Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Miért van ekkora előítéletessé...

Miért van ekkora előítéletesség a papucsokkal és szandálokkal szemben (főleg férfiak esetében)?

Figyelt kérdés

Nem, nem a zokni-szandál kombóra gondolok, az tényleg gázos, de zokni nélkül miért ne lehetne hordani papucsot vagy szandált, ha az embernek amúgy ápolt a lába? Miért baj az ha szellőzik és nem rohad be az ember lába nyáron például? Meg úgy egyáltalán mi vele a konkrét gond?

Főleg férfiaknál tapasztalom ezt (mármint úgy értem hogy ha egy férfi hord papucsot vagy szandált azt szólják le sokan), de sokszor lányokat is látom hogy fintorognak a gondolatán is hogy papucsot hordjanak, és nem csak azok akiknek van valami gond a lábával, náluk még érthető is lenne, de az egészséges, ápolt, esztétikus lábú csajok is inkább megrohadnak nyáron is 40 fokban a tornacipőben...

Honnét ez az ostobaság hogy a nyitott lábbeli gázos? Miért lenne az, mitől lenne az?



2022. márc. 10. 22:38
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
73%

A papucs nem utcai lábbeli, ennyi az oka. Persze, divatból (főleg nőknél) vetekszik a változatosságuk a szandálokkal, csak pánt nélkül, de ettől még utcai lábbelinek, városi közlekedésre nem praktikus, és hát sok esetben elég közönséges is.

Nyaraláskor arra jó, hogy lecsattogjon benne az ember a partra, vagy otthon a kertbe, ilyesmi.

2022. márc. 11. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
29%
Mi van, nézegetnéd a csupasz lábakat?
2022. márc. 11. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

#2 Mondjuk spec pont én vagyok az aki szívesen visel(ne) ilyesmit, szóval nem talált, majd legközelebb. :D

Ne magadból indulj ki.

2022. márc. 11. 00:56
 4/21 anonim ***** válasza:
15%
Ja, magamból indulok ki. Szerintem undorító minden nyitott cipő mindkét nemen.
2022. márc. 11. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem undorító, de én nem bírom elviselni, ha megyek az utcán és poros lesz a lábujjam, aztán ahogy izzadok, szépen sár lesz belőle, és a végén ott állok az utca közepén sáros lábbal.


Oké, lehet mondani, hogy zárt cipőben jobban izzad az ember, de 36 fok fölött mindegy mi van rajtad, izzadni fogsz.

2022. márc. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Számomra undorító hogy retkes koszos lesz a lábam, ennyi. Ráadásul a legtöbb szandál/papucs csúszkál, nem tartja megfelelően a lábfelet.

Amúgy meg nem "rohad" meg a lábam, jó anyagú cipőket szoktam vásárolni.

N

2022. márc. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Én férfiként mondom, hogy utálok nyáron papucsban kimenni az udvarra, mert mire beérek a házba, addigra fekete a lábam a sok izzadtságra ragadt portól, és minden egyes alkalommal moshatom meg a papuccsal együtt.
2022. márc. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
73%

Előttem szólókhoz hasonlóan én sem szeretem, hogy szandálban koszos lesz a lábam, ezért nem hordok szinte soha. Egy vászon tornacipő pamut zoknival sokkal kényelmesebb, a lában sem izzad benne. Ráadásul az irodában hideg a van a klíma miatt, megfagyna a lábam szandálban.

Férfiakon szerintem a szandál maximum nyaraláson megy el, amúgy nem túl elegáns. Nőkön egy fokkal jobban néz ki (persze csak ápolt lábak esetén), de mondjuk egy balerina cipő sokkal elegánsabb. A papucs pedig szerintem mindenkin ízléstelenül mutat utcán, kivéve talán a Balaton-partot.


25N

2022. márc. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
18%

Férfiak számára vannak könnyű, elegáns nyári cipők, amelyeket alkalomhoz illő nadrághoz lehet viselni az utcán, szóval van igényes és divatos alternatíva arra az esetre is, hogyha valóban nagyon meleg van.


A szandál utcára igényelen viselet.

2022. márc. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
96%
Nőként szeretek szép szandálokat hordani nyáron (papucsot nem, mert az szerintem sem utcára való). Nem tudom, nekem sosem lesz koszos a lábam az utcán sétálgatástól, túrázni, kutyát sétáltatni meg nem szandált veszek.
2022. márc. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!