Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » A méretezések tényleg ennyire...

A méretezések tényleg ennyire eltorzultak?

Figyelt kérdés
A minap voltam ruhát venni, és meglepődtem, hogy az S-s nadrág lett rám jó. Aztán elkezdtem ezen gondolkodni, mert mi mást tehetnék éjjel háromkor :D Rajtam van felesleg bőven, kb 20 kg (és nő vagyok, ez nem tudom mennyire releváns). Emiatt világéletemben az L-XL méretű ruhákat hordtam, és szerintem ez így reális. De pont pár napja láttam itt a gyakorin panaszkodni valakit, hogy xxs-es ruhát kellett vennie, mert annyira hízik el a társadalom, hogy teljesen átalakul a méretezés, mondhatni a közepesen túlsúlyos az új normális. Én is ennek egy lenyomatába futhattam bele? Szerintem ez elég káros, ha tényleg így van, mert attól függetlenül hogy akaraterőm nincs változtatni, van bennem egy józan tudat hogy nem ez a normális, sem az egészséges, kövér vagyok, punktum. Ha elkezdjük azt nyomatni az embereknek, hogy a 20-30 kg felesleg is még vékony, és egészséges, akkor egyrészt még kevesebben fognak változtatni, ami a saját egészségüket teszi tönkre, másrészt az igazán vékony emberek még jobban degradálva lesznek (lásd, "anorexiás", "csontkollekció","elők deszka hátul léc", ésatöbbi).

2023. jún. 9. 03:23
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
#7 Én még nem tapasztaltam ilyet, szóval lehet hogy tényleg ilyen térségi egzotikum 🤔 Ha egy kisebb boltról van szó, akkor el tudom képzelni, hogy kialakult egy vásárlói körük, nekik vannak vásárlói szokásaik (ami jelen esetben az M+= méretű férfi ruhák vásárlása) az eltérés (S-es férfi ruhák vásárlása) pedig olyan ritka hogy hanyagolható, így hát úgy döntöttek hogy ha nem kell senkinek, nem árulják. Ha nagyobb üzletről van szó, akkor lövésem sincs. Mindenesetre ez is egy érdekes dolog.
2023. jún. 9. 16:30
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

#11

Az egyik egy nagy bolt, a többi meg egy normál méretű, egyik sem kicsi a Kik-et leszámítva.

Hát igen, ha valamit szeretnék ruhában, akkor csakis a fővárosba kell mennem érte. :(


De, amit én rendeltem S-es nadrágot az nagy lett rám. Nívós elegáns magyar bolt és nem volt XS-es méretük, csak S-es volt a legkisebb, ami nagy lett rám. :(

2023. jún. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Én a másik oldalon vagyok, nagy méret kell nekem, de én rám se jönnek rám a ruhák, és a 48-as méret, ami vagyok sokszor kicsi (pedig most fogytam amúgy majdnem 10 kilót). Szóval nem értem a számozásokat... Olyan érzés, mintha fentről is menne lefelé, lentről meg felfelé. Aztán a végén az egész számozás az lesz, hogy 10 centi eltérés lesz max, a többi meg gebedjen meg.

Varrok, szóval tudom, hogy néhány cég miért nem akar túl kicsi és túl nagy ruhákat gyártani, mert már konkrétan új alapszabásminta kell hozzá, nem lehet csak nyújtani a dolgokat, de azért régen megtudtak csinálni egy normális IGAZI 32-46-os kollekciót, de mostmár olyan érzésem van, mintha a legtöbb cég (a régi méretezés szerint) max 38-42-őt gyártana, azt kész. Nevetséges.

2023. jún. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
Most már igen jó lenne, ha betiltanák a betűkkel, meg a semmihez sem köthető számokkal való jelölést. Miért nem jó az qrva cm, hogy minden ruhánál abban adják meg 2 jellemző méretét?
2023. jún. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
0%

#9 honnan tudod hogy alacsony az értelmi szintem? szerinted mindenki idióta aki nem az elvárásaid szerint valaszol? ez a vitakultúra Magyarországon, így lesz a véleményed jobb mint az enyém, szerinted. ismerőseiddel is így beszélsz? vagy ott azért szorult beléd némi empátia? hogy téged utánozzalak, azért azt hogy empátia, nézd meg a lexikonban. tudod, az a nagyon vastag könyv amit még életedben nem nyitottál ki. lehet így is, remélem élvezted! :)


témára visszatérve meglepőnek talaltam, mert én 64 kilósan (én se vagyok magasabb) már L-es pólókat hordtam, esetleg M de az már tapadt, pedig nem voltam kövér. de ok, a férjed magára húzza valahogy az S-t, oké


amúgy veled ellentétben semmi bántási szándék nem volt abban amit írtam

2023. jún. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
73%

#15

"témára visszatérve meglepőnek talaltam, mert én 64 kilósan (én se vagyok magasabb) már L-es pólókat hordtam, esetleg M de az már tapadt, pedig nem voltam kövér. de ok, a férjed magára húzza valahogy az S-t, oké"


1. Nem magára húzta valahogy, hanem neki pont ez a mérete. Az M-es ruha NAGY neki!

2. Miért magadból indulsz ki? Mondták már neked, hogy nem vagyunk egyformák?

3. "honnan tudod hogy alacsony az értelmi szintem?"

Onnan, hogy eleve ilyen lekicsinylő stílusban írsz, hogy 40 kg a párom, azért kell neki S-es ruha? Meg neked 16 évesen volt ilyen a ruhaméreted.

Őszintén, kit érdekel az, hogy neked hány évesen volt S-es ruhaméreted?

4. Empátia szó az együttérzést jelent. A te első kommented hol volt együttérző?

5. Úgy tűnik, az egódnak nem tetszik, hogy "Amilyen az adjon isten, olyan a fogadj isten."

6. Semmi bántást nem írtál? 🤦😂 Az első kommented merő cinizmus.

2023. jún. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy látom ,hogy sajnos össze-vissza megy a számozás ! Férfi vagyok 174 cm 64 kg . S méretű ingeket ,pólókat viselek . Azok között is van ,ami olyan mintha egy mérettel nagyobb lenne a kelleténél .Sőt a nadrágjaim között is a legtöbb S méret.De volt már olyan M-es nadrág ,ami annyira kicsi volt ,hogy nem tudtam felvenni !
2023. jún. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
0%

#16

1. ok, legyen így

2. mindenki a saját tapasztalataiból indul ki

3, 6. semmi lekicsinylő vagy cinikus nem volt benne, ezt te láttad bele

4. jelen esetben azt jelenti, hogy nem kell mindenben támadást látni

5. hasonló miatt született a #16


#7 magyarán mindenki össze-vissza számoz

2023. jún. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

#18

"4. jelen esetben azt jelenti, hogy nem kell mindenben támadást látni"


Aha, és ezt melyik szótár írta az empátiára?


"3,6. semmi lekicsinylő vagy cinikus nem volt benne, ezt te láttad bele"

Na, ezért vagy alacsony érzelmi szinten.

2023. jún. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

most érzelmi vagy értelmi? nem mindegy:)

amúgy túlbeszéltük

2023. jún. 10. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!