Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Másnak is elmegy ennyi pénz...

Másnak is elmegy ennyi pénz ilyen “alap” őszi ruhadarabokra?

Figyelt kérdés

60 000 forintot költöttem.

Ebben van 1 bőrdzseki-12.000

Egy bakancs-29.000 (cipőben ragaszkodok a minőséghez)

2 farmer (fekete, kèk)- össz: 14.000

Plusz egy garbós pulcsi:- 5.000


A bőrdzseki, bakancs már “muszáj” termék volt, mert évek óta nyúztam őket és ez meglátszott rajtuk.

Ilyen alap őszi darabokra elmegy a fizetésem negyede. Más is van így? És akkor “divatozásról”, vagy “mert megtetszik valami vásárlásról” nem is beszélhetünk.

Mindent olcsó, fast fashion boltban vettem, kivéve a bakancsot.

22/L


2022. aug. 23. 16:07
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
0%
Jelentget az ávós kérdező.Tök szánalmas. :)
2022. aug. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
82%

Sok mindentől függ. Milyen termék, márkás vagy márkátlan, mekkora stb.


No meg kinek mennyi ruha kell vagy mennyi az igénye.

Nekem 2 hétre való van s azokat váltom, kombinálom,ám én stílusom egyik nézőpontja a jól kombinálhatóság.

Magamnak is varrok, veszek is és nem érdekel a márka csak passzoljon a stílusom összképébe.


De ott van pl húgom, csak márkásra van cuppanva, össze-vissza stílusokban, legolcsóbb darabja 30ezer. (alsónemű)

Mindemellett úgy lecsórósodik, hogy másokhoz megy tarhálni kaját...


Másik hiba: nem folyamatosan vesz magának az ember apróságokat vagy 1-1dolgot,ezért egyszerre sokat fizet.


Ezért értelmetlen a kérdést feltenni, sok-e a 60k.


Átlag magyar fizetéshez képest sok. (nem a felmérés által adott átlaghoz mérten, hanem ami a tény s Lölőke félék nem tolják fel a számokat)


De pl havi 600k mellett nem sok.

Havi 1 milla felett eltörpül,mint egy tábla csoki.

2022. aug. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
77%

400k körül keresek,de eszembe nem jutna 60k-t kib$$$ni ruhára.

Teljesen felesleges ruhára költeni,hétköznapra jó az olcsó,turkálós ruha is,mert seperc alatt tönkremegy.

Alkalmakra vannak a jobb ruháim,azokat kímélem is.

2022. aug. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 A kérdező kommentje:
Oké, most kiadtam ennyit, de a nyári szezonig már semmit sem veszek, max ha tönkremegy valami.
2022. aug. 24. 21:07
 25/36 A kérdező kommentje:
Én 260-at keresek, szóval nekem sok...
2022. aug. 24. 21:08
 26/36 anonim ***** válasza:
100%
Mintha engem írtál volna le kb nálam is ennyi, főleg, hogy pl irodába is kb valahogy fel kell öltöznünk. Sok értelme nincs olcsóbban venni, mert kb semmidig nem tartanak. Fast fashion boltokban is ki lehet jókat fogni amik nem esnek, nyúlnak szét 5 perc alatt. Am igaz, cipőben nem értek egyeseket, arra áldozni kell kül rögtön szétesik, szétmegy, beázik. Kivétel 2 db decatlonos futócipőm, ők bírják.
2022. aug. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
Nem tudom ti hol vásároltok, de az én bőrkabátjaim mind 100 fölött voltak, és van 6-7. Szövetkabátokról nem beszélve. A legjobb cipőim is ekörül mennek. Mondjuk én férfi vagyok, de ti hol vásároltok, vagy milyen márkákat vesztek?
2022. aug. 26. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
56%
Minek kell bőrkabát? Miért nem jó a bőrhatású? 5 évet az is kibír.
2022. aug. 26. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
28 nem tudom, hogy mi az a bőrhatású, én szimplán besétáltam ruhaboltokba, és ezek tetszettek meg.
2022. aug. 26. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
0%

Ha nem vásárolsz tudatosan, mit csodálkozol, hogy ennyibe kerül "öltözködni"? Nem is az öltözködés kerül ennyibe, hanem a lustaság, ami miatt valaki nem jár utána dolgoknak és nem törekszik arra, hogy valamit kicsit jobban csináljon. Ha van rá pénzed, engem ugyan nem zavar, engem sokkal inkább az zavar, hogy emberek úgy tesznek, mintha ez lenne a normális vagy mintha csak így lehetne megoldani.


Elárulok egy titkot: a legtöbb ruha, függetlenül a márkától, 4-5 év alatt elrongyosodik. Lehet valami méregdrága meg olcsó is. Természetesen nem feltétlenül oké, ha valami csak egy szezont bír ki, de egy szint fölött nincs olyan, hogy megéri az árát a minőség. Ott van például a 70 000 ftos futócipőm. Megvettem, egyrészt mert akciós volt, másrészt mert kíváncsi voltam, mit tud. Nos, semmivel többet, mint a 20 000 ftos. 2 év után ugyanúgy cserélni kellett, mert az még hagyján, hogy viseltes, nem bálba megyek benne, de egyszerűen a talpa anyaga ugyanúgy nem bírt néhány ezer km-nél többet, ugyanúgy rosszabbul fogta fel az ütközéseket a betonnal, ugyanúgy érződött, hogy ez már csak általános szabadidős céllal használható. Pedig ez sportruházat, itt tényleg nagyon nem javasolt kispórolni a dolgokat, mert az ízületeid rámennek.


Az utcai cipőimet meg már meg sem említem, sem a ruháimat. Nem vagyok egy nagy mászkálós, itthonról dolgozom javarészt, városban megyek néha erre-arra, ennek ellenére a 2 éves cipőim viseltesnek és ósdinak tűnnek. És ez nem sznobizmus, hanem amit hetente néhány alkalommal hordok és nem csak ünnepnapokon, azon egyszerűen meglátszik az idő.


És pontosan ezért nem költenék ennyit ruhára. Mert néhány év, és cserélem, kivéve ha hatalmas kedvencem az adott darab, mert akkor még esetleg plusz 1-2 évig ragaszkodom hozzá. De nem tovább, mert egyszerűen ronda lesz és csöves hatást kelt. Az olcsó is, a drága is. Simán lehet venni 20 000 alatt kabátot, simán lehet venni 5000 körül farmert és így tovább.


Nem azt mondom, hogy senki ne vegyen drágát, de nem kell megőrülni, ennél olcsóbban is lehet jól öltözködni. És főleg nem kell elképedni azon, ha más tud is.

2022. aug. 26. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!