Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » A turis üzletekben átveszik a...

A turis üzletekben átveszik a használt ruháimat pénzért?

Figyelt kérdés
Pl a Házában? Vagy akár mindegyikben

2022. jan. 17. 15:35
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
nem
2022. jan. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

GYakorlatilag nem létezik ilyesmi. Ugyanis nem érné meg.

A Háda, Creme, és társai óriási árukészlettel, bolthálózattal, és direkt importtal tudnak versenyképesek maradni.


EGy kis bolt fenntartása olyan sok, hogy még ha filléreket fizetne a bevitt ruhákért, akkor se tudná kitermelni a rezsiköltségeit, alkalmazott fizetését...

2022. jan. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
91%
Tedd fel jófogásra, fb marketplace-en, stb.
2022. jan. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
75%

Nem


Megpróbálhatod eladni saját magad pl jófogáson.

2022. jan. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Régen a ruhákat bizományi boltokba vették be.Ma már ilyen nem nagyon van.Ha tudsz ilyenről, ott próbáld meg.De filléreket adnak majd érte.
2022. jan. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Én sem találtam még sajnos ilyet pedig jó lenne. Nem is értem 2-es miért ne érné meg egy kis boltnak a szokásos beszerzési módok mellé semmi pénzért felvásárolni magánemberektől is!?
2022. jan. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
22%

6: miért nem éri meg?? Mert már több kérdés alatt levezettem a gazdaságossági számításokat.

Csak a minimális havi fix költségek:

üzletbérlés: még rosszabb helyen is 150-200e ft

Rezsi: 30-50e ft

alkalmazott fizetése, adókkal, csak a minimálbér alapján: 226e ft



ez már több mint 400e ft. És hol van még a befektetett pénz megtérülése.... Üzlet berendezése (milliós tétel is lehet), stb. stb!


És ezt kéne kitermelnie az árrésből. Tehát ha darabonként ezer ft hasznot rátesz egy ruhadarabra, akkor ahhoz hogy nullán legyen, havi 400 db-ot el kéne adnia... Egy kicsike boltban. Irreális!


Az emberek oda mennek, ahol nagy a választék... Háda, Cream, stb. ahol többezer ruha közül válogathatnak egyszerre. Nem járnak már picike boltokba, nem járnak végig 8-10 ilyen (nemlétező) kis turit, hogy rábukkanjanak egy "kincsre". Mert ez órákba telhet!


Hidd el, hogy lenne ilyen "bizományi", ha megérné bárkinek is. De egyszerűen nem hozható ki nyereségesre.

2022. jan. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
65%

Ja, és még azt nem is írtam, hogy a bevett ruhákat fertőtlenítőbe/tisztítóba kéne eladás előtt beadni - durva árak vannak manapság.

Tegnapelőtt adtam be egy kabátot: 4.000 ft! Egy darab!

2022. jan. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
77%

Abszolút nem tudok egyetérteni továbbra sem.

Tételezzük fel, van egy üzletem, ami valahogy működik, tehát az általad is felsorolt költségeket kitermeli a haszonnal együtt. Akkor mit vesztek azzal, ha fenntartok akár csak egyetlen tárolót is arra, hogy a behozott ruhákat IS piacra dobjam? Amit nyilván csak olyan áron veszek át, ami kedvezőbb a többi beszerzési forrástól (Tisztítás költségét belekalkulálva. Ami egyébként kötelező?) és esetleg válogatva.

2022. jan. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
30%

9: nem akarod megérteni, hogy ha ez egy működőképes modell lenne, akkor léteznének ilyen üzletek. de NINCSENEK!


Nem tudom, hogy kötelező-e a tisztítás, de én - gyakorló turizósként - tuti nem vennék pecsétes, büdös ruhát!

2022. jan. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!