Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Melyik kezeden kell hordani...

Melyik kezeden kell hordani az órát?

Figyelt kérdés

Én jobb kezes vagyok és ahhoz vagyok hozzászokva, hogy a jobb kezemre rakom az órát. De azt mondták, hogy másik kézen kell hordani.

Mitől függ az hogy hova rakjuk az órát?

Egyáltalán van valami szabálya?



febr. 8. 15:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Amelyiken akarod, nincs olyan, hogy kell.
febr. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Én balkezes vagyok és a bal kezemre rakom. Ez szerintem azért érdekes, mert az ügyetlenebb kezünkkel tesszük fel a másik csuklónkra, pont fordítva lenne logikus :D Nincs amúgy szabály arra, hogy melyik kezeden hordd, amelyik neked kényelmesebb.
febr. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Mindegy, hogy melyiken hordod. Én a bal kezemen hordom mindig (jobb kezes vagyok), mert a jobb kezemmel könnyebben fel tudom csatolni.
febr. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Én mindenhonnan a balkezet hallom, nem tudom mitől függ, én is jobbkezes vagyok, utálok órát hordani.
febr. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan, hogy melyiken kell, azon hordod, amelyiken akarod. Az persze igaz általában, hogy a jobbkezesek általában a bal kezükön (mint ahogy én is), míg a balkezesek a jobb kezükön hordják, mert úgy egyszerűbb feltenni.
febr. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
65%
Alapvetően bal kézen kell hordani, de egyesek szokták jobbon is
febr. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Kitana. ***** válasza:
100%
Jobb kezes vagyok és a balon hordom. Nem tudom, mi a szabály, nekem tökre evidens volt, hogy oda rakom fel, mert a bal kezemmel nem tudtam volna a jobbra (vagy legalábbis nehezebben), meg okosóráról van szó, amit szoktam nyomkodni is, ami könnyebb a jobb kezemmel.
febr. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 b1812567 ***** válasza:
100%

Jobb kezesek többnyire bal kézen hordják.

Egyrészt azért praktikus, mert könnyebb becsatolni. Másrészt mert ha jobb kézen hordanák, gyakrabban ütődne oda, sérülne meg.

febr. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Jobb kezes vagyok, évtizedek óta a bal csuklómon hordom az órámat. Nem mondta senki, hogy így kell, megszokás. Ha meg akarom nézni mennyi az idő, gondolkozás nélkül reflexből a bal karomat emelem fel. A jobb csuklómon karkötő van.
febr. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Metionin ***** válasza:
100%
Én kétkezes vagyok és mindig jobb kézen hordtam. Mindenki baszogatott, hogy a balon kell de nem értem miért, nekem ballal kényelmes az ilyen cuccokat bekapcsolni.
febr. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!