Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Ciki, ha egy lany vagy fiatal...

Ciki, ha egy lany vagy fiatal no abszolut nem tud semmit a divatvilagrol, nem ismeri a divatmarkakat (Zara, DC stb. )?

Figyelt kérdés
2010. szept. 10. 03:29
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem ciki. Ha téged ez a téma nem érdekel arról nem tehetsz. De amúgy, hogy öltözködsz?
2010. szept. 10. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Nem nezem a markajat a ruhaknak, ettol meg lehet izlesem...nyilvan tudom, hogy mi az az Adidas meg hasonlok, de reszleteket nem tudok foleg a noi markakrol. Par eve nagyon kinevettek, mert egy lany osztalytarsam a New Yorkerrol beszelt, en meg megkerdeztem, hogy az mi. Videken nottem fel, nalunk ilyen uzlet nem volt, foleg akkoriban...de a "tudatlansagom" sokaig beszedtema volt. Nemreg pedig megtudtam, hogy van olyan marka, hogy Bvlgari, es akkor beszoltak, hogy ilyet hogy nem lehet tudni. Nem tudom, hogy ez masoknak miert alap dolog, nekem miert nem. Ilyenek egyszeruen nem foglalkoztatnak. Nem tartom magam nagyon igenyesnek, de ettol szerintem nem kellene leirni, hogy igenytelen vagyok.
2010. szept. 10. 04:54
 3/19 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy en latom a dolgokat szokatlan nezopontbol, de eleve nem ertem, hogy miert kellene 2-3-szor annyit fizetni egy napszemuvegert vagy felsoert, amire ra van irva a markaja vagy latni rajta. Csak hogy elmondhassa az illeto, hogy neki telik ra es ettol meno vagy mi? En szeretek takarekoskodni, az olcsot venni ilyen dolgokbol - foleg ha nincs is kulonbseg, csak a marka miatt dragabb valami.
2010. szept. 10. 04:57
 4/19 anonim ***** válasza:
58%
Neked van igazad. Csak sok ember azt hiszi,hogy attól értékésebb,ha márkás cuccokat hord. Pedig némelyike még rosszabb minőségű,trehányabban van elkészítve,mint pl. a kínai cuccok. Ne törődj velük.
2010. szept. 10. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Rokon lelkek vagyunk. Engem sem érdekeltek soha ilyen dolgok. Mikor a munkahelyen (iroda, csupa nő) mindenki a legújabb trendekről beszél, nekem fogalmam sincs. Eleinte még próbáltam úgy tenni, mintha érdekelne mondjuk a legújabb divat-katalógus, de most már elfogadtak ilyen csudabogárnak, aki teljes közönyt tanusít a dolog iránt. Hozzátenném, nem vagyok sem slampos, sem igénytelen, csak épp az ilyen havonta változó divatok nem bírnak lázba hozni, megvan a saját stílusom. Örülök, hogy akad még hasonló nő! És nem, nem ciki! ;)

N31

2010. szept. 10. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Én is csak azt tudom mondani, hogy ebben rokonlelkek vagyunk. :)

Márkákban csak annyira vagyok képben, amennyi akarva-akaratlanul "rám ragad", de egyáltalán nem érdekelnek, a divat meg aztán főleg nem, mert nekem is meg van a saját stílusom. És ettől függetlenül én is adok magamra, de ehhez nem az kell, hogy az épp aktuális "trendi" darabokban villogjak, vagy épp többszázezres táskát vegyek.

Annyit tudok, hogy kb 13 évesen mindenképp Budmil iskolatáskát szerettem volna, mert az olcsóbbakkal nem volt szerencsém, félévente, évente cserélni kellett őket, mert előbb-utóbb mint szétjött, viszont az a Budmil a mai napig hibátlanul megvan. :D


Na de a lényeg, egyáltalán nem ciki, hogy így gondolkodsz! Sőt, én azt mondom, hogy ez valahogy még erény is.

2010. szept. 10. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia.


Bár én naprakészen követem a divatot, mert tetszik és érdekel, és a turik mellett szeretem a Zara és hasonlókat, egyáltalán nem tartom cikinek, ha egy nőt nem érdekel a márka egy ruhán.

Bár én nem járok kínikba, de kb. 2 hete benéztem a Cosmos üzletbe ( az egyik turi mellett van, ahova járok) és meglepődtem, hogy milyen cuccok vannak. Pl. pont olyan farmerhatású leggingsbe botlottam fele annyiért, mint amennyiért én a Tally Weijlben vettem.

És több olyan farmer volt, ami semmivel nem nézett ki rosszabbul mint egy Pimkie-s, Bershkás, vagy Zara TRF- es. Csak itt 3-4 ezerbe kerültek, míg az említett üzletekben minimum a duplájába.


Szerencsés vagy, hogy a környezeted nőtagjai elfogadtak, ezen ahogy gondolkodsz felesleges változtatnod, mert jól csinálod, hogy a márkák, trendek iránti érdektelenséged ellenére is csinosan öltözöl.


Bár a korodból adódóan azért el is várható, hogy ne birkafejjel kövesd a divatot, ennyi idősen (30 körül) szükséges is, hogy legyen egy kialakult stílusa egy nőnek, és tényleg azt vegye meg és fel, ami illik hozzá és jól áll neki.


És ha ezt sikerül olcsón, úgy, hogy nem néz ki olcsónak az összhatás, akkor nagyon jól csinálja az illető.


25L

2010. szept. 10. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
24%
Én nagyjából ismerem a márkákat, hiszen divattervezői osztályba jártam (LV, D&G, Versace stb). De ezek a Tally Veijl vagy hogy is hívják, New Yorker ezek boltok, a fishbone és társaik pedig csak márkácskák. De a divat, mint olyan egyáltalán nem érdekel, a színeket úgy ahogy követem, de nem fogok répa nadrágban járni azért mert divat, de közben úgy nézek ki benne mint egy sonka fejjel lefelé. Szerintem ez nem ciki.
2010. szept. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

szerintem nincs ebben semmi! Engem olyan szinten érdekel a divat, hogyha bemegyek egy plázába, akkor mindig beugrok nézelődni a menő márkásabb üzletekbe, de aztán nem veszek ott semmit, akkor se ha lenne rá pénzem....

Egyszerűen elborzaszt, hogy kiadjak huszonezreket egy farmernadrágért, vagy ötezreseket egy pólóért, amikor olcsóbbért is lehet venni ugyanolyan szépet....

Én köztes megoldásként a turkálókat választottam, mert egyrészt ott van bennem az igény a szebb, divatosabb cuccokra, de sajnálom rájuk a pénzt, viszont a kínait nem szeretem. Mostmár sok márkás ruhám van, de ezeket mind kilós turiba veszem,sokon ott van az árcédula is, de én csak pár száz forintot fizetek érte....

2010. szept. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Még is csak ismersz egy párat :D amúgy én se ismerek mindent....

14/l

2010. szept. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!