Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Másnak is elmegy ennyi pénz...

Másnak is elmegy ennyi pénz ilyen “alap” őszi ruhadarabokra?

Figyelt kérdés

60 000 forintot költöttem.

Ebben van 1 bőrdzseki-12.000

Egy bakancs-29.000 (cipőben ragaszkodok a minőséghez)

2 farmer (fekete, kèk)- össz: 14.000

Plusz egy garbós pulcsi:- 5.000


A bőrdzseki, bakancs már “muszáj” termék volt, mert évek óta nyúztam őket és ez meglátszott rajtuk.

Ilyen alap őszi darabokra elmegy a fizetésem negyede. Más is van így? És akkor “divatozásról”, vagy “mert megtetszik valami vásárlásról” nem is beszélhetünk.

Mindent olcsó, fast fashion boltban vettem, kivéve a bakancsot.

22/L


2022. aug. 23. 16:07
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
11%

Nem,mert nem adok ki pénzt Bangladesben gyártott xarokra.

De nyilván kinek mi...

Valaki ezervalamennyiért szürcsöli a sztárbáksz tejeskávéját,valaki meg nagyon "cuki" és "trendi" "alapdarabokra baxja el a pénzét.

Valaki meg gondolkozik,megfőzi a kávéját és 10000-ből felöltözik.

2022. aug. 23. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem alap szezon elején venni 2 farmert. Nekem összesen van 3 hosszú farmerem (vastag kék, vékony fekete, normál szürke). Max egy megy tönkre egy szezon alatt annyira higy új kelljen.

Jó minőségű bakancsot is lehet venni már 20ért is.

A bőrdzseki nekem totál funkciótlan, olyat nem veszek. Van egy vászonkabát, egy télikabat és egy esődzseki. De ugye ezt nem veyzek minden sezonban

2022. aug. 23. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
100%

Biztos van aki ennél sokkal többet költ.

Én nem tervezek semmi újat venni pl

2022. aug. 24. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
100%

Csak akkor veszek valamit,ha muszáj,de általában 10-15000 egy nadrág,felső,ha nem akciósan veszem.Cipőből bőrt veszek,azok éveki birják,14-30000 kb.Az ár valtozik,hogy van e akció,vagy gyorsan venni kell valamit.Turizni nem tudok,néha egy két darabot kifogok.

Szerintem nem sok,amennyit költöttél

2022. aug. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
95%

Mostanában már kevesebb megy el nekem, mert kitapasztaltam, én mit mennyire használok el. Egy igazi bőrdzsekit kb 10 éven keresztül hordtam. Igen, már a végén látszott rajta, hogy kicsit kikopott meg repedezett, de a bőr ilyen, a szememben ettől csak menőbb lett. Végül az ujjánál a pamut része lett vállalhatatlan, amiatt vettem egy újat, a bőr még bírta volna. A mostanimnak nincs semmi pamut része, remélem ez is kitart 10 évig minimum.

Bakancsot majd kell újat vennem, de jó nekem az olcsóbb is. A cipőket én nagyon nyúzom (nincs egyszerre több, tehát egy szezon szinte minden napján egy cipőt hordok). És az a tapasztalatom, hogy a kabáttal ellentétben a lábamon a drága bőr is pont ugyanúgy egy szezont bír, mint az olcsó műbőr. Úgyhogy idén is veszek valami olcsóbbat max 15 körül, amit hordok egy szezont és slussz.

De nem sok amúgy amit költöttél, pláne ha ennyiért tényleg bőr az a bőrkabát, akkor az nagyon olcsó volt. A többi meg sajnos ennyi.

Nekem ami most nagy tétel lesz, az a kismama kabát, pont télen lesz nagy hasam. Minden más ruha terén viszont teljesen vissza tudtam fogni a költekezést, mert úgyis minden úgy áll már rajtam, mint tehénen a gatya, úgyhogy tök mindegy. Vettem olcsó kismama leggings-t a Lidl-ben, meg pár oversized pólót fast fashionben, és remélem ezzel kihúzom idén.

2022. aug. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 A kérdező kommentje:

11&15 provokátor, csak szólok, hogy én nem pontotok+mint ahogyan látod, elég sok ember lepontozott.

Jól esett ma reggel is az itthoni kávém, köszönöm az aggódásodat!

2022. aug. 24. 15:06
 17/36 A kérdező kommentje:
16, Boldog Babavárást!🙈🙂
2022. aug. 24. 15:07
 18/36 anonim ***** válasza:
0%

De azért örülsz,hogy lepintozott a sok kis belpesti shoppingoló tejbetök.

Ha az provokáció,hogy én tizedannyiból megoldom a dolgokat,akkor vedd provokációnak,pont lexarom!

A legtöbb ilyen fast fashion xar a konzumidiótáknak készül.

Bele sem gondol a sok kis hülye,hogy pár dollárt ér a 30000 forintos bakancs.

Régen tudtam ruhát csinálni,amit ma kapsz,az egy kalap xar.PnB,Bershka,HnM,Zara,meg a hasonló hulladékok ontják magukból a sok mocskot.

Egyszerűbb csináltatni egy jó cipőt és azt hordani.A pesti mocsokba jó az 1000 ft-os is.

A kajával ugyanaz a helyzet,mint a ruhával,túlárazott ipari hulladékot adnak el,talán gondolkodni kellene,hogy mire költöd el a pénzt.

2022. aug. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 A kérdező kommentje:

A bakancsot pont nem ott vettem. 😁🤷🏼‍♀️

Vidéki vagyok, te agyhalott!:D

2022. aug. 24. 17:08
 20/36 anonim ***** válasza:
100%
Én most vettem 2 farmert, ugyanaz a fazon, ugyanaz az üzlet, mivel Zara, 20 ezret költöttem erre így összesen, de jó farmert találni nehéz, örültem, hogy találtam egyet, már nem akartam tovább kutakodni és kapásból 2-t is vettem. Még pár felsőt tervezek venni, összeszámoltam, az 30 körül lesz, ebben van póló, pulcsi és hosszú ujjú.
2022. aug. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!