Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Melltartó körméret? Mi az az...

Melltartó körméret? Mi az az 1C meg 3C?

Figyelt kérdés

Soha nem tudom a melltartó méretem, minden márkánál más kb. Ráadásul most szoptatok is, ami megint változtatott valamennyit a méreten. Úgyhogy mindig személyesen szoktam venni, de most a baba miatt nem jutok el egyszerűen már hetek óta egy plázába. Úgyhogy neten rendeltem.

Tezenis honlap, szépen lemértem magam, 74 cm alul, 90 valamennyi felül (nem emlékszem), kijött hogy a méretem 1C. Ezt az 1-est nem tudam értelmezni, mert ráadásul az ő honlapjukon sem eszerint lehetett rákeresni a melltartókra. Hanem ott is az általam is ismert 70C,75C,80C, stb számozás volt. Mindegy, rendeltem 80C-s melltartókat, nehogy szűk legyen. Erre utána a rendelést visszaigazoló emailben látom, hogy ott azt írják 3C-s melltartókat vettem. Ezek szerint a 80=3 valamilyen számozás szerint... Most akkor nem lesznek jók? Vagy ha a legbelső kapocsot használom akkor jó lehet szerintetek? Eléggé szükségem lenne már rájuk, nem akarok rossz méretre várni napokig.



2023. aug. 31. 21:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Itt találtam egy átváltós oldalt, eszerint a 3C az a 80C-nek felel meg (ahogy amúgy az email-ben is volt neked). Szerintem nagy lesz, inkább 75-ös körméret kellett volna és lehet maga a melltartó része is nagy lesz, mert ugye ezek mindig a körmérettel arányosak és pl. a 70C meg a 80C nem csak abban más, hogy eltérő a körméret és nem az van, hogy ha veszel egy nagyobbat, akkor max a belső kapcsot használod és jó az.

Persze abban igazad van, hogy márkánként eltérhet, hogy mi a jó és még az is lehet, hogy fogod tudni használni, de nagyobb esély van rá, hogy túl nagy lesz.

2023. aug. 31. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

[link]

ez lemaradt

2023. aug. 31. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Azt nem is tudtam hogy a kosárméret is nő a hát méretével arányosan. Így valószínűleg tényleg nem lesz jó. Megpróbálok akkor személyesen eljutni mégis.
2023. aug. 31. 21:49
 4/6 anonim ***** válasza:

A kosárméret szó nem jutott eszembe, köszi, már zavart, hogy nem ugrik be :D Ezért is fogalmaztam meg kicsit hülyén, de örülök, hogy azért érthető volt.


Tényleg jobb lenne személyesen, melltartót csak úgy lehet normálisan venni, hogy biztosan mindenhol jól passzoljon. Rendelni akkor lehet, ha pontosan tudod miből mekkora kell az adott márkánál vagy lutri. Nem csak az számít, hogy a méret jó legyen, de fontos az is, hogy kényelmes legyen meg jól illeszkedjen.

Vagy ha ez most nagyon nem opció, akkor keress olyan melltartót, ami sportmelltartó fazonú, ott a méretezés is olyan, hogy S, M, L stb. és a kosármérettel nem is kell foglalkoznod. Általában az a jó méret, amit pólóból is hordanál. Szoptatáshoz mondjuk nem tudom mennyire praktikus.

2023. aug. 31. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A kosárméret az űrtartalom, azt szabócentivel nem fogod tudni kiszámolni.



Meg az se mindegy milyen a kosár alakja, nem minden cicinek azonos a formája, az egyiknek ez, a másiknak amaz a jó.

2023. aug. 31. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

1-70

2-75

3-80


Az 1C 70C méretet jelöl.

2023. szept. 1. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!