Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Az ilyen ‘influencer markaknak...

Az ilyen ‘influencer markaknak’ mi ertelme van? Nem ellentmondasos ez? Tobbi lent.

Figyelt kérdés

egy csomo infulencer sajat markat csinal mostanaban, de a. cuccaik tobbsege full ugyanolyan, mint barmelyik fast fashion boltban. ‘tervezonek’ tartjak magukat, de egyik ruhajukban sincs semmi egyedi, azt meg nem ertem, egy sima pamut polon mit kell annyira tervezni?


itt van pl. ez, sima egyszinu pamutpolo 6500-ert. erre mi szukseg volt, nem arulnak meg eleg ilyet mindenhol? a h&m-ben ugyanilyet kapsz feleennyiert es minosegre sem rosszabb.

[link]


es igen, lehet mondani, hogy de ez nem fast fasion es a magyar ipart tamogatod es nem vietnami kisgyerekek varrjak ehberert stb.. de a leghasznosabb az lenne a kornyezetnek, ha egyaltalan nem is jonne letre az 1000. unalmas ruhamarka semmilyen kopi tularazott cuccokkal, nem?

arrol nem is beszelve, hogy ezek a csajok ugyanugy hordjak tovabbra is a fast fashion, tehat netto alszentseg ez az erv.


nyilvan a meggazdagodas a cel, ez vilagos, de ki vasarol toluk es miert? a celkozonseg tobbsege trendkoveto lany, no, akik emellett ugyanugy vasaroljak a fast fashion dolgokat, tehat az sem allja meg a helyet, hogy az, aki kornyezettudatos es tamogatja a magyar ipart.

illetve ahhoz draga, hogy a tomegek ezt vegyek pl, h&m helyett, nem a magyar atlagkeresethez vannak merve az araik. es most lehet azt mondani, hogy oke, de gyartasi koltseg munkaero stb.. minimalis rajta a haszon. DE ezek az influencerek baromi jol elnek igy is, azert konnycseppet nem fogok hullatni a ‘minimalis haszon’ miatt - ami atlagberhez merve nyilvan nem keves meg igy sem.


szoval mi ertelme ezeknek??


(a link csak egy pl. volt, sok ilyen van meg es amugy semmi bajom a novel vagy a cuccokkal, csak a koncepciot mem ertem)


2021. okt. 28. 12:19
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

"Nem értem az összefüggést, miért van 5 macskám, ha nem kezdek el dühöngeni..."

"- valaki kiéhezett férfi csalódott, hogy valakinek jó alakja lenne, de a póló miatt nem áll rá fel

- valaki feszülős ruhákban járó nő nem tudja elképzelni, hogy valaki miért nem akar örömet szerezni az előző pontban leírt férfiaknak ahelyett, hogy örülne, hogy kevesebb vetélytársa van"


Azért mert valószínűleg ilyen természetű emberrel nem hogy férfi, de még valószínűleg nő sem élne együtt:) Az meg, hogy nem kezdesz el dühöngeni kész vicc:D Olyan szánalmas vergődést levágtál itt, mint egy elsős gyerek:D


Leszarom azt, hogy kin milyen ruha van. Viszont ahhoz krvára nem kell a spanyolviaszt feltalálni, hogy egy zsákot 2 oldalt kivágj és 2 másik apró zsákot hozzászabj. Az pedig, hogy ilyen szarért 7-8 ezret elkér valaki önmagában nevetséges hiszen konkrétan egy hengerformára ráhúzol egy anyagot és összevarrod.

Hordja ezt a zsák ruhát nyugodtan, de legalább hülye ne legyen, hogy 8.000 ért vesz egy ilyet ami konkrétan egy sima oversize póló amit fele árból simán meg lehet úszni.


Szóval jó lenne továbbmennénk azon, hogy a "patriarchy" vagy hogy a mocskos perverz férfiak... egy új világ tárul eléd, ha ebből csak néha és csak egy kicsit ki tudsz lépni.

