Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Miért lazult a bankokban,...

Miért lazult a bankokban, ügyfelező munkakörökben a dress code?

Figyelt kérdés

Múltkor voltam OTP-ben.


Férfiakon még csak-csak látok inget, de többet rajtuk sem. Gondolom azért, mert nekik az ingen más algernatív átmenetük nincs az elegáns és a hétköznapi között. Nyakkendő, zakó már ritka.

Nőkön viszont nagyon ritkán van már blúz. Csak felvesznek valami (jó esetben) fehér, hosszú ujjú pólót, felsőt. Jobb esetben blézer van felette, de általában csak valami kardigán.


Én úgy emlékszem, hogy régen itt még katonásan fekete-fehér üzleti öltözékben (öltöny, kosztüm, ing, blúz) ültek itt az ügyintézők a zöld nyakkendőjükkel, sáljukkal együtt.


Nincs ezzel gondom, csak érdekel, hogy mi az oka ennek, hogy lazult a dress code? Miért dönthetett így a vezetőség, hogy több fér bele? Vagy eddig is belefért volna ez, csak az előző ott dolgozó generáció még konzervatívabb volt?


Csak OTP-ben tapasztalható ez, vagy máshol is? (Én csak oda járok)



2022. nov. 30. 07:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
68%

Mert azért ott is haladnak a korral, mégha lassan is és nem várják el a dolgzóktól a középkori öltözetet.

Semmivel sem dolgozik valaki rosszabbul farmer-póló-pulóverben, mint öltöny-ing-nyakkendöben, söt inkább ellenkezöen, ha valaki kényelmetlen ruházadban van, az zavarja egész idö alatt. Meg eleve semmi érteme sincs, csak egyes osotba emberek szerint van jelentösége.

2022. nov. 30. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem az elegáns öltözet inkább felsővezetőségben, politikai körökben, értékesítésben indokolt. Minden más esetben lehetne lazulni.
2022. nov. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
78%
Lehet rajottek h az alkamozottnak is jobb kenyelmes cuccba.. mar nem a kommunizmusba vagyunk.. suliba se kell egyenruha
2022. nov. 30. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
92%

Mivel nem biztosítják az egyenruhát, nem is kötelezhetnek a viselésére.

Talán valamennyi ruhapénzt kapnak, de abból nem jön ki 3 váltás kosztüm/öltöny, így marad az elegáns összhatás, mint követelmény.

2022. nov. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
77%

Talán mert rájöttek, hogy csak mindenki életét megnehezítő fontoskodás az egyenruha?!

Én ügyfélként pont leszarom, mi van rajta, segítsen, meg intézze el amit akarok oszt jónapot. Nyilván ne pizsamában meg strandpapucsban üljön a pult mögött, de ha csak sima átlagos öltözet, engem ugyan nem zavar az biztos.

2022. nov. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
45%
Mert rájöttek, hogy sok lúd disznót győz alapon azok a fhasszopók akik ezt a kötelező ruha viseletet kitalálták, nem tudnak érvényesülni.
2022. nov. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
48%

Mit vársz egy olyan országban, ahol (állítólag) diplomás emberek, meg felsőoktatási hallgatók, napi szinten írnak ki kérdést, hogy mit vegyenek fel rendezvényre, ünnepre, temetésre,...?

Nálunk a cégnél kötelező oktatás van, mert volt aki sima póló + rövid nadrág kombóban jött első melónapra!!!

2022. nov. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Lassan felnő az a generáció - vagyis maga a vezető is már közülük kerül ki - aki már tizenévesen is utálta az ilyesmit. És teljesen igaza volt. Most végre dönthetnek is felette.
2022. nov. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
22%
Érdekes válaszok. Én akkor is öltönyben dolgoztam, mikor elég lett volna a cégnek az ing. Érdekes volt látni, hogy 10-ből 8 ügyfél hozzám jött. Miután megkaptam a 1/4 éves jutalékot, érdekes mód egyből mindenki öltönyben, meg kosztümben jött dolgozni.
2022. nov. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
38%

9.

És máris senkinek nem jutott jutalék, vagy legalábbis tizedannyi csak. És ügyfél sem lett több ettől, csak jobban szétoszlottak.

2022. dec. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!