Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Nagyon sokan miért nem tudnak...

Nagyon sokan miért nem tudnak lemondani még a legnagyobb nyári melegben sem a zokniról és a cipőről a papucs vagy szandál javára?

Figyelt kérdés

2022. aug. 11. 05:19
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
61%

20.

"Ez nagy butaság, a lábfejen keresztül jelentősen tud hűlni a test."

Igazán? És mennyi az a jelentős %-ban? Mitől hűlne ott jobban? Mert azt ugye nem vitatod, hogy a testfelület 1%-át sem teszi ki.

"Kell rá kenni magas faktorszámú naptejet. Mint minden más szabad bőrfelületedre is nyáron."

Biztos sokan kenegetik, kb senki. Árnyékba kell tenni. Cipőnek hívják.

ÉS persze fel kell fogni, hogy nem az az elsődleges szempont egy lábbelinél, ami akár 12 órát is rajtunk van, hogy "melege van a lábfejnek", hanem az, hogy kényelmes legyen és védjen, alkalmas legyen több km gyaloglásra stb.

2022. aug. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%

Én például azért hordok még nyári ruhához is sportcipőt, mert csak abba tudom beletenni a betétet, ha más cipő van rajtam, fél órai menés után megfájdul a térdem.

De ha valaki erdőben sétál, és fél a kullancsoktól, az is biztos zoknit fog húzni és valamilyen zárt cipőt.

2022. aug. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem olyan kényelmes nekem. Pedig egy sport szandálom van, ami szandálok között kényelmesnek számít, cserébe picit ortopéd hatása van. Konkrétan múltkor valami 70+ nénike kérdezte, hogy hol vettem, mert ő is hasonlót szeretne. Vannak csinos szandáljaim is, de a vékony pántok sehogy nem kényelmesek hosszútávon, valahol mindig vágják a lábamat. A bokám amúgy is vékony, a lábfejem keskeny, nehéz jót találni.

Egy tornacipő meg kényelmes, véd a kosztól, stabilan fogja a lábam. A lábam amúgy sem izzadós, de ha az is lenne, ott a zokni amit ki lehet mosni, nem magát a cipőt izzadnám össze, mint egy szandálban.

Szóval aki kicsit aktívabb életet él, sokat utazik, az nyáron is zárt cipőt hord sokszor.

Szép lábam van pedig amúgy, ha csak tinglitanglizok kicsit a városban, akkor szívesen veszek nyitott cipőt. De a hétköznapjaim nem ilyenek.

2022. aug. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hová megyek és mivel. Szandálban szeretek gyalogolni, de nem szeretek vezetni. Papucsban inkább csak a ház körül szoktam mászkálni. Hosszu távú sétára nekem kényelmetlen, nem tartja a lábam.
2022. aug. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!