Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » A méretezések tényleg ennyire...

A méretezések tényleg ennyire eltorzultak?

Figyelt kérdés
A minap voltam ruhát venni, és meglepődtem, hogy az S-s nadrág lett rám jó. Aztán elkezdtem ezen gondolkodni, mert mi mást tehetnék éjjel háromkor :D Rajtam van felesleg bőven, kb 20 kg (és nő vagyok, ez nem tudom mennyire releváns). Emiatt világéletemben az L-XL méretű ruhákat hordtam, és szerintem ez így reális. De pont pár napja láttam itt a gyakorin panaszkodni valakit, hogy xxs-es ruhát kellett vennie, mert annyira hízik el a társadalom, hogy teljesen átalakul a méretezés, mondhatni a közepesen túlsúlyos az új normális. Én is ennek egy lenyomatába futhattam bele? Szerintem ez elég káros, ha tényleg így van, mert attól függetlenül hogy akaraterőm nincs változtatni, van bennem egy józan tudat hogy nem ez a normális, sem az egészséges, kövér vagyok, punktum. Ha elkezdjük azt nyomatni az embereknek, hogy a 20-30 kg felesleg is még vékony, és egészséges, akkor egyrészt még kevesebben fognak változtatni, ami a saját egészségüket teszi tönkre, másrészt az igazán vékony emberek még jobban degradálva lesznek (lásd, "anorexiás", "csontkollekció","elők deszka hátul léc", ésatöbbi).

2023. jún. 9. 03:23
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

#20

Mindkettő.

2023. jún. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
A férfidivat is ugyan ez, 90kg-as 178cm magasan is "m"-es puloverek passzolnak sokszor.
2023. jún. 13. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Én 180/75 vagyok, abszolút nem jut senki eszébe, hogy nagy, de hogy kicsi, az se… elvileg épp kicsivel az átlag fölé lövök (az amerikai férfi 177/73), alkatom olyan, mint egy atletikus középsúlyú bokszolóé, de azért nem gyúrós. Ma S-es póló volt rajtam (picit feszült), de S-től L-ig jók nagyjából. Hiú vagyok annyira, hogy bő ujjút nem szeretek felvenni (nincs túl nagy karom), de így is jó néha az L. Tehát, nekem stabilan M és esetleg L lenne a jó, S nemigen, de a férfi az hiú is a “férfias” méretekre, tehát elvileg nálunk lehetne fordítva a tendencia. Nekem a 75 kilómra mondják többször, hogy vékony vagyok, bár az arcom miatt a 79-re is talán ezt mondanák. A nadrágban a számozott méreteket szeretem, ott stabilan a W30 körüli a jó (hosszra az L30 és fölötte).
2023. szept. 26. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!