Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Tényleg rossz a fekete ruha?

Tényleg rossz a fekete ruha?

Figyelt kérdés
Leginkább fekete ruhákat szoktam hordani. Nem tehetek róla, így érzem jól magam. Anya szerint viszont ez borzasztó és valami gond van az agyamban, ha tényleg így gondolom. Ti mit gondoltok erről? Tényleg rossz, ha fekete ruhákban járok? Mit csináljak?

2023. ápr. 11. 16:24
1 2
 1/14 anonim válasza:
15%
Vidékiek vagytok?
2023. ápr. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem, de nem tudom ez hogyan kapcsolódik a kérdéshez.
2023. ápr. 11. 16:32
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
A fekete csak egy szín. A természetben rengeteg pozitív fekete dolog van, például virágok, talaj, lepkék, obszidián. Akkor azok is borzasztó, negatív, sátáni dolgok? Hagyjuk már... Nyugodtan hordj amit szeretnél, az ilyen kritikán aluli véleményeket meg ignorálni kell.
2023. ápr. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Metionin ***** válasza:
100%
99% feketében járok mióta magamnak vehetek ruhát (tehát 17 éve) és már ovis koromban is az volt a kedvenc színem ruhában, csak akkoriban ugye hiába hisztiztem érte, nem is lehetett kapni gyerekruhát feketében az ünneplőn kívül. Nem tudok róla, hogy gáz lenne vagy baj lenne az agyammal, egyszerűen ez tetszik, a legtöbb színhez társítok valamit, egyedül a fekete az, ami egy "csendes" szín nekem. Persze vannak, főleg falun vagy idősek, akik nem tudnak elszakadni a fekete = temetés/gyász gondolatától de általában ők sem látnak a színnél tovább, hiszen elég sok cucc nem felel meg temetésre, hiába fekete. Anyukád biztosan ilyen környezetben él/nőtt fel, ahol ezzel ennyire foglalkoznak. Nálam is vergődött, de aztán feladta :D random embereknek meg nem magyarázkodom, ha valaki rákérdez, hogy kinek a temetésére megyek, körül szoktam nézni és azt mondom, hogy még nem döntöttem el.
2023. ápr. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nem, anya nem vidéki, falusi környezetben nőtt fel. A fekete színt ő sem mondja csúnyának, vagy ilyesmi, csak szerinte az nem normális, ha valaki folyton abban van. Ezért kiabált a múltkor is, pedig amióta veszekszik, én azóta próbálok hozzá más, számomra elviselhető színeket társítani. (fehér, szürke, esetleg ezüst nyaklánc, öv vagy ilyesmi...) de neki még ez sem elég. Hiába mondom, hogy nekem ez jó, és mások véleménye meg nem igazán érdekel(Bár nem szoktak beszólni érte...) őt ez nem érdekli. Én pedig már nem tudom mit tegyek. Elvégre ez csak egy szín... Nem kurvának mentem.
2023. ápr. 11. 16:40
 6/14 anonim válasza:
83%

Én tinikoromban csak fekete ruhákban jártam,mert ez a szín tetszett akkor a legjobban.Az osztálytársaim furcsállották,és egyszer megkérdezték az osztályfőnökömet hogy miért járok én mindig feketében,ő azt válaszolta,hogy ahogy idősödni fogok,egyre jobban kiszínesedik majd a ruhatáram.Igaza volt.

Ma 30 + évesen majdnem minden színt viselek(kivétel szürke és rózsaszín),de a mai napig a fekete a kedvenc színem,én a letisztult eleganciával társítom.

2023. ápr. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
92%
Viselj, amit akarsz. AZtán vagy kinövöd, vagy nem :)
2023. ápr. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
85%
Szintén, mint a 6-os válaszoló, de nekem még a körmöm is feketére volt lakkozva. Én is "kinőttem".
2023. ápr. 11. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Metionin ***** válasza:
100%
Engem gimiben a varjúnak hívott az oszim...nem nőttem ki :D azt vettem észre, hogy aki tinikorában kezdi szeretni a feketét, az sokszor kinövi de aki már korábban, kisebb gyerekként "kattan meg", mint én, az úgy marad :D
2023. ápr. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
97%

Ezt most nem bántásból írom, de ha anyukád kiabál meg folyamatosan veszekszik veled amiatt, mert fekete ruhákat hordasz, akkor nem neked vannak problémáid, hanem neki.

Egy boldog, elégedett, kiegyensúlyozott nő nem üvöltözik a gyerekével ilyen miatt.

2023. ápr. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!