Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Őszre szerintetek kihívó így...

Őszre szerintetek kihívó így egyetemre járni?

Figyelt kérdés

Ősszel kezdem az egyetemet, és nem tudom mit illik oda hordani. Mondjuk garbós pulcsi+miniszoknya+harisnya+hosszúszárú csizma és szövetkabáttal kihívó? Imádom a szoknyás, csizmás szetteket.

[link] Ilyesmi. Csak én lapostalpú csizmát vennék fel ^^


2023. júl. 30. 11:43
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/72 A kérdező kommentje:
Amúgy PTE-BTK
2023. júl. 30. 22:52
 62/72 anonim ***** válasza:
94%
A helyzethez képest kihívó. Főleg hogy az egyetemisták 90 száaléka 3 hét alatt eljut a fentinkelt szettol a farmer + pulcsiig. Aztán fél év alatt az épphogy utcakompatibilis kinyúlt oversized pulcsiig
2023. júl. 31. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/72 anonim ***** válasza:
94%

Én abszolút egy köztes álláspontot képviselek, illetve többízben van tapasztalatom az egyetemi közeggel kapcsolatban.


Először is, egyetemen több épületbe kell átrohangálni, nem egy helyen vannak az órák. Ehhez abszolút nem praktikus a magassarkú, inkább valami csinosabb fajta lapostalpú cipő lenne jó.


Az,hogy feltűnést keltene ez a szett, fekete harisnyával, 2023-ban…Kizárt! Egyedül a Teológiai Főiskolákon, de nem oda készülsz. A PTE az egyik legnagyobb egyetem az orszàgban, az ég világon senkinek nem fog ez feltűnő jelenség lenni. Én az ELTE hallgatója voltam, ott is megfordultak a punktól kezdve a rockeren át a rasztáig minden stílusfajtából emberek, ez nem számottevő érték vagy hátrány.


Megfigyelésem alapján a bölcsész- és társadalomtudományi karokon elég gyakori az extrém külső, ezalatt valóban extrémet értek, nem egy miniszoknyát.

A mérnöki, informatikai részlegen nem nagyon látni ilyet, lényegében azért mert azokon férfitöbbség van, akikre kevésbé jellemző a feltűnő ruházat.


Személyes vélemény: ezen a képen lévő stílus ez a ‘nagyon amerikai akarok lenni tehát insta szettben és Starbuck kávéval nyomulok’, de nyilván te nem így gondolsz bevonulni, mesterien belőtt frizuval, méregdrága elviteles kávéval, mert ez elég nevetséges szerintem.

2023. júl. 31. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/72 A kérdező kommentje:
Írtam, hogy nem magassarkú csizmát vennék fel. :)
2023. aug. 1. 02:00
 65/72 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam el minden választ, így írom le a véleményem.

Egyébként nekem tetszik, amit belinkeltél, én is szívesen hordanék néha ilyen szettet, én is egy nőiesebb lánynak tartom magam, szeretem a nőiesebb, elegánsabb, csinosabb szetteket is. Azonban én sem merném ezt így felvenni egyetemre, nem azért, mert kihívónak gondolnám, hiszen nincs kint belőle semmid és nem túl extra (fekete felső, sima kockás szoknya ami gyanítom a fenekedet is rendesen takarja, sima fekete hosszúszárú csizma, nem tűsarkú lakkcsizma), de látom az emberek hogy vélekednek és én sem akarnám, hogy egy hülye p***nak gondoljanak.

Ilyen szettben még nem mentem egyetemre, teljesen átlagos az öltözködésem, de manapság, hogy mindenki tréninggatyában, edzőcipőben, oversized pulcsiban jár be egyetemre is, egy sima kissé magassarkú bokacsizmával meg egy elegánsabb blúzzal is kilógtam a sorból.


Amúgy engem is érdekelne, hogy ebben mi a kihívó, akik szerint az?

2023. aug. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/72 anonim ***** válasza:
85%
A meztelen combról meg az jutott eszembe, hogy amikor nyáron, mondjuk júniusban rövidnadrágban járnak az emberek, akkor ott nem baj? Vagy amikor sok lány haspólóban megy be? Én sosem veszek fel egyetemre haspólót, de ez ahogy elnézem teljesen átlagos dolog. Az nem baj, de egy szoknya harisnyával igen?
2023. aug. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/72 anonim ***** válasza:
62%
Meg aki azt írja, hogy a szoknya kihívó, miért? Mikor lett a szoknya kihívó ruhadarab? Attól, hogy nem térdig ér, még nem kihívó, akkor lenne az, ha az embernek kint lenne belőle a feneke, de gondolom a kérdező nem olyanra gondolt. Én is ha szoknyát veszek fel, combközépig érőt hordok, mert alacsony vagyok, engem a térdig érő szoknyák pl nagyon összenyomnak, nem állnak előnyösen.
2023. aug. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/72 anonim ***** válasza:
0%

Akkor már nincs hiszti, hogy 18 vagy 20 fok van az iskolában vagy azok az idők már elmúltak?


Legyen azért nálad egy vékony gyapjú pulcsi vagy egy fleece anyag, amit magadra teríthetsz vagy ráülhetsz biztos ami biztos.

2023. aug. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/72 A kérdező kommentje:

Én is pont így vagyok. Már régebb óta szerettem volna így öltözni, gimiben is, de ott sem mertem, mert kilógtam volna. Inkább már az számít cikinek, ha valaki ad az öltözékére. Pedig én nagyon csajos típus vagyok, imádom a csinos ruhákat, sminkeket, minden reggel macerálok a hajammal stb. De a kihívóságtól eltekintve az általad említett pulcsi-edzőcipő jelenség miatt, egy hosszabb, de nőiesebb ruhát is úgy veszek fel, hogy “túlöltöztem”. (Kötött, térd alá érő, egyszínű garbós, semmi extra.).

Most abban bízom, hogy az egyetemen sokan leszünk, sok stílus lesz keveredve, nem fogok kitűnni. Mert meg szeretném élni az “igazi stílusomat.” Csak sajnos én is sokat adok mások véleményére, meg arra, hogy külsőséges pichának néznek. Pedig nem vagyok az, csak szeretek öltözni.

Amúgy vicces, mert sokszor azok kihívózzák le a szoknyát, akik nyáron falatnyi kis farmershortban ugrálnak, amiből kiáll a fenekük. De az teljesen ok, mert hisz farmer. És még sokukon nem is áll jól, mert ahhoz tényleg kerek, kőkemény popsi kell, másképp csak kilaffan alul a hájas fenék. Bocsi, de ez az igazság. A szoknya meg sokkal több testalkatnak jól áll. Így ezt én sem értem.

2023. aug. 2. 05:30
 70/72 A kérdező kommentje:

#68, farmerban jobban fázol, mint ebben a szettben.

Én úgy hordok ilyet, hogy: Harisnya (van már belőle thermo is, ami nejlon hatású, de belül ilyen “fluffy” és nagyon meleg), arra rá combzokni (azt eltakarja a csizma), akkor a csizma, jön a szoknya, meg felülre is veszek egy trikót, arra egy melegebb garbót+kabát, sál. Sokkal melegebb, mint egy farmer.

2023. aug. 2. 05:35
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!