Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Hol tudnék rock/emo/goth féle...

Hol tudnék rock/emo/goth féle felsőket, pulcsikat venni?

Figyelt kérdés
Az ilyen darkshop féle iszonyatdrága helyek kizárva. hol máshol találok ilyen ruhákat?
2011. febr. 17. 23:22
1 2 3
 1/24 anonim válasza:
sharkheavymetal.hu, headbanger.hu?
2011. febr. 18. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

Hát..a goth stílusú ruhák mindenütt aranyárban vannak. Jobban jársz, ha turiba mész.

A zenekaros pulcsikat érdemes megnézni cd pincében. Alteregoban nem tudom, hogy árulnak-e még ilyen dolgokat. Én anno ott vettem magamnak 2500Ft-ért egy Motörhead-es pulcsit.

2011. febr. 18. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Turizni jó dolog, pár baráttal menjetek közösen, és beszéljétek meg ki milyen ruhát szeretne, mit keres már régóta. Így egyrészt jól is szórakoztok, másrészt gyorsabban is át lehet fésülni a boltot.

Bizony, épp tegnap láttam egy gyönyörű pókhálómintás neccfelsőt az egyik turiban. Nem vicc, 250 ft volt. Egyébként neccfelsőt tudsz csinálni bármelyik harisnyából, elég, ha a fenék részén vágsz egy kicsi (tényleg kicsi, mert nyúlik) lukat a fejednek és levágod a szárait csukló magasságban.

De láttam már turiban fűzőt is, egyszerű fekete-piros csíkos pulcsi meg szinte minden turiban van. Ilyen típusú farkasos-anygalos-tündéres pólót légyszives ne hordj, nagyon ízléstelen: [link]

Bőr hatású toppot, miniruhát mostanság csomó boltban lehet kapni. Néha érdemes bemenni egy egyébként nyálas butikba is, ki lehet fogni 1-2 jó cuccot, csak tudd hogy mit szeretnél.

Vannak olyan nyomtató helyek, ahol 1000-1500 ftért egy egyszerű fekete pólóra rányomtatnak bármit amit viszel elég jó felbontású fotóként egy pendriveon.

A másik megoldás, hogy otthon csinálsz ilyesmit, ebben a videóban elmondják hogyan csináld.

http://www.youtube.com/watch?v=vG5v_LUWKds

A legtöbb alternatív ruha otthon készül, ha így akarsz öltözködni szokj hozzá, hogy magadnak varrsz. Ez a lényege a dolognak.

Itt van még egy nagyon hasznos angol nyelvű oldal rendgeteg ötlettel. Még ha googletranslate-el is, lefordítod, simán is tudsz varrni egy két jó cuccot.

[link]

2011. febr. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
34%

Omg. Kezdjük ott, h az emonak semmi köze a másik 2-höz.

Másrészt szerintem ha ennyire életképtelen vagy, kizárd dolog, hogy bármi közöd is van a stílusokhoz. Márhogy az emohoz lehet, de az nem egy stílus. Szóval inkább ne pózerkedj, kérlek.

2011. febr. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Köszi a normális válaszokat:)

Na meg az okoskodást...

Nagyon jól tudom, hogy melyik stílus micsoda és valóban egyikhez sem tartozom, nem is akarok. Ezek a ruhák tetszenek, egész életemben ilyesmiket hordtam, ennyi. Mostanság valahogy sehol nem találok ilyeneket, csak nagyon drágán. Esetleg turikat tudtok ajánlani? Hova érdemes benézni mondjuk Pesten?

2011. febr. 18. 16:46
 6/24 anonim ***** válasza:
Egyetértek az utolsóval, az emót felejtsd el, vagy ha emó akarsz lenni, akkor a rock és goth témát felejtsd el. Ha pedig lenni akarsz valamelyik, előbb meg kell érteni, hogy miről szólnak. Ha csak egyszerűen lenni akarsz valaki, és úgy gondolod ezekkel a stílusokkal elérheted azt, egy nagy pózer leszel. Ha amúgy is rocker beállítottságú vagy, akkor nem kell segítség a ruhatípusok megtalálásában.
2011. febr. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
Elég szomorú, hogy vannak emberek, akik a dolog mögöttes értelme nélkül, a zene ismerete nélkül, a hozzákapcsolódó műveltség, kultúra és életérzés, filozófia nélkül magukra rántják ezeket a ruhákat (az emora ez nem vonatkozott, a mögött max. zene van), és nem szégyenlik egy kicsit sem, hogy kifigurázzák ezzel azokat, akiknek valóban van valamilyen határozott véleményük erről a világról, és többek között így fejezik azt ki.
2011. febr. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Nem erről szól a kérdés... de nehogy már az egész történelmet kelljen tanulmányoznom ahhoz hogy felvehessek egy olyan ruhadarabot ami tetszik.

Ezekben a stílusokban vannak olyan cuccok amik tetszenek, tehát ezeket hordom. Ennyi. Vagy rosszul csinálom és ha goth ruhát hordok akkor goth zenét kell hallgatnom hozzá? Vagy ha felveszek egy csíkos vagy kockás pulcsit akkor depisnek kell lennem hozzá? Nanemár...

2011. febr. 18. 20:33
 9/24 anonim ***** válasza:

Nemnem, fordítva. Ha átérzed a goth szubkultúra alapjait, akkor felvehetsz olyan ruhát, jogosan viselheted.

Ha nem (és ez a többi irányzatra is vonatkozik), akkor sajnos csak egy magamutogató majom vagy, aki egy olyan csoport tollaival ékeskedik, aminek értelméről valójába nem tud semmit. Az ilyeneket nevezzük pózernek.

2011. febr. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Szerintem is igaza van a 77%osnak. Félre ne értsd, nem azzal van a baj hogy tetszenek ezek a ruhák, de ezek valamilyen szinten jelképek is. Olyasmi mintha hordanád egy nép népviseletét, de fogalmad se lenne a kutlúrájukról. Ezzel akaratlanul is bántod őket, mert úgy érezhetik hogy a te szemedben az ő ruhájuk csak egy jelmez, és ezáltal magát a kultúrájukat kérdőjelezed meg. ha viszont sikerül kicsit megismerni hogy mi is ez az egész, akkor sok érdekes dolgot és embert ismerhetsz meg.

Egy ilyen befogadási folyamat lassú, és sokan fognak lepozőrözni meg ilyesmi. ha viszont van némi fogalamad ezekről a dolgokról, akkor egyből kevésbé veszik támadásnak azt hogy tetszik a külsőségük.

Félre ne érts, nem akarlak bas zogatni, nyugodtan kérdezz, mutatok helyeket ahonnan egy kicsit tájékozódhatsz ha szeretnél.

2011. febr. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!