2021. okt. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva eddig még nem láttam hogy lennének ilyen márkák, de most elkezdett érdekelni. Régóta keresek magyarországon gyártott, minta nélküli, túlnyomóan pamutból álló alapdarabokat, ígéretesnek tűnik amit linkeltél.

¯\_(ツ)_/¯

2021. okt. 29. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

#2

Nekem speciel tetszik, miért kellene kötelezően "mutogatni" az alakot? Van aki jobban szereti a bő ruhákat, engedd meg nekünk ezt.

2021. okt. 29. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Szerintem sokan szeretnének a reklámozás mellett mást is csinálni, másból pénzt keresni, hosszabb távra gondolkozni. A webshop teljes jó választás a mai világban, egyre többen online rendelnek és fizikai üzletet illetve és az üzletben dolgozókat sem kell fenttartani. Ráadásul a vevők is meglesznek a követő tábor miatt.

Itt jön az viszont, hogy semmi tehetségük nincsen a divat és ruha tervezéshez, nem ezt tanulták és nem ez lesz az egyetlen bevételi forrásuk. Illetve eleve előnnyel indulnak a követők miatt, nem 0-ról. Így lehet drága és unalmas is a termék, lesz rá kereslet.

Aki a 0-ról indul, sokkal kreatívabb termékeket árul és barátibb áron, ha nem akar egyből csődöt mondani.

Alapvetően én is csalodtam eddig az influencerek webshopjaiban. Rengeteg más hazai tervező van, aki kevésbé felkapott, pedig jobbak a termékei.

Én igyekszem őket támogatni°

2021. nov. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:
Egyebként a bollaviktorianal a nyári ruhák közül volt olyan, ami ránézésre majdnem megegyezett az Aliexpressen és a Sheine-on található darabokkal. Nem azt mondom, hogy onnan rendelte a ruhákat de szerintem nem túl kreatív a hölgy.
2021. nov. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Nekem személyes kedvencem, amikor valaki 25-30 ezer forintért árul one size ruhákat, és azt mondja, hogy ez minimum 170 centis emberekre való, ha alacsonyabb vagy, akkor menj el egy varrónőhöz és vágasd le. Hát már bocs, de ha 25 ezerért megveszek egy ruhát, akkor nem én szeretnék még külön varrónőhöz futkosni vele.
2021. nov. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és ugyanezek az "azért kerül ennyibe, mert kisvállalkozás vagyunk és mi megfizetjük a varrónőket" lányok készítenek havonta About You haul-t Instagramon, 100-200 ezer forintot levásárolva minden alkalommal, megvéve a harmadik fekete pulcsit három hónapon belül.
2021. nov. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

16# igen, elég nevetséges, hogy a legtöbb one sizeként működik más kisvállalkozásoknál is.

Nem vagyunk egyformák, rengeteg különböző alkatú és magasságú nő van. Én nem is vásárolnék így sehonnan.

A fast fashion boltokban legalább tudok méretben tökéleteset venni.

Értem, hogy drága itthon több méretet is varratni, de akkor is gáz.

Kedvencem, hogy több hazai cipő, papucs készítő 40-es méretig gyárt. 😅 Nagyon figyelmesek.

2021. nov. 18. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Azért "van szukseg az 1000. unalmas ‘sajat markara is’", mert megveszik az emberek. Rengeteg ember vesz olyan felesleges kacatokat, amikre valójában nincs szüksége, mégis kényszert érez a vásárlásra.


Ha ebből influencerek meg tudnak élni, hogy az ő termékeiket veszik, miért ne tennék? Aki hajlandó megvenni az ő kacatjaikat, az más kacatját is megvenné helyette, ha ő nem árulna ilyeneket.


Nem, ez nem fenntarthatóság felé mutat - bár, ha az influencerektől vett darabokat nagyobb becsben tartják a követőik, mint a többi márkától vetteket, akkor akár ahhoz is hozzájárulhat, hogy leszokjanak a nyakra-főre vásárlásról és tovább megtartsák amiket vettek - de az embereket általában inább a vásárlás szórakoztatja...

2021. dec. 7. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!