Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Szerintetek miért változhat a...

Szerintetek miért változhat a hozzáállásunk az ünneplőruhához a korral?

Figyelt kérdés

Általános iskola végéig utáltam az ünneplőruhát, gimnáziumban már szerettem. Gimi vége felé egyenesen vártam azokat a napokat, amikor öltönyben kellett lenni. Ma (27 évesen) pedig már hétköznapra is szívesen veszek fel fekete-fehéret, inget.


Szerintetek mi lehet az oka, hogy ez így változott nálam? Miért utáltam gyerekként, és miért fordulhatott ez teljesen a másik irányba?



2022. dec. 15. 07:34
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem gyerekként az ember bőre érzékenyebb, ezek az anyagok kényelmetlenek, gátolnak a játékban. Felnőtt esetén viszont már a legtöbben nem olyan izgágák, és már inkább értékeled az eleganciát
2022. dec. 15. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Metionin ***** válasza:
100%
Benne van az is amit az első írt, gyerekként általában nem az elegancia az első, hanem hogy tudjon az ember szabadon mozogni, játszani anélkül, hogy a ruhájára kellene ügyelni. Másrészt amikor kamaszodik az ember, sokakban előjön a vágy, hogy felnőttesebben nézzen ki és az ilyen elegáns ruhákat általában a felnőttséggel társítják a gyerekek. Bár vannak kivételek is, én pl. gyerekként is utáltam az ünneplőt és ma is. Fel tudok és szoktam is öltözni elegánsan de annak köze nincs a tipikus ünneplőhöz, hideg ráz a világos színű blúzoktól és a blézertől, a kosztümféleségekről nem is beszélve.
2022. dec. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
hát én pont fordítva vagyok, a látszólagos életkorom a valósnak kábé a másfélszerese, ha öltöny van rajtam. így ahogy telnek az évek, úgy kerülöm egyre inkább.
2022. dec. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Senior Séf ***** válasza:
100%
Azt mondja a közmondás, nem a ruha tesz az embert. Pedig nagyon nem mindegy az embernek, hogy milyen viselet van rajta, amikor elmegy otthonról. Felnőtt korban, ha valamit el kell intézni például, merőben más az önbizalmad is, ha elegáns, vagy csinos ruhában feszítesz, mintha talpig toprongyban lennél. Gyerekkorban más a helyzet. Az ünnepek csak a felnőtteknek fontosak, a gyerek csak nyűgnek érzi, ezért kiöltözni is utál.
2022. dec. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én spec felnőttként (26F) is utálok mindenféle elegáns meg ünnepi ruhát, irritál hogy feszül, kényelmetlen, fél órát kell gombolni, beleizzadok, meg sok egyéb, ha tehetném egész életemben shortban meg pólóban lennék. Nem vagyunk egyformák.
2022. dec. 16. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez tényleg érdekes. Nálam is megfigyelhető az amiről kérdeztél. Anno utáltam elegánsan öltözni. Most meg ha csak tehetem elegáns ingekben járok. Nem tudom megmagyarázni de ingben szeretek lenni. És ha olyan alkalom van öltönyt is szívesen veszek fel. És nem utolsó sorban a nöknek is jobban tetszik ha egy férfin ing van, és nem póló. Nem minden nőnek,de 10-ből 7-nek tuti.
2022. dec. 18. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az ember fejlődik.
2023. jan. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mi anno középsuliba fiúk nem csíptük annyira egyszóval ünnepség után mindig átkaptuk az osztályteremben az inget és a nadrágot
2023. márc. 17. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!