Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Már falun is egyre kevesebb...

Már falun is egyre kevesebb nő (időseket is beleértve) hord kendőt? Vagy ott még mindig elterjedt?

Figyelt kérdés
Városban elég kevés fejkendőt viselő nőt látni, beleértve az időseket is. Falun is hasonló a helyzet, vagy ott még aránylag sok nő hord, főleg idős nénik?

2021. máj. 25. 14:25
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
88%
Én sok idős nénin szoktam látni, de egyik se az ismeretségi körömből való. Szerintem ez azokra jellemző egyébként, akik tartják magukat a népviselethez, tehát az egész öltözködésük hagyományos.
2021. máj. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%
2-es miről beszélsz? Magyarországon nagyon sokáig a népviselet része volt a kendő. Dédnagymamám még hordta a 90-es évek elején. Ezzel a generációval együtt kihalt ez a jellegű divat is, már én sem látok senkit kendőben, max temetéskor a nagyon öregeket fekete kendőben.
2021. jún. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!