle mintás szütymüty nélkül is lejön, hogy mely világ vonz (a gothic, dark szcénában mozgom)


Amúgy szarni kell arra, hogy mit gondolnak mások. A kitüzös táska miatt pl ne aggódj. Mit érdekel ki mit gondol róla. Neked tetszi és ez a lényeg

De tényleg egy kis önbizalom csodákra képes

2020. dec. 4. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
wow köszi. dark témában hallgatok ilyesmi zenéket és voltam már ilyen pólókban amik régiek igy nem feszengtem bennuk :) csak újakat vennék. igen tényleg nincs sok önbizalmam sok iskolai cseszetés miatt. remélem elmúlik ez majd.
2020. dec. 4. 05:34
 4/11 A kérdező kommentje:
mellesleg nem tudom ide illik e de elmondom hogy szerintem ocdm is van. rituálék. meg minden lehet ennek is köze ennek? vagy ez nem annyira?
2020. dec. 4. 05:42
 5/11 anonim ***** válasza:

Szerintem az ocd is közrejátszhat.

Engem is bullyngoltak. De muszáj túllépni rajta.


Ha viszont már voltak ilyen cuccaid és jól érezted magadat bennük akkor hajrá szerintem így nem rossz ötlet

2020. dec. 4. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem vagy fazos eleg lehet persze a hosszúujju polo is.

Szerintem sem feltetlenul szukseges kedvenc szin.

Ehhez az illik a 2 cucc egymashoz temahoz hozzaszolva,sosem fog tokeletesen passzolni minden, mert akkora gardrob es ruhatar hetkoznapi embereknek nem adatik meg. :)

A hajfestest en kesobbre hagynam, mert a fekete-piros es a rozsaszin eleg távol all egymastol. Esetleg csak melir kezdesnek? En anno ugy kezdtem es meg az is furcsa volt eloszor.

Egyebkent ne görcsölj ezeken ennyit, megtalalod, majd a stilusod,csak turelem. Es amugy is nem a ruha teszi az embert:) Bar en is szeretek öltözködni :))

2020. dec. 4. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi, nem vagy elkésve semmivel! Még csak most fog kiforrni a stílusod.

Viselj olyan ruhákat, amikben jól érzed magad (színtől és divattól függetlenül).

Kísérletezz! Az, hogy máson mi áll jól, vagy mit mivel párosít, ne érdekeljen, csak magadra koncentrálj!

Én a helyedben felpróbálnék olyan dolgokat is, amit eddig élből elutasítottál. Nem kell megvenni, csak lásd, hogy mi hogyan áll rajtad, mi az, ami az kihangsúlyozza az előnyeidet, az arcodat, mi az ami nem áll jól. Miben érzed magad magabiztosnak.

Játssz a kiegészítőkkel! Egy sima kardigán-farmer kombót is fel lehet dobni egy bohém sállal vagy extravagáns táskával. Ha a csajos és a dark stílus tetszik, akkor álmodj egy nagyot, és keverd őket! Előbb-utóbb úgyis kiderül, hogy melyik szetted lesz telitalálat és melyik lesz borzalom.

Hosszú lesz az út, mire megtalálod önmagad, de neked kell végigjárnod, ebben sajnos más nem sokat segíthet.

2020. dec. 4. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
6..távol áll de egy képen szuperül nézett ki.
2020. dec. 4. 16:47
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Jézusom! halálfejes pólókat akarsz venni? Akkor neked olyan mindegy, mit veszel fel!!!
2020. dec. 5. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem a rózsaszín egyáltalán nem jelenti azt, hogy nőies, nekem hányingerem van tőle. Pedig nő vagyok.
2020. dec. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!